Wp Header Logo 740.png


منتشر شده در 01 خرداد 1403 ساعت 16:00


نسخه دوگانه سوز سوزوکی سوئیفت

همین چند روز پیش بود که عرضه نسل چهارم ماروتی سوزوکی سوئیفت ۱.۲ لیتری کم مصرف به دست مشتریان هندی خواهد رسید. حالا خبر می رسد نسخه دوگانه سوز CNG سوئیفت نیز در راه بوده و در ماه های آتی در این کشور پرجمعیت عرضه خواهد شد.

همانطور که در مطلب مربوطه اشاره کردیم، نسل چهارم ماروتی سوزوکی سوئیفت نیروی خود را از یک موتور ۱.۲ لیتری جدید دریافت می کند. این موتور سه سیلندر، حامل کد Z12E بوده و توانایی تولید ۸۲ اسب بخار قدرت و ۱۱۲ نیوتن متر گشتاور را دارد، البته با بنزین. سوئیفت در واقع اولین محصول ماروتی سوزوکی در هند است که با این موتور جدید عرضه می شود. در مدل های پایین رده گیربکس ۵ سرعته دستی نیروی موتور را به چرخ های محور جلو انتقال می دهد. در مدل های بالارده این کار توسط گیربکس ۵ سرعته خودکار انجام می گیرد.

برای جذب حداکثری مشتریان، ماروتی سوزوکی قصد دارد نسخه CNG سوئیفت را نیز راهی میدان رقابت کند. پس از عرضه، این خودرو اولین مدل دوگانه سوزی خواهد بود که به موتور جدید Z12E مجهز است. طبق انتظار در صورت استفاده از CNG، میزان خروجی این موتور اندکی افت می کند. بر اساس شنیده ها، نسخه دوگانه سوز سوئیفت فقط با گیربکس دستی به فروش خواهد رسید.

شایان ذکر است ارزان ترین نسخه از سوئیفت جدید ۶۴۹ هزار روپیه قیمت دارد. این رقم معادل تقریباً ۴۶۵ میلیون تومان می شود. نسخه فول این هاچبک کوچک اصالتاً ژاپنی نیز ۹۶۴ هزار روپیه قیمت گذاری شده، این رقم نیز معادل حدوداً ۶۸۰ میلیون تومان است. پیش بینی می شود نسخه دوگانه سوز سوئیفت چیزی در حدود ۹۵ هزار روپیه گران تر باشد.

نسل جدید سوئیفت یک خودروی بسیار کم مصرف به حساب می آید. نسخه دستی این هاچبک زیبا با هر لیتر سوخت ۲۴.۸ کیلومتر مسافت را طی می کند؛ به عبارت دیگر مصرف سوخت این نسخه برابر با ۴.۰۳ لیتر در هر صد کیلومتر است. نسخه اتوماتیک سوئیفت نیز با هر لیتر سوخت ۲۵.۷۵ کیلومتر مسافت را پشت سر می گذارد، یعنی ۳.۸۸ لیتر در هر صد کیلومتر. انتظار می رود با هر کیلوگرم CNG این هاچبک اقتصادی بتواند تا ۳۲ کیلومتر مسافت را پوشش دهد. شایان ذکر است با توجه به مشخصات و قیمتی که سوئیفت دارد، این هاچبک اقتصادی می تواند گزینه ای جذاب برای بازار ایران باشد، البته به شرطی که با همان قیمت اقتصادی به بازار عرضه شود.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje