صنعت ماشین: نیسان موتور ژاپن انتظار دارد با افزایش ۵.۵درصدی سود عملیاتی در سال مالی جاری به دلیل فروش جهانی بالاتر، پیش‌بینی‌های تحلیلگران را پشت سر بگذارد، هرچند می‌گوید رقابت شدید و چالش‌های ناشی از تورم ادامه خواهد داشت….

به گزارش صنعت ماشین،

 نیسان موتور ژاپن انتظار دارد با افزایش ۵.۵درصدی سود عملیاتی در سال مالی جاری به دلیل فروش جهانی بالاتر، پیش‌بینی‌های تحلیلگران را پشت سر بگذارد، هرچند می‌گوید رقابت شدید و چالش‌های ناشی از تورم ادامه خواهد داشت.

این خودروساز انتظار دارد افزایش اندک فروش در چین داشته باشد، که نشان‌دهنده تداوم مشکلات در بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان است. نیسان برای بهبود عملکرد خود روی رشد قوی در آمریکای شمالی حساب می‌کند.این پیش‌بینی شامل افزایش ۱۳.۳درصدی فروش در آمریکای شمالی و رسیدن به فروش ۱.۴میلیون دستگاه است. 

نیسان در چین، زیر یک‌درصد رشد فروش داشته است. این شرکت پیش‌بینی می‌کند سود عملیاتی در سالی که از اول آوریل آغاز شد، به ۶۰۰میلیارد ین برسد، در‌حالی‌که میانگین تخمین تحلیلگران ۵۷۷.۳میلیارد ین بود.برندهای خودروسازی ژاپنی مانند نیسان و هوندا موتور در رقابت با خودروسازان چینی (در بازار چین) کم آورده‌اند. 

به گزارش رویترز، نیسان در نمایشگاه خودروی پکن ماه گذشته، چهار مدل مفهومی را برای بازار چین به نمایش گذاشت و یادداشت تفاهمی را با شرکت بایدو برای انجام تحقیقات در مورد هوش مصنوعی و به‌اصطلاح «خودروهای هوشمند» امضا کرد. 

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje