صنعت ماشین: روزنامه نیکی ژاپن امروز دوشنبه گزارش داد ژاپن و اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه‌آن) قصد دارند اولین راهبرد مشترک خود را در زمینه تولید و فروش خودرو در بلوک جنوب شرقی آسیا ایجاد کنند تا با حضور فزاینده چین در بازار خودروهای الکتریکی مقابله کنند.

به گزارش صنعت ماشین،

 به گزارش نیکی و بدون ذکر منبع، هدف این است که تا حدود سال 2035، زمانی که وزرای اقتصاد ژاپن و اعضای آسه آن در اوایل سپتامبر آینده با یکدیگر دیدار کنند، یک راهبرد مشترک موقت ترسیم کنیم.

نیکی عنوان کرد که انتظار می‌رود راهبرد مشترک شامل همکاری در آموزش پرسنل، کربن‌زدایی در تولید، تهیه منابع معدنی و سرمایه‌گذاری در زمینه‌های نسل بعدی مانند سوخت‌های زیستی باشد.

در این گزارش آمده است که ژاپن قصد دارد از 140 میلیارد ین (899.51 میلیون دلار) که وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت این کشور در بودجه کمک به جنوب جهانی برای آموزش پرسنل تأمین کرده است، استفاده کند.

طبق گزارش رویترز، هفته گذشته، هوندا موتور ژاپن متعهد شد که سرمایه‌گذاری در زمینه برقی‌سازی و نرم‌افزار خود را تا سال مالی 2030 دو برابر کند و به حدود 65 میلیارد دلار برساند، زیرا با رقابت فزاینده‌ خودروسازان چینی از جمله بی‌وای‌دی مواجه است.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje