Wp Header Logo 843.png

مرحله اول عرضه خودروهای وارداتی

 این طرح که در اسفندماه ۱۴۰۱ آغاز شد، با استقبال گسترده متقاضیان روبرو گردید و در فروردین ماه ۱۴۰۲ نیز برای تکمیل ظرفیت، تمدید شد.

پس از انجام فرآیند ثبت نام، از مهرماه ۱۴۰۲ برندگان سامانه مشخص و فراخوان آنها برای تعیین خودرو آغاز شد. سرانجام از اواخر پاییز ۱۴۰۲، خوشحالی به خانه منتظران رسید و تحویل خودروهای این مرحله به تدریج آغاز شد.

در ادامه به آخرین اخبار و جزییات مربوط به اولین مرحله عرضه خودروهای وارداتی می‌پردازیم:

ثبت نام خودرو وارداتی از ۳ تیر ۱۴۰۳

به اطلاع آن دسته از متقاضیان محترم سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی که در اسفند ۱۴۰۱ ثبت نام نموده و اولویت آن‌ها مشخص شده می‌رساند، سامانه صرفا جهت انتخاب خودروها به شرح جدول زیر از روز یکشنبه مورخ ۰۳ /۰۴ /۱۴۰۳ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز چهارشنبه ۰۶ /۰۴ /۱۴۰۳ در دسترس است.

متقاضیان محترم در این مرحله می توانند پنج انتخاب از سبد محصولات اعلامی زیر داشته باشند ولیکن در صورت تخصیص هر کدام از پنج انتخاب (براساس اولویت متقاضی و ظرفیت خودرو انتخابی) قابلیت لغو سفارش و تغییر خودرو در مراحل بعدی وجود ندارد همچنین حتما وجود یک انتخاب برای هر متقاضی الزامی می باشد. لذا پس از تخصیص خودرو و فراخوانی از سمت شرکت عرضه کننده، در صورت عدم واریز وجه، متقاضی محترم از لیست سامانه یکپارچه عرضه خودرو وارداتی حذف می‌گردد. لازم به ذکر است هیچگونه ثبت نام جدیدی در این مرحله انجام نشده و انتخاب خودرو در سامانه صرفا برای ثبت نام کنندگان مرحله اول که در اسفند ماه سال ۱۴۰۱ حساب خود را بلوکه نموده اند می‌باشد.

لازم به ذکر است متقاضیانی که در عرضه ۱۳ وارداتی (۱۶ لغایت ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳) مشارکت داشتند و یکی از خودروهای برقی (EQM5EV،EJ7، ENS1، GRE) را انتخاب نمودند و تمایل به تغییر خودروی خود دارند، فقط در این عرضه می‌توانند (در  عرضه‌های آینده به هیچ عنوان این امکان وجود ندارد) خودروی برقی خود را لغو و یکی از خودروهای موجود در این عرضه را انتخاب نمایند. در صورتی که متقاضی خودروی برقی خود را لغو و خودرویی را انتخاب ننماید از اولویت بندی سامانه حذف می گردد .

همچنین پیرو پیامک ارسالی و با توجه به ۱۵ مرحله عرضه صورت گرفته و فراهم بودن امکان تخصیص خودرو و عدم اقدام برای تعیین خودرو توسط برخی از متقاضیان، بدینوسیله اعلام می گردد باعنایت به تنوع سبد محصولاتی قابل عرضه، در صورت عدم اقدام در این مرحله و مرحله بعدی، اولویت اعلامی این افراد حذف و در مرحله جدید ثبت نام که برای عموم مردم فراهم می شود می بایست مشابه سایر افراد و براساس شرایط اعلامی اقدام نمایند و هیچ گونه اعتراضی در این خصوص پذیرفته نخواهد شد.

 

الف- خودروهای دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی:

 

جدول شماره ۱: قیمت فروش محاسباتی قطعی خودروهای وارداتی در مبادی ورودی               واحد: ریال

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت فروش قطعی درمبادی ورودی
۱ برساوش Toyota Levin 1800 cc Hybrid 2023 ۱۹.۷۳۶.۴۰۰.۰۰۰
۲ برساوش Toyota Levin 1200 cc 2023 ۲۰.۶۹۴.۴۰۰.۰۰۰
۳ آمیتیس گستر نگاه پیشگام Nissan Sylphy ۱۷.۵۷۸.۴۰۰.۰۰۰
۴ مکث موتور Venucia D60 plus ۱۵.۰۶۲.۰۰۰.۰۰۰
۵ جهان نوین آریا Nissan Sunny ۱۱.۰۷۱.۴۰۰.۰۰۰
۶ پارسیان موتور Fiat r500 ۱۸.۳۳۵.۰۰۰.۰۰۰
۷ بی ام کار Bestune T77 ۱۶.۵۱۶.۰۰۰.۰۰۰
۸ بی ام کار Hongqi H5 ۲۲.۹۱۸.۰۰۰.۰۰۰
۹ پارس ساتر هوشمند Skoda SUPERB A/T 1.4T MODEL2023 ۲۲.۲۴۲.۴۰۰.۰۰۰
۱۰ معین خودرو ایرانیان Toyota Levin 1800 cc Hybrid 2023 ۱۹.۷۳۶.۴۰۰.۰۰۰
۱۱ معین خودرو ایرانیان Toyota Levin 1200 cc 2023 ۲۰.۶۹۴.۴۰۰.۰۰۰
۱۲ ماموت خودرو Jetta VS7 1.4CC ۲۰.۷۶۴.۰۰۰.۰۰۰

تبصره: قیمت مندرج در جدول شماره ۱، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل: بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … به قیمت‌های فوق اضافه  میگردد که واردکنندگان با رعایت آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو می توانند نسبت به دریافت آن اقدام نموده و در موعد مقرر نسبت به تحویل خودرو اقدام نمایند.

ب- خودروهای دارای قیمت علیالحساب در مبادی ورودی:

جدول شماره ۲ – قیمت فروش محاسباتی علی‌الحساب خودروهای وارداتی در مبادی ورودی               واحد: ریال

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت فروش علی الحساب درمبادی ورودی
۱ بی ام کار SsangYong Korando 2wd ۱۹.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۲ بی ام کار SsangYong Korando awd ۱۹.۷۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۳ بی ام کار Haval H6 ۱۸.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۴ آذریورد سال Honda City ۱۷.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۵ آرین پارس موتور Lamari Ema-HEV ۱۶.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۶ نامی خودرو Nissan Sylphy ۱۷.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۷ نامی خودرو Nissan Kicks ۱۴.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۸ آریا کار Toyota Levin 1800 cc Hybrid 2023 ۱۹.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۹ آریا کار Toyota Corolla 1200 2024 ۲۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۰ معین خودرو ایرانیان Toyota Corolla 1200 2023 ۲۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۱ برساوش Toyota Corolla Cross 2000 cc ۱۹.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۲ آرین پارس موتور Mitsubishi Outlander M-Line ۱۸.۹۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۳ آرین پارس موتور Mitsubishi Outlander L-Line ۱۸.۸۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۴ آرین پارس موتور Mitsubishi Outlander H-Line ۱۹.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۵ راساموتور خاور میانه Suzuki Grand Vitara ۱۶.۴۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۶ راساموتور خاور میانه Suzuki FRONX_ Hybrid ۱۴.۶۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۷ راساموتور خاور میانه Suzuki Baleno ۱۲.۸۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۸ راساموتور خاور میانه Suzuki Ciaz ۱۲.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۹ ماموت خودرو Jetta VS5 1.4CC ۱۶.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰

تبصره ۲- قیمت علی‌الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد. واردکنندگان می توانند پس از فراخوان اولیه و با دریافت ۵۰% قیمت علی الحساب نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی اقدام نمایند.

تبصره ۳- قیمت قطعی خودروهای مذکور پس از ارایه کلیه مستندات و مدارک مثبته و براساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و متعاقباً در سامانه بارگذاری خواهد شد.

تبصره ۴- عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی خودرو وارداتی انتخابی حذف می‌گردد.

تبصره ۵- کلیه شرکت‌های واردکننده می‌بایست مطابق  آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام نمایند در صورت تاخیر در تحویل و … قراردادهای مذکور مشمول جرایم مندرج در آیین نامه فوق خواهند شد.

تبصره ۶- اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

وزارت صمت به متقاضیان خودروهای وارداتی اولتیماتوم داد (خرداد ۱۴۰۳)

ثبت نام کنندگان خودروهای وارداتی که در اسفند ۱۴۰۱ برای خرید این خودروها ثبت نام کرده اند، تا آخر امشب ( ۹ خرداد ) فرصت دارند تا خودروی خود را انتخاب کنند.

در غیر این صورت، اعتبار و امتیاز آنها از بین خواهد رفت و باید دوباره از ابتدا مراحل ثبت نام را طی کنند.

در این مرحله، متقاضیان می توانند سه خودرو از میان برندهای تویوتا، هوندا، سوزوکی، نیسان و اشکودا را انتخاب کنند.

قیمت نهایی خودروها پس از ترخیص از گمرک و با احتساب هزینه های جانبی مانند بیمه، مالیات و عوارض مشخص خواهد شد.

متقاضیانی که در این مهلت نسبت به انتخاب خودرو اقدام نکنند، از لیست سامانه یکپارچه عرضه خودروی وارداتی حذف خواهند شد.

به نظر می رسد با توجه به اولتیماتوم وزارت صمت، این بار استقبال بیشتری از خودروهای وارداتی به عمل بیاید.

 

ثبت نام خودرو وارداتی از ۷ خرداد ۱۴۰۳

به اطلاع آن دسته از متقاضیان محترم سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی که در اسفند ۱۴۰۱ ثبت نام نموده و اولویت آن‌ها مشخص شده می‌رساند، سامانه صرفا جهت انتخاب خودروها به شرح جدول زیر از روز دوشنبه مورخ ۰۷/۰۳/۱۴۰۳ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز چهارشنبه ۰۹/۰۳/۱۴۰۳ در دسترس است.

در این مرحله متقاضیان محترم می‌توانند سه انتخاب از سبد محصولات اعلامی زیر داشته باشند ولیکن در صورت تخصیص هر کدام از سه انتخاب (براساس اولویت متقاضی و ظرفیت خودرو انتخابی) قابلیت لغو سفارش و تغییر خودرو در مراحل بعدی وجود ندارد.

لذا پس از تخصیص خودرو و فراخوانی از سمت شرکت عرضه کننده، در صورت عدم واریز وجه، متقاضی محترم از لیست سامانه یکپارچه عرضه خودرو وارداتی حذف می‌گردد.

لازم به ذکر است هیچگونه ثبت نام جدیدی در این مرحله انجام نشده و انتخاب خودرو در سامانه صرفا برای ثبت نام کنندگان مرحله اول که در اسفند ماه سال ۱۴۰۱ حساب خود را بلوکه نموده اند می‌باشد.

جدول شماره ۱: قیمت فروش محاسباتی قطعی خودروهای وارداتی در مبادی ورودی               واحد:دستگاه /  ریال

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت فروش قطعی درمبادی ورودی
۱ برساوش Toyota Levin 1200 cc 2024 ۲۰.۶۹۴.۴۰۰.۰۰۰
۲ برساوش Toyota Levin 1800 cc Hybrid 2024 ۱۹.۷۳۶.۴۰۰.۰۰۰
۳ معین خودرو ایرانیان Honda Vezel 2023 ۲۰.۳۵۹.۰۰۰.۰۰۰
۴ پارس ساتر هوشمند Skoda SuperB ۲۲.۲۴۲.۴۰۰.۰۰۰
۵ آمیتیس گستر نگاه پیشگام NISSAN Sylphy ۱۷.۵۷۸.۴۰۰.۰۰۰

جدول شماره ۲- برآورد قیمت فروش محاسباتی علی الحساب در مبادی ورودی               واحد: ریال / دستگاه

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت فروش علی الحساب درمبادی ورودی
۱ معین خودرو ایرانیان Toyota Levin 1200 cc 2023 ۲۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۲ معین خودرو ایرانیان Toyota Levin 1800 cc Hybrid 2023 ۱۹.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۳ معین خودرو ایرانیان Toyota Corolla 1200 cc 2023 ۲۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۴ راسا موتور خاور میانه Suzuki Jimny  ۵ Door ۱۸.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۵ آذر یورد سال Honda City ۱۷.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰

تبصره ۱ – قیمت علی‌الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد. واردکنندگان می توانند پس از فراخوان اولیه و با دریافت ۵۰% قیمت علی الحساب نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی اقدام نمایند

تبصره ۲ – قیمت قطعی خودروهای مذکور پس از ارایه کلیه مستندات و مدارک مثبته و براساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و متعاقباً در سامانه بارگذاری خواهد شد.

تبصره ۳ – عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه خودروهای وارداتی حذف می‌گردد.

تبصره ۴ –کلیه شرکت‌های واردکننده می‌بایست مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام نمایند در صورت تاخیر در تحویل و … قراردادهای مذکور مشمول جرایم مندرج در آیین نامه فوق خواهند شد.

تبصره ۵ – تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت‌نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌گیرد.

تبصره ۶ – آن دسته از ثبت نام کنندگان خودرو وارداتی که در مراحل قبل انتخاب خودرو انجام داده و در پرتال خود گزینه عدم تخصیص را مشاهده می‌نمایند، در صورت تمایل نسبت به خودروهای ارائه شده در جداول فوق در این مرحله خودرو جدید انتخاب کنند.

تبصره ۷ – اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

 

 

ثبت نام خودرو وارداتی از ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

به اطلاع آن دسته از متقاضیان محترم سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی که در اسفند ۱۴۰۱ ثبت نام نموده و اولویت آن‌ها مشخص شده می‌رساند، سامانه صرفا جهت انتخاب خودروها به شرح جدول زیر از روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز چهار شنبه ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ در دسترس است.

در این مرحله متقاضیان محترم می‌توانند یک اولویت از سبد محصولات اعلامی زیر انتخاب نمایند. لازم به ذکر است هیچگونه ثبت نام جدیدی در این مرحله انجام نشده و انتخاب خودرو در سامانه صرفا برای ثبت نام کنندگان مرحله اول که در اسفند ماه سال ۱۴۰۱ حساب خود را بلوکه نموده اند می‌باشد.

جدول شماره ۱: قیمت فروش محاسباتی قطعی خودروهای وارداتی در مبادی ورودی واحد:دستگاه / ریال

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت فروش قطعی درمبادی ورودی به ریال
۱ برساوش Toyota Levin 1200 cc ۲۰.۶۹۴.۴۰۰.۰۰۰
۲ برساوش Toyota Levin 1800 cc Hybrid ۱۹.۷۳۶.۴۰۰.۰۰۰
۳ تجارت و پشتیبانی کرمان خودرو Hyundai Kona ۲۰.۴۹۶.۶۰۰.۰۰۰
۴ معین خودرو ایرانیان Honda Vezel 2023 ۲۰.۳۵۹.۰۰۰.۰۰۰

جدول شماره ۲- برآورد قیمت فروش محاسباتی علی الحساب در مبادی ورودی واحد: ریال / دستگاه

