Fotojet246638516556664924813

مورگان پلاس سیکس از سال 2019 تاکنون در بازار خودرو حضور دارد. برای تنوع بخشیدن به چهره خاطره‌انگیز این خودرو، مورگان از استودیو طراحی معروف ایتالیایی، یعنی پینین‌‌فارینا درخواست کمک کرده، که به ساخت یک نمونه تولید محدود منجر شده است.

مشخصات ظاهری مورگان میدسامر

بدنه آلومینیومی مورگان میدسامر (Midsummer) که در نام خود به اواسط فصل تابستان اشاره می­‌کند، با صرف 250 ساعت زمان و به صورت دستی ساخته شده است.

مورگان میدسامر

بدنه این خودرو که با الهام از خودروهای مسابقه‌­ا‌ی دهه 30 و 40 طراحی شده است، از تمام زوایا زیبا به نظر می­‌رسد. به جای شیشه جلو، در این خودرو دو برآمدگی شیشه‌­ای نصب شده و چراغ‌های بزرگ با ابعاد بزرگ‌تر از پلاس سیکس، دیلایت و چراغ‌های راهنما را نیز در خود جای داده است.

رینگ‌های 19 اینچی با طرح دیسکی، با تایرهای پایلوت اسپرت 5 ساخت میشلن در مقایسه با نمونه نصب شده در پلاس سیکس، 3 کیلوگرم سبک‌تر است و فقط 10 کیلوگرم وزن دارد. وزن کلی خودرو هم به یک تن می­‌رسد.

چوب ساج در داشبورد و پوشش داخلی درها با 126 و 120 لایه مقاوم‌­سازی شده است، ضمن این که شکل دادن به هریک از قطعات، به بیش از 30 ساعت زمان نیاز دارد.

مورگان میدسامر

مشخصات فنی مورگان میدسامر

از مشخصات فنی مورگان میدسامر اطلاعی در دسترس نیست، اما مدل پایه یعنی مورگان پلاس سیکس به پیشرانه 3 لیتری شش سیلندر توربوشارژ ساخت ب‌ام‌و با کد فنی B58 مجهز شده است، که 335 اسب­‌بخار قدرت و 500 نیوتن‌متر گشتاور را به گیربکس 8 سرعته اتوماتیک ساخت ZF انتقال می‌­دهد.

مورگان پلاس سیکس می­‌تواند ظرف 4.2 ثانیه به سرعت صد کیلومتر برساعت دست یابد، اما به نظر می­‌رسد که میدسامر با 113 کیلوگرم وزن کمتر، بتواند در زمان کمتری به سرعت صد برسد.

قیمت و برنامه تولید مورگان میدسامر

قیمت رسمی مورگان میدسامر فعلا اعلام نشده، اما نشریه اتوکار از رقمی بین 152 تا 190 هزار دلار خبر داده است، که البته به ویژگی‌های سفارشی خودرو وابستگی دارد.

مورگان میدسامر

مورگان میدسامر در فاصله اواسط سال جاری تا سال 2025 روی خط تولید خواهد بود. این خودرو در فستیوال سرعت گودوود در ماه جولای، به معرض نمایش درمی‌­آید.

تمامی ظرفیت 50 دستگاهی تولید مورگان میدسامر به فروش رسیده است. اما خودروساز بریتانیایی برای دریافت سفارش مدل‌های خاص بعدی، اظهار آمادگی کرده است.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje