Wp Header Logo 528.png

فصل پایانی نسل افسانه‌ای R35 نیسان GT-R با معرفی دو نسخه ویژه تولید محدود رقم می‌خورد.

به گزارش مجله ماشین، این دو مدل که با نام‌های “T-spec تاکومی” و “اسکای‌لاین ادیشن” شناخته می‌شوند، بر اساس تغییرات اعمال شده روی مدل ۲۰۲۴ GT-R ساخته شده‌اند و ادای احترامی به خودروی پرقدرتی هستند که از زمان معرفی در سال ۲۰۰۷ به نمادی در خط تولید نیسان تبدیل شده است.

پس از بیش از ۱۷ سال هیجان‌زده کردن طرفداران و رانندگان پرشور، تولید GT-R  در اکتبر ۲۰۲۴ به پایان خواهد رسید.

از زمان عرضه، R35 GT-R عملکردی در حد سوپرکارها و هیجان‌انگیزی را با قیمتی به مراتب پایین‌تر از آن‌ها ارائه داده است.

این خودرو نسل جدیدی از علاقه‌مندان به خودرو را در ایالات متحده درگیر خود کرده و در پیست مسابقه، چراغ‌های عقب خود را به بسیاری از خودروهای اسپرت گران‌قیمت‌تر نشان داده است.

نیسان GT-R اسکای لاین ادیشن
نیسان GT-R اسکای لاین ادیشن و نیسان GT-R T-spec تاکومی

نسخه‌های ویژه برای خداحافظی‌ای خاص

قیمت نسخه‌های محدود ۲۰۲۴ نیسان GT-R از ۱۵۱،۰۹۰ دلار برای مدل T-spec تاکومی و ۱۳۱،۰۹۰ دلار برای اسکای‌لاین ادیشن شروع می‌شود.

انتظار می‌رود هر دو مدل در تابستان ۲۰۲۴ به نمایندگی‌های منتخب نیسان در ایالات متحده برسند. تعداد کمتر از ۲۰۰ دستگاه از این خودروها عرضه خواهد شد که خروجی‌ای نادر و خاص از بازار آمریکای شمالی را رقم می‌زند.

نیسان GT-R T-spec تاکومی
نیسان GT-R T-spec تاکومی

تجلیل از صنعتگران بااستعداد

نیسان GT-R T-spec تاکومی برای ادای احترام به صنعتگران ماهر “تاکومی” نامگذاری شده است که مسئولیت مونتاژ دستی تک تک موتورهای VR38DETT GT-R را برعهده دارند.

نشان موتور با نوشته‌ای به رنگ قرمز برجسته و محفظه موتور نیز میزبان یک پلاک طلایی با شماره VIN خواهد بود.

نشان قرمز رنگ موتور، نمایانگر سطح بالاتری از دقت در تنظیمات دقیق موتور و بالانس اجزا در هنگام مونتاژ موتور ۳.۸ لیتری V6 دو توربوشارژ است.

علاوه بر این، T-spec تاکومی از هر زاویه‌ای با رنگ بدنه “بنفش نیمه‌شب” خیره کننده به نظر می‌رسد (اشاره‌ای به برخی از نمادین‌ترین نسخه‌های ویژه خط اسکای‌لاین/GT-R) .

تریم داخلی این خودرو نیز با رنگ سبز “موری” خاص تکمیل شده است.

همانند مدل استاندارد ۲۰۲۴ GT-R T-spec، نسخه تاکومی نیز ارتقاهای مکانیکی متعددی را دریافت می‌کند، از جمله ترمزهای سرامیکی-کربنی GT-R نیسمو، نسخه‌ای با رنگ طلایی از چرخ‌های ۲۰ اینچی فورج‌کاری‌شده RAYS® نیسمو، کنترل دینامیکی خودروی تنظیم‌شده توسط نیسمو و گلگیرهای جلو پهن‌تر.

نیسان GT-R اسکای لاین ادیشن
نیسان GT-R اسکای لاین ادیشن و نیسان GT-R T-spec تاکومی

بازتاب مناظر فراموش‌نشدنی

نیسان GT-R اسکای‌لاین ادیشن، نام نمادین GT-R را از خارج از کشور به ایالات متحده می‌آورد و به زیبایی فراوان یافت‌شده در خطوط آسمان سراسر ژاپن اشاره می‌کند.

این مدل که بر اساس GT-R پریمیوم ساخته شده، رنگ بدنه آبی خلیج (Bayside Blue) را به تن می‌کند و از طرح رنگ داخلی خیره‌کننده آبی آسمان (Sora Blue) بهره می‌برد.

رنگ آبی خلیج که زمانی جزئی ثابت از پالت رنگی این خودرو بود، پس از نسل R34 GT-R “بازنشسته” شد و در سال ۲۰۱۹ برای مدل نسخه پنجاهمین سالگرد احیا گردید.

جدول مقایسه نیسان GT-R T-spec تاکومی و اسکای‌لاین ادیشن