Wp Header Logo 590.png
پورشه 911 هم هیبریدی می شود ؛ آغاز فصلی جدید در تاریخ کوپه محبوب آلمانی

در تاریخ ۲۸ ماه می امسال فصل جدیدی در تاریخ پورشه ۹۱۱ گشوده خواهد شد. این خودروی اسپرت پرطرفدار آلمانی در ۶ دهه گذشته همواره با پیشرانه صرفاً احتراق داخلی به فروش رسیده است. اما از تاریخ مذکور به بعد این خودرو به عصر جدیدی وارد شده و با پیشرانه هیبریدی نیز قابل انتخاب خواهد بود.

به گفته پورشه نسخه هیبریدی از ۹۱۱ بیش از دو سال است که مراحل تست و توسعه را می ‌گذراند. در طول این مدت این نسخه بیش از ۳.۱ میلیون مایل (معادل تقریبا ۵ میلیون کیلومتر) مسافت را در شرایط مختلف طی کرده؛ جالب اینکه برای حصول اطمینان از عملکرد این نسخه، بخشی از مسافتی که اشاره کردیم، در پیست معروف نوربرگ رینگ طی شده است.

پورشه 911 هم هیبریدی می شود ؛ آغاز فصلی جدید در تاریخ کوپه محبوب آلمانی

آنطور که پورشه اعلام کرده، پورشه ۹۱۱ هیبریدی توانسته رکورد ۷ دقیقه و ۱۶.۹ ثانیه را در پیست نوربرگ رینگ ثبت کند. از دید خودروساز آلمانی این رکورد ۸.۷ ثانیه از نسخه متناظر نسل قبلی بهتر است. این گفته کمی گنگ به نظر می‌ رسد، اما با کمک گرفتن از علم مفید ریاضی معلوم می‌ شود پورشه مدلی را که موفق به ثبت رکورد ۷ دقیقه و ۲۵ ثانیه شده، نسخه متناظر می داند. نگاهی به لیست رکوردهای ثبت شده توسط محصولات پورشه در پیست نوربرگ رینگ نشان می‌ دهد این رکورد به کاررا S اتاق ۹۹۲ تعلق دارد و در سال ۲۰۲۰ ثبت شده است.

فرانک موسر، معاون ارشد توسعه دو مدل ۹۱۱ و ۷۱۸ در رابطه با نسخه هیبریدی ۹۱۱ اعلام کرده استفاده از پیشرانه هیبریدی در این خودروی اسپرت عملکرد آن را بیش از پیش ارتقا می‌ دهد. وی افزوده در طول فرایندهای تست و توسعه این خودرو در سرتاسر جهان انواع شرایط را تجربه کرده و در معرض سرمای بسیار شدید و گرمای سوزان قرار گرفته است. ناگفته نماند این نسخه از ۹۱۱ مراحل پایانی توسعه خود را در دبی گذرانده است.

پورشه 911 هم هیبریدی می شود ؛ آغاز فصلی جدید در تاریخ کوپه محبوب آلمانی

در رابطه با جزئیات پیشرانه پورشه ۹۱۱ هیبریدی فعلاً جزئیاتی در دست نیست. با این حال پورشه تاکید کرده در این خودرو بیشتر بر عملکرد تمرکز دارد تا راندمان. این را هم اضافه کنیم پورشه قبلاً تایید نموده که پیشرانه به کار رفته در ۹۱۱ هیبریدی از نوع هیبریدی شارژی نیست.

نوشته پورشه ۹۱۱ هم هیبریدی می شود ؛ آغاز فصلی جدید در تاریخ کوپه محبوب آلمانی اولین بار در آخرین خودرو. پدیدار شد.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje