Wp Header Logo 464.png


منتشر شده در 25 اردیبهشت 1403 ساعت 13:30


اولین تصاویر بائو 8

بی وای دی خود را برای عرضه یک شاسی بلند جدید آماده می کند. این شاسی بلند آفرودی بائو ۸ نام دارد و تحت برند تازه تاسیس فانگ چنگ بائو به فروش خواهد رسید.

برند فانگ چنگ بائو سال گذشته پایه گذاری شد. بی وای دی (BYD) قصد دارد شاسی بلندهای جان سخت و مدل های سفارشی را با این برند تولید کند. در حال حاضر این برند فقط مدل بائو ۵ را روی خطوط تولید خود دارد؛ بنابراین شاسی بلند بائو ۸ دومین مدل آن خواهد بود. این خودرو در بازار داخلی، با نام لئوپارد ۸ عرضه خواهد شد.

در کشور چین، هر خودروی جدید قبل از ورود به بازار، نیازمند دریافت مجوزهای لازم از وزارت صنعت و فناوری اطلاعات (MIIT) است. در واقع بدون دریافت مجوزها، خودروسازان نمی توانند محصولات جدید خود را وارد بازار کنند. وزارتخانه مذکور به طور منظم و ماهانه، فهرستی از مدل های در حال بررسی برای اخذ مجوزها را منتشر می کند. این شیوه، باعث نارضایتی خودروسازان چینی شده، چرا که اطلاعات، تصاویر و مشخصات فنی خودروهای جدید پیش از معرفی رسمی، بر روی وبسایت مربوطه قرار می گیرد. فانگ چنگ بائو بائو ۸ هم در لیست اخیر این وزارتخانه به چشم می خورد.

بائو 8

طبق اطلاعات موجود در سایت MIIT بائو ۸ طول، عرض و ارتفاعی به ترتیب برابر با ۵۱۹۵، ۱۹۹۴ و ۱۸۸۷۵ میلیمتر دارد و فاصله محوری آن به ۲۹۲۰ میلیمتر می رسد. این شاسی بلند چینی در دو نسخه ۶ و ۷ نفره تولید خواهد شد. نکته عجیب اینکه وزن این خودرو ۳۹۰۵ کیلوگرم درج شده است.

مشخصات فنی بی وای دی فانگ چنگ بائو ۸

همانند بائو ۵، بائو ۸ نیز به پیشرانه EREV مجهز است. موتور بنزینی به کار رفته در این خودرو ۲ لیتر حجم دارد و به لطف پرخورانی می تواند ۲۶۸ اسب بخار قدرت تولید کند. البته همانطور که قبلاً بارها اشاره کرده ایم، در پیشرانه های EREV موتور بنزینی به طور مکانیکی به چرخ ها متصل نیست و همانند یک ژنراتور وظیفه تولید برق برای شارژ باتری را بر عهده دارد.

نیروی لازم برای جابجایی بائو ۸ توسط دو موتور برقی تولید می شود. موتور نصب شده روی محور جلو ۲۶۸ اسب بخار و موتور موجود روی محور عقب ۴۰۲ اسب بخار قدرت دارد. با اتکا به این پیشرانه قدرتمند، بائو ۸ قادر است در عرض ۴.۸ ثانیه سرعت خود را به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند. این شاسی بلند چینی در مسیر مستقیم می تواند حداکثر سرعت ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت را ثبت کند.

باتری فانگ چنگ بائو بائو ۸ از نوع لیتیوم آهن فسفات (LFP) بوده و توسط یکی از زیرمجموعه های بی وای دی به نام FinDreams ساخته می شود. در رابطه با ظرفیت باتری و یا مسافت قابل پیمایش، جزئیاتی در سایت وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین درج نشده است. این خودرو بر اساس پلتفرم جدید DMO توسعه پیدا کرده و از سیستم تعلیق پیشرفته Disus-P بهره می برد. شاید بدانید پلتفرم DMO مخصوص خودروهای آفرودی گروه بی وای دی است.

چرخ بائو 8

حضور بائو ۸ در فهرست ماهانه MIIT بیانگر آن است که این خودرو فاصله زیادی با رونمایی رسمی و عرضه به بازار ندارد. انتظار می رود این شاسی بلند جدید در فصل سوم سال جاری با قیمت پایه ای در حدود ۵۰۰ هزار یوان عرضه شود. این رقم با نرخ روز ارز معادل تقریباً ۴.۲ میلیارد تومان است. با توجه به مشخصات و برچسب قیمتی، بائو ۸ باید به مصاف رقبایی مثل لندرور دیفندر و تویوتا لندکروزر ۲۵۰ برود.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje