Wp Header Logo 764.png
دیپال L07 در آستانه معرفی ؛ محصول مشترک چانگان و هواوی

دیپال که از زیرمجموعه های شرکت چانگان محسوب می شود، به زودی یک سدان جدید وارد بازار چین خواهد کرد. این سدان L07 نام دارد و سامانه های رانندگی هوشمند آن توسط هواوی توسعه یافته است. محصول مشترک دو کمپانی بزرگ چینی با پیشرانه تمام الکتریکی و برقی مجهز به ژنراتور (EREV) به فروش خواهد رسید.

شاید بدانید از نوامبر ۲۰۲۳، چانگان و هواوی وارد همکاری گسترده شده اند و خودروساز چینی محصولات رده بالای خود را به سامانه های هوشمند این غول دنیای فناوری تجهیز می کند. سدان دیپال L07 را می توان خواهرخوانده SL03 دانست، با این تفاوت که در آن بیشتر بر تکنولوژی های هوشمند تمرکز شده تا خصوصیات اسپرت. در نمای ظاهری، L07 ادامه دهنده راه SL03 بوده و تنها در برخی جزئیات با آن تفاوت دارد. سپر جلو یکی از مواردی است که این دو مدل را از هم متمایز می کند. در SL03 سپر طراحی اسپرت تری دارد، اما در L07 با سپری ساده تر طرف هستیم. این مدل جدید نیز فاقد جلوپنجره سنتی بوده و ورودی های هوا روی سپر تعبیه شده اند.

دیپال L07 در آستانه معرفی ؛ محصول مشترک چانگان و هواوی

برای ایجاد تمایز بیشتر، دیپال L07 با رینگ های متفاوتی راهی بازار خواهد شد. درباره ابعاد این رینگ ها فعلاً اطلاعاتی در دست نیست. در نمای عقب سپر به کار رفته در L07 طراحی ساده تری دارد. این نسخه نیز از باله عقب برقی بهره می برد.

بر اساس داده های موجود در سایت وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین، موسوم به MIIT، دیپال L07 طولی برابر با ۴۸۷۵ میلیمتر، عرضی برابر با ۱۸۹۰ میلیمتر و ارتفاعی برابر با ۱۴۸۰ میلیمتر دارد و فاصله محوری آن ۲۹۰۰ میلیمتر است. با چنین ابعادی باید گفت L07 در مقایسه با SL03  به اندازه ۵۵ میلیمتر طول بیشتری دارد. وزن این خودرو بسته به تیپ ۱۸۸۰ و ۱۸۶۵ کیلوگرم است. 

نسخه تمام الکتریکی دیپال L07 به یک موتور برقی با کد XTDM33 مجهز است. این موتور توانایی تولید ۲۴۸ اسب بخار قدرت را دارد. موتور برقی موجود در نسخه EREV هم ۲۱۵ اسب بخار قدرت تولید می کند. در این نسخه یک موتور ۱.۵ لیتری نقشی مشابه با ژنراتور ایفا کرده و باتری را شارژ می نماید. ناگفته نماند باتری به کار رفته در هر دو نسخه، از نوع لیتیوم آهن فسفات است.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje