Wp Header Logo 737.png
نشانه های مهم خرابی کوئل ماشین

کوئل خودرو یا سیم پیچ احتراق خودرو ، بخش مهمی در خودروی شما و تامین و تقویت نیروی الکتریکی لازم برای به حرکت در آمدن سریع خودرو شما می باشد.در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی خطراتی که کوئل احتراق برای شما دارد و آسیب هایی که به خودروی شما می زند بپردازیم. همچنین در این مطلب به با کیفیت ترین تولید کننده کوئل در ایران می پردازیم.

ساختار کوئل خودرو

کوئل خودرو اساسا دارای یک هسته آهنی است که با دو سیم پیچ سیم مسی و اتصالات الکتریکی پیچیده شده است. کویل احتراق به خوبی عایق بندی شده است و معمولاً در یک محفظه پلاستیکی قرار می گیرد. از یک طرف به باتری ماشین و از طرف دیگر به شمع وصل می شود.

سیم پیچ اولیه سیم پیچ ثانویه را احاطه کرده است، هر دو یک هسته آهنی چند لایه را در بر می گیرند. سیم پیچ اولیه تا ۵۰۰ دور دارد و از یک سیم رنگ شده با ضخامت حدود نیم میلی متر تا یک میلی متر تشکیل شده است. سیم پیچ ثانویه از سیم عایق تشکیل شده است که حداکثر ضخامت آن حدود ۰.۱ میلی متر است و تا ۵۰۰۰۰ دور دارد. نسبت چرخش بین دو سیم پیچ تقریباً ۱:۱۰۰ است.

عملکرد کوئل احتراق خودرو

کویل های احتراق بر اساس اصل ترانسفورماتور کار می کنند. هنگامی که احتراق روشن می شود، ولتاژ ۱۲ ولت در باتری خودرو به سیم پیچ اولیه اعمال می شود و یک میدان مغناطیسی در اطراف آن تشکیل می شود. سیم پیچ در حال بارگیری است.

به محض قطع جریان جریان، میدان مغناطیسی ساخته شده به طور ناگهانی فرو می ریزد و یک ولتاژ القایی بالا در سیم پیچ اولیه ایجاد می شود. این بسته به نسبت چرخش در سیم پیچ ثانویه به یک پالس ولتاژ بالا تبدیل می شود.

ضربه از طریق کابل احتراق به شمع می رود. شکاف جرقه در شمع یونیزه شده و جریانی در جریان است. جرقه ای که می پرد، مخلوط سوخت و هوا در موتور بنزینی را مشتعل می کند.

نقش حیاتی کوئل خودرو

مقدار ولتاژ القا شده در سیم پیچ ثانویه به شدت میدان مغناطیسی، سرعت تغییر میدان مغناطیسی و نسبت چرخش بستگی دارد. معمولاً می تواند بین ۱۵ تا ۴۵ کیلو ولت باشد. انرژی جرقه کویل های احتراق مدرن تا ۲۰۰ میلی ژول است.

سیم پیچ با سیستم جرقه زنی مطابقت دارد تا اطمینان حاصل شود که موتور به خوبی کار می کند. برای انجام این کار، انرژی جرقه، جریان، زمان سوزاندن، ولتاژ و تعداد جرقه ها باید دقیقاً در سرعت های مختلف تنظیم شود. اگر اینطور نباشد، ممکن است شلیک نادرست رخ دهد. اینها منجر به افزایش آلاینده ها، راندمان سوخت ضعیف تر می شود و می تواند به مبدل کاتالیزوری در سیستم اگزوز به دلیل سوخت نسوخته آسیب برساند.

پنجره زمانی که در آن پالس ولتاژ بالا القا می شود باید با موقعیت های پیستون در سیلندر مطابقت داشته باشد و باید تا کسری از میلی ثانیه دقیق باشد. هنگامی که موقعیت سیلندر برای استخراج حداکثر تکانه زاویه ای ایده آل است، جرقه باید مخلوط سوخت و هوا را مشتعل کند. به عنوان بخشی از کنترل ضربه، همچنین باید در نظر گرفت که تحت شرایط بار معین، تغییر زمان جرقه زنی به منظور جلوگیری از ضربه زدن موتور منطقی است.

دلایل نقص در کوئل خودرو

تماس با آب در موتور

بار حرارتی بالا

آسیب مکانیکی

اتصال کوتاه داخلی

تامین ولتاژ ناکافی

نشانه های خرابی کوئل احتراق

چراغ چک موتور روشن می شود

وجود کد خطا در سیستم

موتور روشن نمی شود

شلیک اشتباه و تکان دادن

موتور نرم کار نمی کند؛ تغییر صدای موتور

از دست دادن عملکرد و شتاب ضعیف

روشن شدن حالت اضطراری

افزایش مصرف سوخت

کوئل خراب و تاثیرات آن بر خودرو شما

خوب، یک سیم پیچ احتراق معیوب می تواند منجر به مشکلات قابل توجه راه اندازی، کاهش قدرت و در بدترین حالت، حتی آسیب موتور شود. یک واقعیت جالب در مورد کویل های احتراق این است که آنها نقش مهمی در خودرو دارند، اگرچه اغلب نادیده گرفته می شوند.

سه مورد ضروری که حتما باید کوئل را چک نمایید

سیم پیچ احتراق نقش مهمی در سیستم جرقه زنی دارد و جرقه تولید می کند و انرژی را به شمع ها انتقال می دهد تا از مشکلات راه اندازی و کارکرد جلوگیری کند.

نشانه‌های معمولی کویل احتراق معیوب عبارتند از: مشکل در راه‌اندازی، کارکرد نامنظم موتور، تکان خوردن و از دست دادن قدرت، که می‌تواند ناشی از سایش، گرما، رطوبت و مشکلات الکتریکی باشد.

یک کویل احتراق معیوب می تواند آسیب قابل توجهی به موتور وارد کند، بنابراین بازرسی حرفه ای و نگهداری منظم در کارگاه برای جلوگیری از آسیب بیشتر و حفظ عمر موتور مهم است.

خاموش شدن ناگهانی خودرو در هنگام حرکت ارتباطی با کوئل دارد ؟

اگر کوئل شما معیوب باشد، ممکن است علائم عجیبی را در حین رانندگی تجربه کنید. از دست دادن ناگهانی قدرت، کوبش ماشین در هنگام رانندگی و صداهای غیرمعمول می تواند از دسته این علائم باشد. نوسان عملکرد موتور در سرعت ثابت نیز می تواند نشان دهنده مشکلات سیم پیچ احتراق باشد.

اگر کوئل ماشینت آسیب دیده و به دنبال خرید کوئل خیلی با کیفیت هستی در ادامه معرفی کوئل های نوین الکتریک رو دنبال کن.

نشانه های مهم خرابی کوئل ماشین

کوئل های نوین الکتریک

شرکت نوین پردازان قطعه زیر مجموعه گروه صنعتی نوین سازان در سال ۱۳۸۱ با ماموریت تولید قطعات یدکی و مصرفی دستگاه های جوش مقاومتی شرکتهای خودروساز شروع به فعالیت نموده و در حال حاضر انواع قطعات یدکی مصرفی دستگاه های جوش مقاومتی، خطوط تولید تیرچه و مش و همچنین خطوط تولید لوازم خانگی را تامین می نماید. این شرکت در دو کارخانه، یکی به مساحت ۵۰۰۰ متر مربع و دیگری به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع در شهر صنعتی البرز مستقر بوده و در حال حاضر با حجم تولید بالغ بر ۵۰ تن قطعه در سال با آلیاژهای پایه مس، برنج، فولاد و آلومینیوم مشغول فعالیت می باشد.

گروه صنعتی نوین سازان نزدیک به ۳۰ سال فعالیت در زمینه مهندسی جوش، به عنوان بزرگترین شرکت طراح و تولید کننده ماشین آلات و تجهیزات جوش مقاومتی و خطوط اتوماسیون جوش در صنایع خودرو سازی، نفت، گاز و همچنین طراحی و ساخت خطوط تولید مصالح نوین ساختمانی فعالیت داشته و در عمده موارد فوق در کشور پیشتاز است.

شرکت نوین پردازان قطعه با بیش از ۳۰ سال تجربه و دانش فنی و مهندسی خود در حوزه طراحی و تولید قطعات آلیاژی مسی (مس کروم زیرکنیوم، مس بریلیوم، مس آلومینا) نقطه جوش ، در زمینه قطعات خودرو و تولید کوئل نیز ورود کرده است.

انواع کویل اتومبیل با برند کویل نوین الکتریک قزوین از محصولات این شرکت می باشد.
انواع کویل ساژم ، زینمس و رانایی از محصولات با کیفیت این شرکت تحت عنوان کویل نوین الکتریک تولید می شود.

خرید کوئل نوین الکتریک

برای خرید بدون واسطه ی کوئل های نوین الکتریک ، شرکت ایده پارت عرضه کننده اصلی کول های نوین الکتریک در خدمت مشتریان عزیز می باشد . برای خرید عمده می توانید با شرکت ایده پارت بزرگ ترین تولیدکننده قطعات پلیمری موتوری در ارتباط باشید. علاوه بر این ایده پارت تامین کننده اصلی قطعات هوارسانی خودروهای ایرانخودرو و سایپا می باشد. تمامی قطعات ایده پارت و نوین الکتریک دارای گارانتی و ضمانت یک ساله هستند.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje