Fotojet2189638513011727807531

فنگ‌چنگ بائو ۸، یا همان لئوپارد ۸، یک شاسی‌بلند سرسخت چینی است که اکنون اطلاعات کامل‌تری از آن رسیده.

فانگ‌ چنگ‌ بائو رسما در آگوست ۲۰۲۳ معرفی شد. اولین محصول آن لئوپارد ۵ است، که نوامبر عرضه شد. بنابراین بائو ۸ دومین محصول آن و پرچمدار است.

وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین در تاریخ ۱۲ مه گزارش داد که عرضه بائو ۸ تایید شده است و تعدادی عکس‌های رسمی آن نیز منتشر شد. در واقع هیچ خودرویی بدون تاییدیه وزارت صنعت و فناوری اطلاعات این کشور نمی‌تواند عرضه شود و وزارتخانه لیست‌ها را ماهانه منتشر می‌کند. خودروسازان از این قانون راضی نیستند، زیرا بخشی از اطلاعات و عکس‌های محصول جدید آن‌ها قبل از عرضه فاش می‌شود.

مشخصات ظاهری فانگ‌ چنگ بائو‌ لئوپارد 8

بائو ۸ یک شاسی‌بلند بزرگ با ظاهر زمخت و سرسخت است، که ۵‌.۲ متر طول دارد. این شاسی‌بلند همچنین شش و یا هفت نفره است. ابعاد آن به 5195/1994/1875 میلی‌متر با فاصله محوری 2920 می‌رسد و 3905 کیلوگرم وزن دارد.

مشخصات فنی فانگ‌ چنگ بائو‌ لئوپارد 8

بائو ۸، همانند مدل بائو ۵، یک خودروی برقی با برد زیاد است. درواقع یک پلاگین‌هیبرید است، که موتور بنزینی آن نقش ژنراتور برای موتور برقی را بازی می‌کند. پیشرانه ۲ لیتری توربوشارژ آن، حدود ۲۶۸ اسب‌بخار قدرت دارد.

بائو ۸ دو موتور الکتریکی دارد؛ موتور کوچک‌تر ۲۶۸ اسب‌بخاری در بخش جلو و موتور ۴۰۲ اسب‌بخاری در بخش عقب تعبیه شده است. مجموع خروجی این پیشرانه پلاگین‌هیبرید، ۹۳۹ اسب‌بخار قدرت بوده و شتاب صفر تا صد آن به ۴.۸ ثانیه می‌رسد. حداکثر سرعت در این مدل ۱۸۰ کیلومتر برساعت است.

ظرفیت باتری هنوز اعلام نشده، اما می‌دانیم که لیتیوم فسفات بوده و از FinDreams بی‌وای‌دی تامین شده است.

این شاسی‌بلند طبق پلتفرم جدید DMO بی‌وای‌دی ساخته شده و سیستم تعلیق Disus-P  دارد.

رسانه‌ها احتمال می‌دهند که بائو ۸ با قیمت ۷۰ هزار دلار عرضه شود.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje