خبری از موتور 1.5 لیتری نیست؛

صنعت ماشین: بر اساس اخبار واصله، صنایع خودروسازی ایلیا قصد دارد تا پیکاپ محبوب این شرکت را به بازار ایران عرضه کند. البته شایان ذکر است که پس از فروش سانگ یانگ توسط ماهیندرا، خریدار جدید این شرکت نام آن را به KG Mobility تغییر داد و اکنون هم این شرکت محصولاتش را با نشان KGM در بازار جهانی به فروش می رساند.

به گزارش صنعت ماشین،

 سال ۱۴۰۰ شمسی بود که صنایع خودروسازی ایلیا پس از وقفه ای کوتاه مجددا وارد بازار شد. دایون Y5 به عنوان اولین محصول این شرکت پس از گذشت از دوران عرضه محصولات بورگوارد در ایران، توانست به جایگاه خوبی در بازار شاسی بلندهای مونتاژی دست یابد. علاوه بر این، بهره مندی این خودرو از سیستم چهار چرخ محرک و شاسی مستقل، آن را به عنوان یک گزینه مناسب آفرود نیز در پیش روی عاشقان خارج از جاده گذاشت. اگر چه اخیرا صنایع خودروسازی ایلیا تغییراتی را در قوای فنی و تعداد چیدمان صندلی های این شاسی بلند اعمال و آن را با نام دایون Y7 روانه بازار کرده است. بد نیست بدانید که این شرکت نسخه ویژه آفرود دایون Y7 را با نام DX به سبد محصولاتش افزوده است و امکان سفارش و خرید آن برای علاقه مندان وجود دارد. خودرو VGV U75 پلاس دیگر محصول این صنایع خودروسازی است که به زودی وارد بازار خواهد شد. با این حال در این گزارش هدف ما توضیح درباره خودروهای شاسی بلند صنایع خودروسازی ایلیا نیست و صرفا فعالیت های این شرکت را تا به امروز شرح دادیم. شایان ذکر است که صنایع خودروسازی ایلیا قصد دارد تا در آینده ای نزدیک یک پیکاپ گردن کلفت غیر چینی را به بازار عرضه کند. به نظر شما این پیکاپ چیست؟ 

نگاهی به پیکاپ خان خودروسازی ایلیا قاتل پیکاپ های چینی!

این خان گردن کلفت! 
سانگ یانگ برندی کاملا آشنا و محبوب در بازار ایران است و در بازه های زمانی مختلف، محصولاتی از این خودروساز کره ای نظیر موسو، کوراندو، تیوولی و رکستون پا به جاده های کشور گذاشت. حالا و بر اساس اخبار واصله، صنایع خودروسازی ایلیا قصد دارد تا پیکاپ محبوب این شرکت را به بازار ایران عرضه کند. البته شایان ذکر است که پس از فروش سانگ یانگ توسط ماهیندرا، خریدار جدید این شرکت نام آن را به KG Mobility تغییر داد و اکنون هم این شرکت محصولاتش را با نشان KGM در بازار جهانی به فروش می رساند. برای اطلاع بیشتر، بد نیست بدانید که سومین نسل از پیکاپ سانگ یانگ رکستون اسپرت از سال 2018 در بازار جهانی حضور دارد. البته محصولی که به زودی شاهد عرضه آن در بازار کشور خواهیم بود، نسخه به روز شده این پیکاپ است که در سال 2023 معرفی شد و اکنون با نام های متفاوتی مثل رکستون اسپرت کولمن یا خان کولمن عرضه می شود. در ادامه به مشخصات پیکاپ خان صنایع خودروسازی ایلیا پرداخته ایم.

نگاهی به پیکاپ خان خودروسازی ایلیا قاتل پیکاپ های چینی!

خبری از موتور 1.5 لیتری نیست
زیر کاپوت این پیکاپ پرچمدار، یک پیشرانه دو لیتری چهار سیلندر توربو با 225 اسب ‌بخار قدرت و 350  نیوتن‌متر گشتاور قرار دارد. خروجی پیشرانه از طریق گیربکس شش سرعته اتوماتیک، سامانه چهار چرخ محرک و قفل دیفرانسیل به محور جلو و عقب منتقل می‌شود. باید درنظر داشت که برای پیکاپ خان صنایع خودروسازی ایلیا حالت های انتقال قدرت سبک و سنگین نیز درنظر گرفته شده است. 

نگاهی به پیکاپ خان خودروسازی ایلیا قاتل پیکاپ های چینی!

تجهیزات ایمنی و رفاهی
از لحاظ بهره مندی از تجهیزات ایمنی و رفاهی، پیکاپ خان در جایگاه مناسبی قرار داشته و به مواردی مثل کیسه هوای سرنشینان جلو و جانبی و پرده ای، کلاستر دیجیتال، نمایشگر مالتی مدیا، دریچه تهویه ردیف عقب، سنسور نور ، سنسور باران ، کروز کنترل، سنسور پارک عقب، گرمکن و سرد کن صندلی های جلو، سیستم شروع حرکت در سربالایی، سیستم کنترل کشش و پایداری، سیستم کنترل حرکت در سرازیری و مجهز است. 

نگاهی به پیکاپ خان خودروسازی ایلیا قاتل پیکاپ های چینی!

قاتل پیکاپ های چینی؟
هنوز مشخص نیست که صنایع خودروسازی ایلیا پیکاپ خان را با چه قیمتی وارد بازار خواهد کرد. اما قابل پیش بینی است که ورود این پیکاپ به بازار، می تواند بازار پیکاپ های چینی و حتی پیکاپ های کارکرده ژاپنی را تحت تاثیر قرار دهد. 

نگاهی به پیکاپ خان خودروسازی ایلیا قاتل پیکاپ های چینی!

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje