به گزارش صنعت ماشین،

 با افزایش سریع قیمت بنزین در سراسر جهان، جای تعجب نیست که وسایل نقلیه الکتریکی در حال محبوب‌ شدن هستند. با وجود اینکه تسلا، به عنوان شناخته‌شده‌ترین تولیدکننده خودروهای الکتریکی در جهان، در ایالات‌متحده مستقر است اما بیشترین تعداد فروش خودروهای برقی در واقع در چین اتفاق افتاده است. چین آگاه است که سهم عمده‌ای در آلودگی جهانی دارد و اقداماتی را برای کاهش آلودگی انجام داده است. بنابراین، چین سخت کار می‌کند تا مردم را به خرید خودروهای برقی به جای استفاده از وسایل نقلیه گازسوز تشویق کند. چین همچنین بزرگ‌ترین مصرف‌کننده خودروهای الکتریکی است زیرا جمعیت این کشور بسیار زیاد است.

سهم بازار خودروهای برقی برای حفاظت بیشتر از آب‌وهوا در حمل‌ونقل باید به‌سرعت افزایش یابد. وسایل نقلیه نه‌تنها در حین کار، بلکه در زمان تولید و دفع نیز بر محیط‌زیست و اقلیم تاثیر می‌گذارند. بر اساس مطالعه اخیر به سفارش آژانس محیط زیست آلمان، خودروهای برقی ثبت‌شده در سال ۲۰۲۰ حدود ۴۰درصد نسبت به خودروهای با موتورهای بنزینی سازگارتر با آب‌وهوا هستند. به گزارش ایسنا، با گسترش سریع تولید انرژی‌های تجدیدپذیر، این مزیت اقلیمی برای خودروهای ثبت‌شده در سال ۲۰۳۰ به حدود ۵۵درصد افزایش خواهد یافت. محققان اظهار کردند که وسایل نقلیه الکتریکی یک عنصر اساسی برای دستیابی به اهداف آب‌وهوایی در آلمان هستند. به منظور جذاب‌تر کردن خرید، خودروهایی با آلایندگی دی‌اکسیدکربن بالاتر باید برای ثبت‌نام جدید در آینده مشمول هزینه اضافی شوند.

اما معایب خودروهای الکتریکی عمدتا به این دلیل است که برق هنوز از سوخت‌های فسیلی تولید می‌شود. در جریان انتقال مداوم به یک سیستم برق تجدیدپذیر، این معایب همچنان کاهش خواهد یافت. در سال ۲۰۵۰، خودروهای الکتریکی از نظر تمام اثرات زیست‌محیطی مورد تجزیه‌ و تحلیل، از خودروهای دارای موتور احتراقی جلوتر خواهند بود. حمل‌ونقل الکتریکی تقاضا و استخراج مواد خام مانند کبالت، نیکل و لیتیوم را افزایش می‌دهد، که برخی از آنها حیاتی هستند. با‌این‌حال، عرضه مواد اولیه را می‌توان در طولانی‌مدت از طریق بازیافت مناسب کاهش داد. به طور کلی برای استفاده از آب‌وهوا و مزایای زیست‌محیطی وسایل نقلیه الکتریکی، توسعه و گسترش زیرساخت‌های شارژ ضروری است.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje