Wp Header Logo 371.png


منتشر شده در 23 اردیبهشت 1403 ساعت 15:00


با اسمول آشنا شوید ؛ جایگزین برقی موتورسیکلت های 125 سی سی در راه بازار

با برقی شدن پیشرانه ها، بازار موتورسیکلت ها و اسکوترهای الکتریکی نیز رشد کرده و مدام بر سازندگان آنها افزوده می شود. یکی از شرکت هایی که اخیرا با هدف تولید موتورسیکلت های برقی پایه گذاری شده، J2R Dynamics نام دارد. این شرکت فرانسوی توسط تحلیلگر سابق دنیای کسب و کار و داده های مرتبط با بازی های ویدیویی پایه گذاری شده است.

شرکت J2R Dynamics با تولید محصولی متفاوت و جذاب، می خواهد نامی در بین بزرگان برای خود دست و پا کند. این شرکت با معرفی موتورسیکلتی برقی به نام اسمول (Smol) مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است. این موتورسیکلت، ظاهر بسیار جالب و با مزه ای دارد و گویی از دنیای بازی های کامپیوتری به دنیای واقعی منتقل شده است.

با وجود جذابیت های ظاهری زیاد، باید گفت موتورسیکلت شرکت J2R Dynamics هنوز در مراحل اولیه قرار دارد و تصاویر موجود از آن در حقیقت رندرهای کامپیوتری هستند. به عبارت دقیق تر، هنوز نسخه ای واقعی از اسمول تولید نشده است.

با اسمول آشنا شوید ؛ جایگزین برقی موتورسیکلت های 125 سی سی در راه بازار

کمپانی فرانسوی موتورسیکلت برقی خود را با یک موتور ۸ کیلوواتی (۱۰.۷ اسب بخاری) عرضه خواهد کرد. برای مقایسه بد نیست بدانید اکثر موتورهای ۱۲۵ سی سی قدرتی در این حدود دارند. با چنین پیشرانه ای، اسمول احتمالاً حداکثر سرعتی در حدود ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت خواهد داشت.

بسته به انتخاب مشتری، انرژی مورد نیاز اسمول توسط یک یا دو باتری ۴ کیلووات ساعتی تأمین می شود. به گفته J2R Dynamics در صورت تجهیز به دو باتری، این موتورسیکلت خواهد توانست مسافتی در حدود ۱۵۰ کیلومتر مسافت را بدون نیاز به شارژ مجدد طی کند. البته این رقم خوشبینانه به نظر می رسد، زیرا رکوردهای اعلام شده از سوی کمپانی ها معمولاً در شرایط ایده آل حاصل می شود. شاید بدانید عوامل متعددی بر میزان برد حرکتی تأثیرگذار هستند که برخی از مهم ترین آنها عبارتند از سبک رانندگی، میزان شیب، میزان مقاومت در برابر جریان هوا و شدت باد مخالف. بر اساس برنامه ریزی های شرکت J2R Dynamics، موتورسیکلت برقی اسمول قرار است در روزهای آتی و در حاشیه مسابقات Albi Eco Race به طور رسمی معرفی شود. در کنار رونمایی، شرکت J2R Dynamics در نظر دارد برای تولید ۵۰ دستگاه اول، سرمایه گذاری جمعی جذب کند. این شرکت فعلاً بر بازار داخلی تمرکز کرده و مشخص نیست که آیا اسمول در سایر کشورها نیز به فروش خواهد رسید یا خیر.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje