Wp Header Logo 709.png
این دوچرخه برقی تا ۱۵۰ کیلومتر مسافت نیازی به شارژ ندارد

در سال ‌های اخیر استقبال از  دوچرخه و موتورسیکلت ‌های برقی افزایش چشمگیری داشته است. به همین خاطر استارتاپ‌ های زیادی با هدف تولید چنین مدل هایی پایه گذاری شده؛ یکی از این استارتاپ‌ ها کوایت کت (QuietKat) نام دارد. این کمپانی نوپا به خاطر معرفی محصولاتی با آخرین فناوری ‌ها و توانایی ‌های بالا توانسته توجه رسانه‌ ها را به خود جلب کند. تازه‌ ترین محصول این شرکت یک دوچرخه برقی است که در دو نسخه با نام‌ های Apex HD و HD به فروش خواهد رسید.

به گزارش آخرین خودرو، آنچه که این دوچرخه را از رقبا متمایز می ‌کند برد حرکتی بالای آن است.  به گفته کوایت کت این دوچرخه در صورت شارژ کامل باتری قادر است تا ۹۰ مایل یا ۱۴۵ کیلومتر مسافت را پشت سر بگذارد. این میزان برد حرکتی توسط باتری ۳۰ آمپر ساعتی که در قسمت تنه نصب شده، تضمین می‌شود.

موتور به کار رفته در دوچرخه برقی جدید کوایت کت ۲۰۰ نیوتون متر گشتاور دارد که رقم چشمگیری است. این موتور در دو حالت کار می‌ کند که عبارتند از  Stealthو Climb . همانطور که قابل حدس است در حالت Stealth موتور نقش کمتری در جابجایی دارد. اما در حالت Climb میزان کمک موتور برقی به دوچرخه سوار به بیشترین حالت می‌رسد.  این حالت هنگام بالا رفتن از شیب‌ های سخت کاربرد دارد.

این دوچرخه برقی تا ۱۵۰ کیلومتر مسافت نیازی به شارژ ندارد

بیشترین مشکلی که در دوچرخه ‌های برقی روز می‌ کند، شکستگی یا خم شدن دنده عوض کن و همچنین گیر کردن زنجیر است. برای مقابله با این مشکل کوایت کت سیستم تعویض دنده خودکار داخلی طراحی کرده است. همچنین به منظور افزایش اطمینان این دوچرخه به جای زنجیر‌های استاندارد، به زنجیرهایی که در موتورسیکلت‌ها استفاده می‌شوند، مجهز شده است. ناگفته نماند به دلیل گشتاور بالای موتور برقی زنجیر معمولی نمی ‌تواند فشار موجود را تحمل کند.

محصول جدید استارتاپ کوایت کت تنه بسیار مقاوم و مستحکمی دارد. این دوچرخه از کمک بادی با امکان جابجایی تا ۱۲۰ میلیمتر بهره می برد. در نتیجه کیفیت سواری آن در مسیرهای ناهموار به احتمال زیاد بالا خواهد بود.  این دوچرخه روی لاستیک ‌های کندا سری Juggernaut سوار شده است.

این دوچرخه برقی تا ۱۵۰ کیلومتر مسافت نیازی به شارژ ندارد

دوچرخه برقی کوایت کت Apex HD قیمتی برابر با ۳,۲۹۹ دلار دارد. این رقم نزدیک به ۲۰۰ میلیون تومان می شود. دوچرخه HD هم ۴,۹۹۹ دلار قیمت گذاری شده، یعنی چیزی در حدود ۳۰۰ میلیون تومان. این دو دوچرخه از نظر محل تصب موتور برقی با هم متفاوت هستند. در مدل ارزان تر موتور در قسمت میانی تنه نصب شده و در مدل گران تر موتور در هاب قرار دارد.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje