Wp Header Logo 319.png

آیین ورود به بازار کشنده بایک X۹ و معرفی کامیونت F۳۸، دو محصول مهم تجاری شرکت بهمن دیزل، با حضور کارشناسان صنعت حمل و نقل، کارشناسان خودروهای تجاری، صاحبان شرکت‌های صنعت پخش و خبرنگاران در محل هتل المپیک تهران برگزار شد.

محمد محمدی، مدیرعامل گروه بهمن در این مراسم گفت: تقریبا حدود ۳۲۰ پروژه تعریف شده و در حال اجرا داریم؛ در واقع ۲ همت روی پروژه های باری سرمایه گذاری می کنیم.

وی ادامه داد: امروز یک رونمایی شامل کوچکترین خودرو باری و همچنین پرقدرت ترین خودرو را داریم‌.

محمدی گفت: در حال حاضر ۱۲ خودرو سنگین در بهمن دیزل، سیبا موتور داریم.

حسین خضری مدیرعامل بهمن دیزل نیز در این مراسم گفت:برنامه داریم در بخش خودروهای تجاری در جایگاه اول قرار بگیریم.

وی ادامه داد: کامیونت F38 خودرویی با ابعاد کوچک که بتواند ظرفیت ۳.۸ تن را حمل کند قرار است به بازار عرضه شود.

خضری افزود: محصول بعدی کامیون کشنده فورس است که ۴۰ درصد بازار به کشنده ها اختصاص دارد، بنابرین کشور به کامیون کشنده احتیاج دارد و با توجه به بحث قدرت روی کامیون کشنده بایک X9 هدف گذاری کردیم.کشنده بایک X9


کشنده بایک X۹ تنها کشنده موجود در ایران با ده‌ها نقطه تمایز بخش است که دو مورد آن را به طور ویژه مهم هستند؛ بایک کشنده‌ای با ۵۶۰ اسب بخار قدرت است که کروز کنترل تطبیقی دارد. 

البته بایک X۹ به عنوان برترین کشنده سال ۲۰۲۳ در چین نیز شناخته شد. کسب این رتبه برای بایک از این جهت اهمیت دارد که صنعت ساخت خودروهای تجاری در چین بسیار رقابتی است که کسب بالاترین نمرات در مقولات کیفیت و ایمنی کار چندان آسانی نیست. 

شرکت بایک BAIC Heavy Truck Co  از مجموعه‌های شناخته شده تولید کننده خودروهای سنگین در جهان و چین است. این شرکت بیش از ۸۰درصد از بازاز کامیون‌های سنگین را پوشش می‌دهد. این شرکت با سرمایه گذاری بالغ بر سه میلیارد یوآن راه اندازی شده است. 

کشنده پرقدرت X۹ جزو محصولات کارآمد این شرکت است که توانایی رقابت با کشنده‌های اروپایی را دارد. این کشنده در قسمت قوای محرکه از موتور ۱۳لیتری با توان ۵۶۰ اسب بخار و گشتاور ۲۶۰۰ نیوتن متر در کنار گیربکس اتوماتیک ۱۲سرعته با برند ZF به همراه ریتارد هیدرولیکی ۵ مرحله برخوردار است. 

گروه بهمن با معرفی کشنده ۵۶۰ اسب بخار بایک X۹ تحولی در کیفیت حمل و نقل باربری‌های بالای ۴۴ تن رقم می‌زند. این کشنده با موتور ساخت برند CUMMINS و گیربکس ZF علاوه بر کابین بزرگ با تخت خواب بزرگ و مولتی‌مدیا و…  از منظر فناوری‌های ایمنی از ترمز AEBS،  ترمز پارک برقی EPB، کنترل پایداری ESC، سیستم ضدلغزش ASR و  انواع رادارها و فناوری‌های تشخیصی، دسته تعویض دنده پشت فرمان، یخچال مسافرتی، کولر درجا، دوربین ۳۶۰ به همراه دارد تشخیص نقطه کور، کروز کنترل تطبیقی، هشدار بین خطوط  بهره می‌برد.

کامیونت فورس F38


فورس F38 یک کامیونت با ظرفیت وزنی مجموع ناخالص 3.8 تن است و از یک موتور 2 لیتری بنزینی با توان خروجی 148 اسب بخار قدرت و 204 نیوتن متر گشتاور بهره می برد که توان خروجی اش از طریق یک گیربکس 5 سرعته دستی به چرخ های جلو منتقل می شود.

این خودرو که در حقیقت یکی از کوچک‌ترین سایزهای سگمنت کامیونت در کشور به حساب می‌آید یک خودرو مدرن با امکانات رفاهی مناسب، موتوری قدرتمند، ظرفیت حمل بار مناسب به لحاظ جرمی و حجمی و همچنین یک محصول بازارساز برای رقابت با محصولات کلاسیک این سگمنت در بازار به حساب می آید.

فورس F۳۸ در رده کامیونت‌های سبک قرار می‌گیرد. این خودروی تجاری توانایی حمل حدود ۲.۵ تن بار را دارد و به دلیل طراحی ویژه فضای بار و حذف پرتی در محیط بار، قابلیت حمل بار بیشتری را در اختیار کاربر قرار می‌گذارد. به همین ترتیب فورس ۳۸ با صندلی قابل تنظیم، تهویه مطبوع و مولتی مدیا تجربه مطلوبی را در اختیار راننده خود قرار می‌دهد. به همین ترتیب این کامیونت به دلیل بهره‌مندی از سیستم ESC پایداری و امینی بیشتری را ایجاد می‌کند.

شرکت بهمن دیزل از مجموعه‌های گروه بهمن است که ماموریت تولید خودروهای تجاری، مینی بوس و وانت باری را بر عهده دارد. محصولات ایسوزو، فورس، امپاور و بایک از تولیدات شناخته شده این شرکت هستند.

source

viraje

توسط viraje