Wp Header Logo 805.png


منتشر شده در 05 خرداد 1403 ساعت 12:00


دوکاتی مانستر سنا

آیرتون سنا یکی از اسطوره های ورزش اتومبیلرانی، به خصوص رقابت های فرمول یک است. این راننده جسور برزیلی، ۳۰ سال پیش در پیست ایمولا به خاطر تصادف وحشتناکی که داشت، جان خود را از دست داد. پس از سه دهه و همزمان با آغاز مسابقات فرمول یک در پیست ایمولا، دوکاتی برای ادای احترام به آیرتون سنا، نسخه ای ویژه از موتورسیکلت مانستر را معرفی کرده است.

به گزارش آخرین خودرو، دوکاتی مانستر نسخه‌ آیرتون سنا بدنه رنگارنگ و چشم نوازی دارد. طرح ها و رنگ های به کار رفته در بدنه این نسخه از کلاه ایمنی معروف سنا برگرفته شده اند. شاید بدانید کلاه این راننده نیز به احترام پرچم برزیل دارای ترکیبی از رنگ های زرد، سبز و آبی بود.

دوکاتی مانستر

فقط طرح ظاهری نیست که دوکاتی مانستر سنا را از سایر نسخه ها متمایز می کند. این موتورسیکلت قدرتمند فقط به تعداد ۳۴۱ دستگاه تولید خواهد شد. انتخاب این تعداد به افتخارات آیرتونِ محبوب اشاره دارد. عدد ۳ نشانگر تعداد قهرمانی ها و عدد ۴۱ نشانگر تعداد مسابقاتی است که وی زودتر از همه رقبا از خط پایان عبور کرده است.

هر دستگاه از دوکاتی مانستر سنا به یک پلاک اختصاصی مجهز می شود. این پلاک نام مدل و ردیف تولید را روی خود دارد. ضمن اینکه خریداران این نسخه، گواهی مخصوص اصالت موتورسیکلت و پوشش محافظ را از دوکاتی دریافت خواهند کرد.

اسطوره فرمول یک

وظیفه متوقف کردن دوکاتی مانستر سنا را یک سیستم ترمز قدرتمند بر عهده دارد. این سیستم در چرخ جلو شامل دیسک ۳۲۰ میلیمتری و کالیپر استایلما که هر دو ساخت شرکت معروف برمبو هستند، می شود. رینگ های این موتورسیکلت خاص آلومینیومی بوده و در مقایسه با رینگ های نسخه استاندارد مانستر، ۱.۸۵ کیلوگرم وزن کمتری دارند. مثل سایر قسمت های بدنه، این رینگ ها نیز دارای طرحی برگرفته از کلاه آیرتون سنا و پرچم برزیل هستند. در کل، این نسخه از مانستر به دلیل استفاده از باتری لیتیوم یونی، قطعات فیبرکربنی و رینگ هایی که اشاره کردیم، ۴.۵ کیلوگرم سبک تر از نسخه استاندارد است.

موتور دوکاتی مانستر سنا

دوکاتی مانستر سنا به پیشرانه ای با حجم ۹۳۷ سی سی مجهز است. این پیشرانه توانایی تولید ۱۱۱ اسب بخار قدرت و ۹۳ نیوتن متر گشتاور را دارد. میزان مصرف سوخت این پیشرانه ۵.۲ لیتر در هر صد کیلومتر اعلام شده است.  قیمت این نسخه از مانستر از ۲۵ هزار دلار شروع می شود. با نرخ روز ارز این رقم معادل تقریباً ۱.۵ میلیارد تومان است.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje