Fotojet2096638510390351622768

شرکت سانگ یانگ به عنوان قدیمی‌­ترین خودروساز کره جنوبی، مدل جدید تورس را در تابستان 2022 معرفی نمود . پس از مدتی و به علت تغییر مالکیت، نام این برند هم به کی جی موبیلیتی (KG Mobility) تغییر کرد. تورس در ابتدا با استقبال مشتریان کره‌­ای روبرو شد، اما این خوشامدگویی دوام زیادی نداشت چراکه براساس اطلاعات رسمی شرکت KGM، تنها 5.516 دستگاه از این خودرو در طی سه ماهه نخست 2024 به فروش رسیده است، که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 73 درصد کاهش نشان می­‌دهد. برای رفع این مشکل، خودروساز کره­ای اقدام به اعمال برخی تغییرات بر تورس کرده است.

کابین و امکانات کی جی موبیلیتی تورس 2024

به نظر می‌­رسد که شرکت سازنده، مقصر اصلی کاهش  استقبال از این خودرو را طراحی کابین می‌­دانسته بنابراین با گذر از بدنه تورس، داشبورد جدید را از همتای برقی تورس با لقب EVX به این خودرو منتقل کرده است.

در این داشبورد جدید، یک نمایشگر سرتاسری شامل دو صفحه نمایش 12.3 اینچی، فرم متفاوت دریچه­‌های تهویه، افزایش تعداد درگاه USB تایپ C و همچنین طراحی جدید کنسول میانی و اهرم تعویض دنده قابل تشخیص است.

گذشته از این‌ها، یک پکیج آفرود شامل تایرهای آفرود، کالیپرهای قرمز و کمک‌فنرهای سفت­‌تر از استاندارد هم برای کی جی ام تورس عرضه شده است. مشتریان می‌­توان تریم بلک ادیشن را انتخاب کنند، که جزئیات مشکی بدنه را به همراه دارد.

در کی جی ام تورس Van با حذف ردیف دوم صندلی‌ها، یک صفحه فلزی در پشت صندلی‌های جلو قرار گرفته است. شیشه‌­های عقب نیز با قطعه مشابه، جایگزین شده است تا یک خودروی باری ولی با ظاهر مشابه استاندارد حاصل شود.

مشخصات فنی کی جی موبیلیتی تورس 2024

همچون گذشته، کی جی ام تورس در کره جنوبی با پیشرانه 1.5 لیتری توربوشارژ با 170 اسب­‌بخار قدرت و جعبه‌دنده شش سرعته اتوماتیک ساخت آیسین در دو نسخه محرک-جلو یا چهار چرخ محرک به فروش می­‌رسد. نسخه دوگانه‌سوز همین پیشرانه با 165 اسب‌­بخار قدرت هم در کره‌­جنوبی عرضه می‌شود.

قیمت کی جی موبیلیتی تورس 2024

کی جی ام تورس در کره جنوبی با قیمت پایه معادل با 20,700 دلار، به فروش می‌­رسد. بنابر اعلام رسانه‌­های کره، کی جی ام قصد دارد یک مدل دیگر به نام تورس کوپه را نیز در آینده نزدیک معرفی کند.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje