به گزارش صنعت ماشین،

 انتظار می‌رود مینی‌بوس بدون سرنشین خودران «روبوبوس»(Robobus) که توسط یک استارتاپ چینی توسعه یافته است، در جاده‌های شهر تورین ایتالیا حرکت کند و خدمات حمل‌ونقل را در مسافت‌های کوتاه ارائه دهد.

به نقل از شینهوآ، شرکت «پیکس مووینگ»(PIX Moving) اعلام کرده است که برای ارائه خدمات قصد دارد با شرکت ایتالیایی «تکنوکاد»(Tecnocad) همکاری کند.

پیکس مووینگ پیشتر مجوز آزمایش و کارکرد خودروی خودران عمومی جاده‌ای را دریافت کرده که توسط مقامات نظارتی دولتی تورین تأیید شده است.

محصول اصلی پیکس مووینگ، مینی‌بوس بدون راننده است که پیشتر در کشورهایی از جمله اسپانیا، ژاپن، آمریکا و هند به کار گرفته شده بود. این شرکت گفت که یک مدل روبوبوس را از طریق حمل‌ونقل دریایی به تورین صادر کرده است تا پیش از آغاز کار، تحت آزمایش‌های میدانی قرار بگیرد. بسته به تقاضای خدمات، صادرات بیشتر نیز انتظار می‌رود.

این وسیله نقلیه الکتریکی فاقد اجزای اتوبوس سنتی مانند کابین راننده، فرمان، پدال یا آینه دید عقب است. روبوبوس به صورت متقارن طراحی شده و حرکت در هر دو جهت را آسان می‌کند.

حداکثر سرعت روبوبوس 30 کیلومتر در ساعت است و می‌تواند 6 مسافر را به واسطه یک بار شارژ با برد 100 تا 130 کیلومتر حمل کند.

«آنجلو یو»(Angelo Yu) بنیان‌گذار و مدیرعامل پیکس مووینگ گفت: پایین مینی‌بوس یک شاسی تعبیه شده که به رانندگی خودکار کمک می‌کند. این شاسی مبتنی بر یک پلتفرم مدولار مستقل ساخته‌ شده با هوش مصنوعی و فناوری دیجیتال است که می‌تواند به همراه سیستم‌هایی برای رفع نیازهای متفاوت نصب شود.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje