Fotojet2289638522554808414708

شرکت کیا با معرفی کراس‌­اور جمع‌وجور EV3 با مجموعه باتری بزرگ و قیمت مناسب، قصد دارد به زمین بازی بزرگان وارد شود.

کیا EV3 از اکتبر 2024 وارد بازار می‌­شود. البته ثبت سفارش زودتر آغاز خواهد شد. از قیمت این خودرو فعلا اطلاعی در دسترس نیست، اما بنابر وعده سازنده، نسخه مجهز به باتری کوچکتر با قیمت کاملا رقابتی عرضه خواهد شد.

طراحی کیا EV3

ابعاد بدنه کیا EV3 در طول، عرض، ارتفاع و فاصله بین محورها به ترتیب 4.3، 1.85، 1.56 و 2.68 متر اعلام شده است.

چهره کیا EV3 در نمای جلو و نمای جانبی با قطعات پلاستیکی، به سایر محصولات جدید این برند شباهت دارد. گذشته از نحوه اتصال ستون A به کاپوت، باید به طراحی جالب ستون C اشاره کرد. نمای عقب در عین هماهنگی با سایر بخش‌های بدنه، تاحدی یادآور ب ام و i3 است.

کیا EV3

کابین و امکانات کیا EV3

در فضای کابین کیا EV3 با دو نمایشگر 12.3 اینچی مواجه هستیم، که یک صفحه نمایش 5 اینچی را هم در بین خود جا داده­‌اند. مشابه این را قبلا در کانسپت کیا EV9 دیده‌­ایم، با این تفاوت که اکنون سامانه ChatGPT را نیز به همراه دارد. زیرآرنجی کشویی با دکمه­‌های کنترل دوربین و سامانه پارک و همچنین کد قابل اسکن QR برای آگاهی از نحوه تولید قطعات پلاستیکی بازیافتی این خودرو، از دیگر نوآوری‌های موجود در کیا EV3 است.

خبرنگار motor1 از زاویه بزرگ درهای عقب، کیفیت مناسب قطعات و فضای بزرگ سرنشینان عقب تمجید کرده است. دو خروجی تهویه و کنترل سرد کن صندلی‌ها هم در این بخش وجود دارد.

کیا EV3

در سامانه دستیار رانندگی ADAS این خودرو، ترمز اضطراری با کروز کنترل هماهنگ شده است، تا در هنگام بروز اتفاقات ناگهانی، سرعت خودرو را کاهش دهد و پس از هدایت آن به کنار جاده درها را نیز باز کند.

فضای 460 لیتری محفظه بار پس از تا کردن صندلی‌های عقب به 1.200 لیتر افزایش می­‌یابد. یک محفظه 25 لیتری هم در زیر کاپوت برای قرار دادن لوازم شارژ پیش‌­بینی شده است.

یکی از مهمترین مزایای کیا EV3، شکل‌گیری براساس پلتفرم مشترک با EV6 و EV9 یعنی E-GMP است.

کیا EV3

مشخصات فنی کیا EV3

کیا EV3 به یک موتور با 200 اسب­‌بخار قدرت روی محور جلو مجهز شده است. خریدار می‌­تواند ظرفیت 58 یا 81 کیلووات ساعت را برای مجموعه باتری انتخاب کند که برای خودروی 4.3 متری قابل توجه است. ضمن این‌که می‌­توان نیروی شارژ باتری کیا EV3 را به سایر خودروهای برقی یا لوازم الکتریکی منزل انتقال داد.

مجموعه باتری کیا EV3 با شارژ خانگی 11 کیلووات (22 کیلووات سفارشی) و جریان سریع حداکثر 128 کیلووات سازگاری دارد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje