در سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی؛

صنعت ماشین: سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی در جدیدترین به‌روزرسانی خود میزبان عرضه مجدد کیا K5 برای متقاضیان شده است.

به گزارش صنعت ماشین،

 طبق اطلاعیه شماره ۱۴ صادره از سوی وزارت صمت، آن دسته از متقاضیانی که در اسفند ۱۴۰۱ در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی ثبت نام کرده و اولویت آنها مشخص شده بود، از روز دوشنبه مورخ ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت، فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه یکپارچه وارداتی‌ها، یک اولویت از سبد محصولات اعلامی از جمله خودرو سدان کیا K5 را انتخاب کنند. لازم به ذکر است که در این مرحله، هیچ‌گونه ثبت نام جدیدی صورت نگرفته و انتخاب خودرو در سامانه صرفاً برای ثبت نام کنندگان مرحله قبل که در اسفند ۱۴۰۱ حساب خود را بلوکه کرده بودند، امکان‌پذیر است.

فروش کیا K5 کوشا خودرو آغاز شد +جزئیات

عرضه کیا K5 با قیمت علی‌ الحساب در سامانه یکپارچه

در دور جدید فروش محصولات وارداتی، کیا K5 با قیمت فروش علی‌الحساب ۱ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان به متقاضیان عرضه می‌شود. این قیمت‌ها نیز مانند قیمت‌های قطعی، صرفاً در مبادی ورودی بوده و هزینه‌های دیگر پس از ترخیص در هنگام صدور فاکتور نهایی به آن اضافه خواهد شد. واردکنندگان پس از فراخوان اولیه و دریافت «۵۰ درصد» قیمت علی‌الحساب، می‌توانند نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضیان اقدام کنند.

طبق بخشنامه صادره از وزارت صمت، قیمت قطعی خودروهای دارای قیمت علی‌الحساب پس از ارائه کلیه مستندات و مدارک مثبته و بر اساس آخرین ضوابط و مقررات، تعیین و در سامانه بارگذاری خواهد شد. عدم واریز وجه در هر یک از مراحل و حداکثر ۵ روز پس از فراخوان، به‌منزله انصراف از طرح خواهد بود و متقاضی از اولویت‌بندی سامانه خودروهای وارداتی حذف می‌گردد. شرکت‌های واردکننده موظف هستند مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام کنند و در صورت تأخیر در تحویل، قراردادهای مذکور مشمول جرایم مندرج در این آیین‌نامه خواهند شد.

همچنین تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت‌نامی قبلی متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌شود. آن دسته از ثبت نام کنندگان خودروهای وارداتی که در مراحل قبل، انتخاب خودرو انجام داده و در پرتال خود گزینه عدم تخصیص را مشاهده می‌کنند، در صورت تمایل می‌توانند نسبت به انتخاب خودروهای جدید ارائه شده در جداول فوق در این مرحله اقدام کنند. در نهایت، اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح، حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات بر عایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذی‌ربط قرار می‌گیرد.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje