مناسب حمل مواد خطرناک و اشتغال زا؛

صنعت ماشین: کامیون شک موتو X5000L آرین دیزل به تازگی موفق به دریافت مجوز ADR شده؛ این بدان معناست که از این پس امکان استفاده از شک موتو X5000L به جهت حمل سوخت و سایر کالاهای خطرناک وجود دارد..

به گزارش صنعت ماشین،

 کامیون شک موتو X5000L آرین دیزل به تازگی موفق به دریافت مجوز ADR شده؛ این بدان معناست که از این پس امکان استفاده از شک موتو X5000L به جهت حمل سوخت و سایر کالاهای خطرناک وجود دارد. در مورد مجوز ADR، بد نیست بدانید که اروپایی ها به جهت سر و سامان دادن به وضعیت حمل و نقل و کاهش تلفات ناشی از حمل کالاهای خطرناک در اوایل جنگ جهانی دوم، توافق نامه ی حمل و نقل کالاهای خطرناک را در ژنو منعقد کردند. از آن زمان تاکنون، توافق نامه Accord européen relatif au transport international des marchandises Dangereuses par Route موسوم به ADR بدیل به نوعی تائیدیه شد و هر پیش از استفاده هر خودرو برای حمل کالاهای خطرناک نظیر سوخت، باید این تائیدیه دریافت شود.

شک موتو X5000L آرین دیزل مجوز ADR گرفت

کشنده های شک موتو X5000L با اضافه شدن سیستم ADR یا همان سیستم قطع اضطراری برق خودرو به تازگی توانسته اند استانداردهای لازم جهت حمل این گونه مواد خطرناک را دریافت کنند و از این پس می توانند از کشنده های این گروه برای حمل تانکرهای حمل سوخت و مواد شیمیایی نیز استفاده کرد. 

شک موتو X5000L آرین دیزل مجوز ADR گرفت

سیستم ADR به صورت دو کلید مجزا در داخل کابین و همچنین بر روی بدنه کشنده طراحی شده است که در هنگام حادثه با فعال شدن کلید، کل جریان برق قطع می شود. این سیستم باعث می شود تا در زمان حادثه از وقوع هرگونه جرقه و یا آتش سوزی تا حد زیادی جلوگیری شده و شدت حادثه کاهش یابد. فعال سازی کلید ها باید به صورت دستی از داخل کابین و یا از روی جعبه باتری تعبیه شده بر روی بدنه انجام شود. 

لازم به ذکر است که این سیستم هم اکنون برروی کامیون های شک موتو توسط آرین دیزل نصب شده است و به زودی بر روی کشنده های این شرکت نیز نصب و روانه بازار خواهد شد. 

شک موتو X5000L آرین دیزل مجوز ADR گرفت

شک موتو X5000L آرین دیزل مجوز ADR گرفت

 

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje