صنعت ماشین: با دور شدن از سدان‌های سنتی و احتراق داخلی برای نیروی الکتریکی، نفس‌های شورولت مالیبو مدت‌هاست به شماره افتاده است. جنرال موتورز اعلام کرد تولید مالیبو در ماه نوامبر به پایان می‌رسد.

به گزارش صنعت ماشین،

 با دور شدن از سدان‌های سنتی و احتراق داخلی برای نیروی الکتریکی، نفس‌های شورولت مالیبو مدت‌هاست به شماره افتاده است. جنرال موتورز اعلام کرد تولید مالیبو در ماه نوامبر به پایان می‌رسد.

دیترویت نیوز گزارش می‌دهد که نسل بعدی بولت در نهایت جای مالیبو را در مجمع فیرفاکس جنرال موتورز در کانزاس خواهد گرفت. یکی از سخنگویان جنرال موتورز گفت: برای تسهیل نصب ابزار و سایر اصلاحات کارخانه، پس از ۹ نسل و بیش از ۱۰میلیون فروش جهانی، جنرال موتورز به تولید شورولت مالیبو در نوامبر ۲۰۲۴ پایان می‌دهد و تولید کادیلاک XT۴ را پس از ژانویه ۲۰۲۵ متوقف می‌کند.

این کارخانه پس از مالیبو، مدل‌های بولت و کادیلاک XT۴جدید را در کنار هم خواهد ساخت. کادیلاک با وجود اینکه در کنار بولت بعدی تولید می‌شود، فعلا قرار نیست الکتریکی شود. جنرال موتورز سال گذشته اعلام کرد ۹۲۰میلیون دلار برای توسعه عملیات در کارخانه موتور دیزلی اوهایو برای تولید محصولات آینده کامیون‌های سنگین موتور احتراق داخلی (ICE) سرمایه‌گذاری کرده است. این شرکت قول داده تا سال ۲۰۳۵ فروش خودروهای جدید بنزینی و دیزلی را به نفع خودروهای الکتریکی متوقف کند. جنرال موتورز، مانند سایر خودروسازان، با الزامات آلایندگی فزاینده کالیفرنیا و آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات‌متحده مواجه است و به افزایش کارآیی مدل‌های احتراق داخلی و افزایش فروش مدل‌های بدون آلایندگی برای رعایت مقررات سخت‌گیرانه‌تر نیاز دارد.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje