Fotojet222638515659779274161

آلفارومئو قصد دارد عرضه نسخه کوادریفولیو از مدل‌های جولیا و استلویو در ایالات متحده را خاتمه دهد. برای گرامیداشت این اتفاق نه چندان خوشایند، یک نسخه تولید محدود از این سری با لقب «سوپر اسپرت» برای این دو خودرو عرضه خواهد شد. این نام به نخستین برتری آلفارومئو در میله میلیا 1928 اشاره دارد، که با مدل 6C 1500 سوپر اسپرت به دست آمد.

ویژگی‌های ظاهری نسخه کوادریفولیو سوپر اسپرت

برای نخستین بار در طول 101 سال، گل چهار پر کوادریفولیو در زمینه مشکی قرار گرفته است، که با رنگ مشکی Nero Vulcano بدنه هماهنگی دارد. البته می‌­توان رنگ سه لایه قرمز Rosso Etna را برای هر دو خودرو و سفید Bianco Alfa را برای جولیا سفارش داد.

رینگ‌های 19 اینچی برای جولیا و 21 اینچی برای استلویو، کالیپرهای مشکی و روکش فیبرکربن برای سیستم اگزوز آکراپوویچ، زیرسپری جلو و آینه­‌های جانبی، از دیگر ویژگی‌های ظاهری آلفارومئو جولیا و استلویو کوادریفولیو به شمار می‌­آید.

اما یکی از ویژگی‌های بسیار جالب این خودروها، سطوح فیبرکربنی قرمز داشبورد، کنسول میانی و پوشش داخلی درهاست، که بنابر اعلام خودروساز ایتالیایی، با دوخت قرمز روکش صندلی‌ها هماهنگی دارد.

برنامه تولید نسخه کوادریفولیو سوپر اسپرت

آلفارومئو قصد دارد نسخه کوادریفولیو سوپر اسپرت از جولیا و استلویو را به ترتیب در تعداد 275 و 175 دستگاه تولید کند. این خودروها در تمام کشورهای جهان عرضه خواهند شد. از این مجموعه، 72 دستگاه جولیا سوپر اسپرت و 52 دستگاه استلویو سوپر اسپرت به ایالات متحده ارسال خواهد شد.

قیمت پایه آلفارومئو جولیا و استلویو سوپر اسپرت در ایالات متحده، به ترتیب 88,365 و 95,965 دلار تعیین شده است.

آقای لری دومینیک مدیر اجرایی آلفارومئو در آمریکای شمالی، به طور ضمنی از عرضه مجدد کوادریفولیو در این بخش از جهان خبر داده است. احتمال دارد که وی به عرضه مدل‌های برقی کوادریفولیو اشاره کند، اتفاقی که احتمالا تا پایان دهه جاری رخ بدهد.

نسل جدید آلفارومئو جولیا

نسل جدید آلفارومئو جولیا که براساس پلتفرم STLA Large مشترک با دوج چارجر طراحی شده است نیز در سال 2026 معرفی خواهد شد. مدیرعامل آلفارومئو آقای ژان فیلیپ ایمپاراتو از رونمایی این خودرو به عنوان بمب خبری یاد کرده است.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje