Article 637276440498357587 Thumb 960 542637338719514864700

افزایش قیمت ساینا اس 85گانه در سال 1403

خرداد 1403: شرکت خودروسازی سایپا، قیمت جدید ساینا اس با استاندارد 85گانه را مطابق جدول زیر افزایش داده است:

قیمت گذاری ساینا اس – بهمن 1402
تیپ خودرو ساینا اس 85گانه
آبان 1402 330,490,000
بهمن 1402 335,464,000
خرداد 1403 340,196,000

*قیمت‌ها برحسب تومان است.

آغاز تحویل ساینا اس به خریداران

اسفند 99 | آنطور که از بازار خبر می‌رسد، شرکت سایپا از روز شنبه 16 اسفندماه، تحویل خودرو ساینا اس (S) را آغاز کرده است و حالا فیس‌لیفت ساینای جدید را می‌توان در خیابان‌ها دید.

همچنین از آنجایی که خودرو ساینا S بسیار زودتر از کوییک S به مرحله تولید رسیده، حالا سایپا به حواله‌داران کوییک S با موعد اسفند 99 پیشنهاد داده که می‌توانند خودرو ساینا اس را با قیمت قطعی، تحویل بگیرند. نکته دیگر اینکه سایپا از تاریخ 17 اسفندماه، ساینا اس مدل 1400 را فاکتور کرده است.

دلیل تاخیر در تحویل ساینا اس

دی 99 | آقای باقری (قائم مقام فروش و خدمات پس از فروش سایپا)، در مصاحبه جدید خود که در تاریخ 30 دی منتشر شده است، با انتقاد از عدم تعیین قیمت برای ساینا S، گفته که هم‌اکنون ساینا اس درحال تولید است و حتی 1000 دستگاه از این خودرو در کف کارخانه وجود دارد و آماده تکمیل تعهدات است اما نمی‌توانیم آنرا بفروشیم چراکه قیمت نداریم.

آقای باقری همچنین گفته که سایپا، هزینه پارکینگ و جریمه تاخیر بابت عدم تحویل ساینا اس به مشتریان را می‌دهد تنها برای اینکه این محصول جدید، قیمت‌گذاری نشده است.

تاخیر در تحویل ساینا اس

آذر 99 | با اینکه قرار بود ساینا S جدید در پاییز 99 بدست خریداران برسد، اما چنین اتفاقی نیفتاد. سایپا در تاریخ 11 آذرماه، خبر داده که تولید انبوه ساینای فیس‌لیفت (یا همان ساینا اس) در کارخانه سایپاسیتروئن، آغاز شده است اما صدور دعوتنامه‌های آن، در انتظار تعیین و اعلام قیمت از سوی شورای رقابت است. سایپا همچنین تاکید کرده که به وجه واریزی خریداران ساینای جدید، سود مشارکت و جریمه تاخیر تعلق می‌گیرد.

آغاز تولید انبوه ساینا اس

مرداد 99 | معاون فروش سایپا به تازگی خبر داده که این شرکت در حال آماده کردن خط تولید فیس لیفت ساینا یا همان ساینا S است تا بتواند از عید غدیر، یعنی از 18 مردادماه 99، تولید انبوه این محصول جدید را آغاز کند.

طبق برنامه ریزی سایپا، سری اول ساینا اس قرار است از ابتدای پاییز 99 تحویل مشتریانش شود. بعد از تولید انبوه ساینا S، سایپا از نیمه دوم امسال نیز تولید تیپ گران‌تر این خودرو، یعنی ساینا G را آغاز خواهد کرد. 

مشخصات سایپا ساینا S و ساینا G

عصر پنجشنبه 16 مردادماه 99، سایپا در مراسم معرفی محصولات جدیدش، برای نخستین بار از فیس لیفت ساینا رونمایی کرد؛ خودرویی که قرار است از پاییز 99 و در دو تیپ ساینا S و ساینا G به بازار کشورمان بیاید.

«یه تغییر به موقع» شعار تبلیغاتی جدیدی است که سایپا برای فیس لیفت جدید ساینا انتخاب کرده است. حال ببینیم که تغییرات ساینا اس چیست و به چه آپشن های جدیدی مجهز شده.

قبل از هرچیز، باید یادآوری کنیم که مهم ترین نکته در ساینا S این است که سایپا، پیشرانه آنرا (برای پاس کردن استانداردهای زیست محیطی سال 99) به یورو5 ارتقا داده است. پس اولین مزیت ساینا S نسبت به سایناهای قدیمی، معلوم شد!

نکته مهم دیگر اینکه سایپا، کابین جدید ساینا اس را براساس ساینا اتومات ساخته. بنابراین از دیدن چیزهای جدیدی مانند فرمان با دکمه های کنترلی و سیستم مولتی مدیا و … در کابین ساینا اس، نباید غافلگیر شویم.

طبق آخرین اطلاعات موجود، در ساینا آپشنال، سایپا از همان موتور 1.5 لیتری M15 معروفش استفاده کرده که همچنان 87 اسب بخار قدرت و حدود 128 نیوتن متر گشتاور دارد. حالا که خیال‌مان از عدم تغییر موتور ساینا جدید راحت شد، به سراغ آپشن‌ها برویم. در ساینا اس، باید شاهد این تغییرات جدید باشیم:

  • شیشه دودی عقب
  • دی لایت / اتولایت
  • گرافیک جدید چراغ های جلو و عقب (عدم تغییر کاسه چراغ)
  • جلوپنجره جدید با قاب استیل
  • رینگ آلومینیومی جدید
  • دوربین عقب / بلوتوث
  • فرمان جدید با دکمه های کنترلی
  • روکش چرم صندلی / تریم داخلی جدید
  • سنسور فشار باد تایر
  • صفحه کیلومتر جدید

البته همانطور که می دانید، سایپا همه تجهیزات خوبش را روی یک تیپ نمی‌گذارد! طبق اطلاعات منتشر شده سایپا، ساینا جدید قرار است در دو تیپ با نام های «ساینا S» و «ساینا G» وارد بازار شود که ساینا اس مدل «نیمه فول» و ساینا جی مدل «فول» است. در جدول زیر، تفاوت تیپ های ساینا جدید و ساینا EX قدیمی را مشاهده می کنید:

اطلاعات جدول فوق، براساس کاتالوگ رسمی سایپا گردآوری شده است.  


بررسی انواع ساینا در بازار

برای آشنایی با خانواده محصولات سایپا ساینا و اطلاع از مشخصات فنی هر مدل و مشاهده ویژگی‌ها و تفاوت‌های انواع ساینا در بازار، لینک‌های منتخب زیر را مطالعه کنید:

اگر شما یکی از مالکان خودروهای ساینا هستید، پیشنهاد می‌کنیم مجموعه مقاله زیر را هم مطالعه کنید:

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje