به گزارش صنعت ماشین،

 شرکت شیائومی قصد دارد از اوایل سال 2025 ساخت و فروش خودروی اسپرت مشابه مدل Y شرکت تسلا را آغاز کند و با تولید اولین خودروی الکتریکی SU7 خود که قرار است امسال به حدود 100 هزار دستگاه برسد، توسعه جدیدی را آغاز کند. افراد مطلع اظهار کردند که شیائومی در حال نزدیک شدن به ظرفیت کامل اولیه است و اکنون در حال کار برای افزایش تولید برای پاسخگویی به تقاضا است.

این شرکت در تلاش است تا اتکای خود را به بازار بی‌ثبات گوشی‌های هوشمند تحت تسلط اپل در سطح جهانی کاهش دهد، اگرچه با خودروهای برقی وارد عرصه شلوغی شده و رقیب تسلا و بی‌وای‌دی شده است.

مشخص نیست که شیائومی چه مشخصات و قیمتی را برای این شاسی‌بلند در نظر گرفته است که در سراسر چین محبوبیت پیدا خواهد کرد. این شرکت در نهایت تصمیم گرفت که ابتدا  از SU7، یک سدان 30 هزار دلاری با طراحی زیبا مانند مدل 3 تسلا و پورشه تایکان، شروع کند.

یکی از این افراد گفت شیائومی پیش‌بینی نمی‌کند که این شاسی‌بلند تا اواخر سال 2025 به تولید انبوه برسد. در حال حاضر، این شرکت تولید SU7 را در اولویت قرار داده است، زیرا تنها ظرفیت تحویل کمتر از 10 هزار در ماه را دارد.

شیائومی که بیش از 60 درصد از درآمد خود را از گوشی‌های هوشمند به دست می‌آورد، تا حدودی به دلیل تقاضای ضعیف دستگاه در بازار داخلی خود تلاش در تنوع بخشیدن به آن دارد. با این حال، به تعداد زیادی از بازیکنانی می‌پیوندد که برای بخشی از بازار خودروهای برقی چین و بزرگ‌ترین بازار جهان رقابت می‌کنند.

طبق گزارش بلومبرگ، سری SU7 شیائومی تا پایان آوریل و حدود یک ماه پس از عرضه در اواخر مارس نزدیک به 90 هزار سفارش تایید شده دریافت کرد. سهام شیائومی از زمان معرفی SU7 حدود 30 درصد افزایش یافته است و اکنون به بالاترین سطح خود در حدود دو سال و نیم گذشته نزدیک شده است.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje