123 3638512169388186118638512211742748280

کاترهام نسخه فاینال ادیشن 485 و 485CSR را برای بازار اروپا رونمایی کرد. کاترهام اعلام کرده که این مدل‌ها پس از یک دهه از تولید خارج می‌شوند. نسخه‌های فاینال ادیشن در تعداد محدودی تولید می‌شود و ویژگی‌های منحصربه‌فردی در داخل و خارج بدنه دارند.

اولیور ژوان، مدیر بخش اروپایی کاترهام، در این باره می‌گوید که معرفی نسخه فاینال‌ ادیشن سون 485، برای شرکت و مشتریان هم تلخ و هم شیرین است. از طرفی پایان عمر یکی از نمادین‌ترین محصولات در اروپاست و از طرفی مشتریان این شانس را دارند تا این نسخه تعداد محدود که پایانی برای پیشرانه تنفس طبیعی مدل سون است را داشته باشند و با بخشی از تاریخ کاترهام رانندگی کنند.

وی همچنین اشاره کرد که این توقف تولید باعث می‌شود تا کاترهام روی گسترش محصولات اروپایی‌اش تمرکز کند.

مشخصات فنی کاترهام سون 485 و 485CSR فاینال ادیشن

نسخه‌های 485 و 485CSR، قدرتمندترین نسخه کاترهام سون با استاندارد یورو ۶ هستند؛ اما این شرکت مجبور شده تا به خاطر مقررات سخت‌گیرانه یورو ۷، آن‌ها را بازنشسته کند.

هر دو آن‌ها به پیشرانه ۲ لیتری تنفس طبیعی فورد Duratec تجهیز شده‌اند، که ۲۲۵ اسب‌بخار قدرت و ۲۰۵ نیوتن‌متر گشتاور دارد. این نیرو توسط گیربکس ۵ سرعته دستی و دیفرانسیل لغزش محدود، به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود.  شتاب صفر تا صد این محصول ۴.۱ ثانیه است و حداکثر سرعت آن به ۲۲۴ کیلومتر برساعت می‌رسد.

نسخه 485CSR، به طور انحصاری شاسی بزرگ‌تری داشته و به میله فشاری پیچیده و حرفه‌ای سیستم تعلیق جلو و سیستم تعلیق کاملا مستقل عقب و چرخ‌های بزرگ‌تر تجهیز شده است.

شاسی خودرو در این نسخه، ۱۸۰ میلی‌متر در طول، ۲۳۰ میلی‌متر در عرض و ۲۵ میلی‌متر در ارتفاع، نسبت به نسخه استاندارد، بزرگ‌تر است. رینگ‌های این نسخه از نوع ۱۵ اینچی بوده، درحالی که رینگ‌های 485 از نوع ۱۳ اینچ هستند.

مشخصات ظاهری کاترهام سون 485 و 485CSR فاینال ادیشن

نسخه‌های فاینال ادیشن، کاملا از روی ظاهر قابل شناسایی هستند. نوارهای مشکی مات، لوگو‌ها و بج‌ها و همچنین رنگ‌های پریمیوم بدنه، از ویژگی‌های ظاهری این نسخه است.

نسخه 485CSR بر رینگ‌های ۱۵ اینچی Vulcan سوار شده است، درحالی که نسخه 485 رینگ‌های ۱۳ اینچی Black Apollo دارد.

داخل کابین نشان‌های فاینال ادیشن حک و گلدوزی و با چرم Sports Hex Black و تکه‌های آلکانتارا پوشیده شده است. جنس داشبورد آن نیز فیبرکربن است.

قیمت کاترهام سون 485 و 485CSR فاینال ادیشن

از نسخه 485 فاینال ادیشن ۶۰ دستگاه و از نسخه فاینال ادیشن 485CSR تنها ۲۵ نمونه برای اروپا ساخته می‌شود. همچنین ۱۰ نمونه از 485 فاینال ادیشن برای بازار ژاپن ساخته خواهد شد. البته روی پلاک خودرو عبارت ۱ از ۴۵ حک شده و نشان می‌دهد که ممکن است نظر و تصمیم کاترهام برای تولید نسخه فاینال‌ ادیشن تغییر کند.

نسخه‌های فاینال‌ ادیشن درحال حاضر برای سفارش در دسترس هستند و شروع قیمت از ۷۲,۴۵۲ دلار است.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje