در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات خودرو؛

صنعت ماشین: مجموعه قطعات نام برده به صورت ۱۰۰ درصد داخلی هستند. مضاف بر تولید، این هلدینگ آن دسته از قطعات استراتژیکی که در کشور تولید نمی شوند را هم به واسطه واردات آن ها، در سبد محصولات خود قرار داده است.

به گزارش صنعت ماشین،

 نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو از 29 خردادماه آغاز شده است و تا روز یکم تیرماه نیز ادامه خواهد داشت. در این نمایشگاه، شرکت های قطعه ساز بسیاری حضور یافته و جدیدترین دستاوردهای خود را برای مخاطبین به نمایش گذاشته اند. هلدینگ رایزکو نیز از جمله هلدینگ های بزرگ فعال در صنعت قطعه سازی است که در این نمایشگاه حضور دارد. هلدینگ راز به عنوان یکی از مجموعه های پیشرو در صنعت قطعه سازی خودرو در کشور، با استفاده از دانش و تکنولوژی موجود در شرکت های زیرمجموعه، همگام با تامین نیاز داخل صنعت خودروسازی در ایران و با تکیه بر توسعه همکاری های بین المللی خود در راستای توسعه بازارهای صادراتی نیز فعالیت می نماید.

داخلی سازی 100 درصدی قطعات تولیدی هلدینگ رایزکو

در حاشیه برگزاری نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو، فرصتی پیش آمد تا با جناب آقای طباطبایی ، مدیر فروش شرکت آذرین ماد پارت راز(یکی از زیر مجموعه های رایزکو) مصاحبه ای داشته باشیم. 

داخلی سازی 100 درصدی قطعات تولیدی هلدینگ رایزکو

آیا قطعات تولیدی این هلدینگ در بازار آزاد هم عرضه می شود؟

طباطبایی در پاسخ به این سوال به خبرنگار صنعت ماشین گفت: شرکت ماد پارت یکی از شرکت های زیر مجموعه هلدینگ رایزکو است. این هلدینگ شامل چند شرکت تولید کننده قطعات خودرو می شود و برای شرکت های خودروسازی داخلی نظیر ایران خودرو، گروه بهمن و سایپا نیز قطعات مختلفی را تولید می کند. عرضه قطعات تولیدی این هلدینگ به صورت مستقیم در بازار یا اصطلاحا افتر مارکت توسط شرکت ماد پارت صورت می گیرد. باید به این نکته اشاره کرد که گرید کیفی قطعات افتر مارکتی کاملا مشابه با قطعاتی است که برای خط تولید خودروسازان تامین می شود. 

چه قطعاتی به صورت OEM برای شرکت های خودروسازی داخلی تامین می شود؟ 

وی گفت: مجموعه کامل سیستم سوخت رسانی شامل باک، پمپ بنزین، لوله ها، کنیستر، مجموعه کاتالیست، چراغ ها، فن و موتور فن توسط این هلدینگ برای خودروسازان داخلی تامین می شود. شایان ذکر است که مجموعه قطعات نام برده به صورت ۱۰۰ درصد داخلی هستند. مضاف بر تولید، این هلدینگ آن دسته از قطعات استراتژیکی که در کشور تولید نمی شوند را هم به واسطه واردات آن ها، در سبد محصولات خود قرار داده است. از جمله قطعات وارداتی می توان به مجموعه کامل سیستم تعلیق شامل پلوس، سر پلوس و سه شاخه، مجموعه کمک فنر، مجموعخ دیسک و صفحه، شمع و سوپاپ اشاره کرد. 

داخلی سازی 100 درصدی قطعات تولیدی هلدینگ رایزکو

طباطبایی در ادامه افزود: متاسفانه چالش هایی نظیر اختصاص ارز به واردات قطعاتی که در کشور تولید می شود، یکی از مهم ترین چالش های این صنعت به شمار می رود. باید در ابتدا از تولیدکنندگان داخلی حمایت شود و بعد از آن اگر امکان تولید قطعه ای در کشور وجود نداشت، برای واردات آن قطعه ارز اختصاص یافته و وارد شود. 

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب سایت نزد صنعت ماشین محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد. 

داخلی سازی 100 درصدی قطعات تولیدی هلدینگ رایزکو

داخلی سازی 100 درصدی قطعات تولیدی هلدینگ رایزکو

source

viraje

توسط viraje