صنعت ماشین:  در فوریه ۲۰۲۱، فورد اعلام کرد قصد دارد از سال ۲۰۳۰ فقط خودروهای سواری برقی را در اروپا به فروش برساند؛ این در شرایطی است که حالا فورد از عرضه تمام‌الکتریکی در اروپا در سال۲۰۳۰عقب‌نشینی کرده است.

به گزارش صنعت ماشین،

 در فوریه ۲۰۲۱، فورد اعلام کرد قصد دارد از سال ۲۰۳۰ فقط خودروهای سواری برقی را در اروپا به فروش برساند؛ این در شرایطی است که حالا فورد از عرضه تمام‌الکتریکی در اروپا در سال۲۰۳۰عقب‌نشینی کرده است.

اینکه چرا فورد از عرضه خودروهای تمام الکتریکی در اروپا عقب‌نشینی کرده به کاهش تقاضای این نوع خودروها برمی‌گردد. ظاهرا کاهش تقاضای خودروهای برقی شرکت را مجبور به تجدید‌نظر در برنامه اولیه خود کرده است. 

بنابراین طبق استراتژی تعریف‌شده در این شرکت، در صورت تقاضای کافی برای خودروهای احتراقی، این خودروساز دست رد به سینه متقاضیان نخواهد زد. مارتین ساندر، رئیس فورد اروپا، با اشاره به اینکه خودروهای ICE می‌‌توانند تا دهه ۲۰۳۰ زنده بمانند، تاکید دارد که «اگر شاهد تقاضای بالا باشیم، به عنوان مثال برای خودروهای هیبرید پلاگین تقاضا بالا باشد، آنها را عرضه خواهیم کرد.» فورد از سال‌های گذشته تاکنون خود را برای خط تولید خودروهای سواری تمام‌الکتریکی آماده کرده است. تولید موندئو در ۴ آوریل ۲۰۲۲ در کارخانه والنسیای اسپانیا به طرز تکان‌دهنده‌ای به پایان رسید. 

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje