Article 638518134413407837 Thumb 960 542638518164432831678

آیرتون سنا، راننده فرمول یک، سی سال پیش درگذشت. اما میراث افسانه‌ای آن همچنان پابرجا و در حال رشد است. دوکاتی با معرفی نسخه‌ای ویژه از مدل مانستر، به این راننده ادای احترام می‌کند.

مشخصات ظاهری دوکاتی مانستر نسخه آیرتون سنا

ظاهر این موتورسیکلت، رنگارنگ بوده و جلب توجه می‌کند. درواقع این نوع طراحی و رنگ‌ها، از طرح کلاه ایمنی آیرتون سنا الهام گرفته است. رنگ‌های پرچم برزیل، مانند زرد، سبز و آبی در آن دیده می‌شود.

همچنین صدا خفه‌کن‌های فیبرکربن، زیرپایی آلومینیوم و رینگ‌های اختصاصی آلومینیوم به آن اضافه شده است. زین موتور آبی بوده، پلاک منحصربه‌فرد و یک نمایش ویژه برای نمایشگر ۴.۳ اینچی دارد.

مشخصات فنی دوکاتی مانستر نسخه آیرتون سنا

برای این موتورسیکلت، باتری لیتیوم یونی و گلگیرهای فیبرکربن درنظر گرفته شده است. به همین خاطر وزن این نسخه ویژه حدود۴.۵ کیلوگرم از نسخه استاندارد سبک‌تر است.

نیروی موردنیاز از پیشرانه دو سیلندر معروف Testastretta تامین می‌شود، که ۱۱۰ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند. همچنین سیستم تعلیق کاملا قابل تنظیم Ohlins و ترمز برمبو با کالیپرهای زرد وجود دارد.

برنامه تولید دوکاتی مانستر نسخه آیرتون سنا

تنها ۳۴۱ دستگاه از این نسخه ویژه تولید می‌شود. این عدد، به ۳ عنوان جهانی و ۴۱ مقام اول آیرتون سنا اشاره دارد. قیمت نسخه ویژه از ۲۵ هزار دلار آغاز می‌شود و خریداران سند اصالت و روکش موتور را نیز دریافت می‌کنند.

دوکاتی و سنا، سابقه زیادی با یکدیگر دارند. Claudio Castiglioni، که در آن زمان مالک دوکاتی بود، در سال ۱۹۹۰ یک دستگاه 851 SP به سنا تقدیم کرد. آیرتون سنا همچنین یکی از اولین مالکان مانستر 900 بود و از آن برای حضور در مراسم گالا گرندپری موناکو ۱۹۹۳ استفاده کرد. دوکاتی ۹۱۶ سنا نیز چند ماه پیش از مرگ سنا معرفی شد، که رنگ خاکستری، مشکی مات و قرمز داشت.

جدیدترین اخبار موتورسیکلت را در باما بخوانید.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje