صنعت ماشین: لامبورگینی پرفروش‌ترین مدل خود را با قوای محرکه هیبرید-الکتریکی به بازار عرضه می‌کند. لامبورگینی می‌گوید مدل جدید شاسی‌بلند اوروس که در نمایشگاه خودروی پکن رونمایی شد….

به گزارش صنعت ماشین،

 لامبورگینی پرفروش‌ترین مدل خود را با قوای محرکه هیبرید-الکتریکی به بازار عرضه می‌کند. لامبورگینی می‌گوید مدل جدید شاسی‌بلند اوروس که در نمایشگاه خودرو پکن رونمایی شد، با حداکثر سرعت ۳۱۲کیلومتر در ساعت سریع‌ترین ماشین در کلاس خود است.

به گزارش بی‌بی‌سی تغییرات ظاهری اوروس نسبت به نسل اول ماشین که در سال ۲۰۱۸ به بازار آمد اندک است، اما با چراغ‌ها و جلوپنجره جدید به‌سرعت می‌توان مدل جدید را از مدل قدیمی تشخیص داد. تغییرات در اتاق ماشین هم زیاد نیست و تنها نمایشگرهای ماشین بزرگ‌تر شده است. اما برخلاف ظاهرش، اوروس جدید از نظر فنی کاملا تغییر کرده است. این ماشین علاوه بر موتور هشت‌سیلندر توربو یک موتور الکتریکی هم دارد که مجموع قدرت آن را به ۸۰۰ اسب‌بخار افزایش داده است.

لامبورگینی می‌گوید شتاب صفر تا ۱۰۰کیلومتر در ساعت ماشین ۳.۴ثانیه است و ماشین می‌تواند تا ۶۰کیلومتر فقط با نیروی موتور الکتریکی حرکت کند. سیستم هیبرید-الکتریکی ماشین از پورشه کاین گرفته شده که از نظر فنی اشتراک زیادی با لامبورگینی اوروس دارد. اما با تغییراتی که لامبورگینی در این سیستم داده، اوروس از کاین سریع‌تر و پرشتاب‌تر است. پورشه و لامبورگینی هر دو عضو گروه خودروسازی فولکس‌واگن هستند. لامبورگینی به رسم همیشه انتخاب‌های بسیار زیادی به مشتریانش داده است. از جمله تعداد رنگ‌هایی که می‌توان برای اوروس سفارش داد به صد رنگ افزایش یافته و رینگ‌های جدیدی برای این مدل طراحی شده است. قیمت مدل جدید هنوز اعلام نشده، اما پیش‌بینی می‌شود حدود ۲۶۰هزار دلار باشد. نزدیک‌ترین رقیب این ماشین علاوه بر پورشه کاین، آستون مارتین DBX است که گرچه موتور الکتریکی ندارد اما سرعت و شتابش بسیار به اوروس نزدیک است. لامبورگینی با آمدن مدل هیبرید-الکتریکی در ماه‌های آینده تولید مدل بنزینی ماشین را متوقف خواهد کرد. مدل کاملا الکتریکی اوروس در سال ۲۰۲۹ به بازار خواهد آمد.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje