Wp Header Logo 797.png
مورگان میدسامر ؛ یک رودستر پر زرق و برق که توسط پینین فارینا طراحی شده است

تعداد میدسامر ها به ۵۰ خودرو محدود شده است و همه آن ها از قبل فروخته شده اند.

مورگان پلاس سیکس (Plus Six) از سال ۲۰۱۹ با همان استایل قدیمی عرضه شده است. برای اصلاح شدن همه چیز، مورگان (Morgan) ، این برند بریتانیایی با پینین فارینا (Pininfarina) تماس گرفت تا یک نسخه ویژه با تولید محدود ایجاد کند. میدسامر (Midsummer) دارای بدنه آلومینیومی دست ساز و زیبایی است که تکمیل آن بیش از ۲۵۰ ساعت طول کشیده است. این خودروی اسپرت دو نفره تنها به ۵۰ عدد محدود شده است که همگی از قبل فروخته شده اند.

مورگان میدسامر ؛ یک رودستر پر زرق و برق که توسط پینین فارینا طراحی شده است

تقریبا از هر زاویه ای خیره کننده است. پینین فارینا از طرح های دهه ۱۹۳۰ و ۱۹۴۰ با دم های عقب بلندتر الهام گرفته است. میدسامر یک شیشه جلوی معمولی ندارد زیرا با یک جفت صفحه آیرودینامیک براق جایگزین شده است. این چراغ های گرد بزرگ تر از پلاس سیکس هستند و اکنون چراغ های راهنما و چراغ های روشنایی روز را در خود جای داده اند.

رینگ های دیسک مانند یکی دیگر از لمس های قدیمی هستند که با ایجاد جریان هوای نرم تر در کناره های خودرو به بهبود آیرودینامیک کمک می کنند. رینگ های آلیاژی با تایر های میشلن پایلوت اسپورت ۵ پوشیده شده اند. این رینگ ۱۹ اینچی همچنین باعث صرفه جویی در وزن می شود زیرا مورگان آن را حدود ۳ کیلوگرم در مقایسه با رینگ استاندارد استفاده شده توسط پلاس سیکس سبک تر کرده است. این رینگ جدید به سبک قدیمی، تنها ۱۰ کیلوگرم وزن دارد. وزن کل ماشین قبل از اینکه شروع به اضافه کردن مایعات کنید، فقط ۱۰۰۰ کیلوگرم است.

مورگان میدسامر ؛ یک رودستر پر زرق و برق که توسط پینین فارینا طراحی شده است

شکل دادن به بدنه تنها فرآیند وقت گیر نیست زیرا استفاده از تمام آن ساج ها بیش از ۳۰ ساعت طول می کشد. داشبورد با حدود ۱۲۶ لایه چوب ساج تزئین شده است در حالی که هر کارت درب ۱۲۰ لایه است. مورگان اشاره می کند که استفاده از صد ها لایه چوب ساج لمینیت شده و با دست فرم داده شده ، باعث دوام بیشتر فضای داخلی در مقایسه با استفاده از قطعات بزرگتر چوب می شود.

مشخصات فنی فاش نشده است اما پلاس سیکس استاندارد از موتور بی ام و “B58” استفاده می کند. این یک موتور توربو شارژ ۳.۰ لیتری شش سیلندر خطی با ۳۳۵ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور است. خروجی از طریق یک گیربکس هشت سرعته اتوماتیک ZF به جاده منتقل می شود. از تصاویر رسمی مشخص است که منشاء اهرم دنده BMW است. مدل معمولی ۴.۲ ثانیه طول می کشد تا به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد، اما میدسامر می تواند سریع تر باشد زیرا تقریبا ۱۱۳ کیلوگرم سبک تر است.

قیمت به طور رسمی فاش نشده است، اما طبق گزارشات، مالکان بین ۱۵۲۰۰۰ تا ۱۹۰۰۰۰ دلار بسته به نحوه پیکر بندی خودرو ها پرداخت کرده اند. تولید مورگان میدسامر امسال شروع می شود و در سال ۲۰۲۵ به پایان می رسد. اولین نمایش عمومی میدسامر در جولای در جشنواره سرعت گودوود برگزار خواهد شد.

مورگان میدسامر ؛ یک رودستر پر زرق و برق که توسط پینین فارینا طراحی شده است

اگرچه این اثر زیبای طراحی شده توسط پینین فارینا دیگر در دسترس نیست، مورگان می گوید که در حال پذیرش پیشنهادات مشتریان برای پروژه های خاص دیگر است.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje