Wp Header Logo 311.png


منتشر شده در 20 اردیبهشت 1403 ساعت 15:33عکاس
علیرضا پاداش

افزایش قیمت شدید برای تویوتا لوین

فراخوان های ارسالی جدید شرکت برساوش حاکی از افزایش قیمت شدید تویوتا لوین در دو نسخه توربو و هیبرید است.

فراخوان های جدید توسط شرکت های واردکننده خودرو در حال ارسال است و حالا نوبت به افزایش قیمت تویوتا لوین در دو نسخه توربو و هیبرید رسیده است. در فراخوان های جدید شرکت برساوش برای تکمیل وجه مشتریان، قیمت جدید توسوتا لوین ۱.۲ لیتر توربو ۲ میلیارد و ۵۷۵ میلیون تومان اعلام شده است و قیمت تویوتا لوین ۱.۸ لیتری به ۲ میلیارد و ۳۷۵ میلیون تومان افزایش یافته است. این افزایش قیمت هم مانند دیگر افزایش قیمت های سریالی برای خودروهای وارداتی از جانب شرکت واردکننده نیست و هزینه های اضافه شده وارداتی باعث این افزایش قیمت بوده است.

نام خودرو قیمت اولیه (تومان) قیمت جدید (تومان)
تویوتا لوین ۱.۲ لیتر توربو ۲,۲۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ۲,۵۷۵,۰۰۰,۰۰۰
تویوتا لوین ۱.۸ لیتر هیبرید ۲,۰۴۷,۰۰۰,۰۰۰ ۲,۳۷۵,۰۰۰,۰۰۰

مشخصات فنی تویوتا لوین در دو نسخه

تویوتا لوین بنزینی به پیشرانه ۱.۲ لیتری چهار سیلندر توربوشارژ مجهز است. این پیشرانه ۹NR (نمونه به روز رسانی شده ۸NR) بوده که در تویوتا کرولا ۱.۲ لیتری توربو هم دیده می شود. ۱۱۶ اسب بخار با گشتاور ۱۸۵ نیوتن متر توان خروجی این پیشرانه است که از طریق جعبه دنده اتوماتیک مولتی درایو CVT توان به چرخ های جلوی لوین منتقل می شود.

افزایش قیمت شدید برای تویوتا لوین

لوین هیبرید هم مشخصات فنی برابر با کرولا هیبرید دارد. در این خودرو از پیشرانه ۸ZR به عنوان نمونه به روز رسانی شده ۲ZR دیده می شود. این پیشرانه ۱.۸ لیتری تنفس طبیعی است که در کنار یک قوای محرکه الکتریکی قرار می گیرد. جعبه دنده لوین و کرولا هیبرید از نوع e-CVT است که توان را به چرخ های جلو می رساند. در تویوتا لوین هیبرید به صورت ترکیبی ۱۲۱ اسب بخار قدرت را با گشتاور ۱۴۲ نیوتن متر تجربه خواهیم کرد. البته که به صورت لحظه ای گشتاور ۱۸۵ نیوتن متر با توان نزدیک ۱۴۰ اسب بخار در اختیار راننده قرار می گیرد. اما برایند حرکتی این خودرو شبیه به پریوس بوده و ۱۲۱ اسب بخار و ۱۴۲ نیوتن متر است.

ویدیو معرفی تویوتا لوین

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje