Wp Header Logo 521.png
سَندرایدر

داچیا قصد دارد با یک خودروی جذاب در فصل آتی رالی داکار شرکت کند. این خودرو سَندرایدر (Sandrider) نام دارد و اکنون مراحل تست و توسعه را پشت سر می گذارد. نماینده داچیا در این سری مسابقات هیجان انگیز در کلاس Ultimate T1+ به رقابت خواهد پرداخت.

سندرایدر از یک شاسی سبک وزن ساخته شده و نیروی خود را از یک موتور ۳ لیتری V6 توئین توربو دریافت می کند. این موتور توانایی تولید ۳۵۵ اسب بخار قدرت و ۵۳۹ نیوتن متر گشتاور را دارد و نیروی آن از طریق گیربکس شش سرعته سکوئنشال به سمت هر چهار چرخ ارسال می شود.

خودرو داچیا سَندرایدر

با آنکه داچیا اسم و رسمی در مسابقات رالی داکار ندارد، اما توانسته راننده های مطرحی چون سباستین لوب، ناصر العطیه و کریسیتنا گوتیرز را جذب کند. آنطور که این شرکت رومانیایی اعلام کرده، در حد فاصل روزهای ششم تا نهم ماه می، گوتیرز و لوب در مجموعه ای Sweet Lamb ولز پشت فرمان سندرایدر نشسته و عملکرد آن را تست کرده اند. پس از این مجموعه، تیم تست راهی Château de Lastours شده تا در فرانسه تست های بیشتری را روی این خودرو انجام دهند.

در فاز بعدی، داچیا سندرایدر راهی مراکش خواهد شد تا بین ۲۶ ژوئن تا ۶ جولای، در این کشور نیز ارزیابی شود. با توجه به شباهت هایی که بافت جغرافیایی مراکش با مسیر مسابقات رالی داکار دارد، نتایج به دست آمده در این تست ها می تواند تا حد زیادی به واقعیت نزدیک باشد.

مشخصات سندرایدر

به گفته سباستین لوب، تست ها تاکنون به خوبی پیش رفته و سندرایدر عملکرد قابل قبولی از خود به نمایش گذاشته است. این راننده مشهور رالی به طور ویژه عملکرد موتور این خودرو را ستوده؛ این موتور با سوخت سنتتیک سازگاری دارد. جالب اینکه سوخت مورد نیاز سندرایدر توسط شرکت عربستانی آرامکو تأمین خواهد شد.

شایان ذکر است فصل بعدی مسابقات رالی داکار از سوم ژانویه آغاز شده و تا ۱۷ همین ماه ادامه خواهد یافت.

source

viraje

توسط viraje