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت فروش علی الحساب درمبادی ورودی
۱ معین خودرو ایرانیان Toyota Levin 1200 cc 2023 ۲۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۲ معین خودرو ایرانیان Toyota Levin 1800 cc Hybrid 2023 ۱۹.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۳ معین خودرو ایرانیان Toyota Corolla 1200 cc 2023 ۲۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۴ معین خودرو ایرانیان Toyota Corolla 1800 cc 2023 ۱۹.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۵ کوشا خودرو نگین KIA K5 1500 CC ۱۹.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۶ آذر یورد سال Honda City ۱۷.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۷ آریا کار Toyota Corolla 1200 cc 2023 ۲۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۸ آریا کار Toyota Levin 1800 cc Hybrid 2023 ۱۹.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۹ پارس ساتر هوشمند Skoda Super B ۱۹.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۰ آمیتیس گستر نگاه پیشگام NISSAN Sylphy ۱۶.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰

تبصره ۱ – قیمت علی‌الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد. واردکنندگان می توانند پس از فراخوان اولیه و با دریافت ۵۰% قیمت علی الحساب نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی اقدام نمایند

تبصره ۲ – قیمت قطعی خودروهای مذکور پس از ارایه کلیه مستندات و مدارک مثبته و براساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و متعاقباً در سامانه بارگذاری خواهد شد.

تبصره ۳ – عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه خودروهای وارداتی حذف می‌گردد.

تبصره ۴ –کلیه شرکت‌های واردکننده می‌بایست مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام نمایند در صورت تاخیر در تحویل و … قراردادهای مذکور مشمول جرایم مندرج در آیین نامه فوق خواهند شد.

تبصره ۵ – تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت‌نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌گیرد.

تبصره ۶ – آن دسته از ثبت نام کنندگان خودرو وارداتی که در مراحل قبل انتخاب خودرو انجام داده و در پرتال خود گزینه عدم تخصیص را مشاهده می‌نمایند، در صورت تمایل نسبت به خودروهای ارائه شده در جداول فوق در این مرحله خودرو جدید انتخاب کنند.

تبصره ۷ – اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

 

ثبت نام خودرو وارداتی از ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

به اطلاع آن دسته از متقاضیان محترم سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی که در اسفند ۱۴۰۱ ثبت نام نموده و اولویت آن‌ها مشخص شده می‌رساند، سامانه صرفا جهت انتخاب خودروها به شرح جدول زیر از روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز سه شنبه ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ در دسترس است.

در این مرحله متقاضیان محترم می‌توانند یک اولویت از سبد محصولات اعلامی زیر انتخاب نمایند. لازم به ذکر است هیچگونه ثبت نام جدیدی در این مرحله انجام نشده و انتخاب خودرو در سامانه صرفا برای ثبت نام کنندگان مرحله اول که در اسفند ماه سال ۱۴۰۱ حساب خود را بلوکه نموده اند می‌باشد.

الف- خودروهای دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی:

جدول شماره ۱: قیمت فروش محاسباتی قطعی خودروهای وارداتی در مبادی ورودی واحد:دستگاه / ریال

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت فروش قطعی درمبادی ورودی به ریال
۱ جهان نوین NISSAN SUNNY ۱۱.۰۷۱.۴۰۰.۰۰۰
۲ آرین پارس موتور Lamari EAMA HEV ۱۵.۴۳۴.۰۰۰.۰۰۰
۳ بی ام کارز Hongqi EQM5EV (خودرو برقی) ۱۸.۰۵۴.۶۰۰.۰۰۰
۴ کرمان موتور KMC EJ7 (خودرو برقی) ۱۰.۹۸۶.۵۰۰.۰۰۰

تبصره: قیمت مندرج در جدول شماره ۱، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل: بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … به قیمت‌های فوق اضافه می‌گردد که واردکنندگان با رعایت آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو می توانند نسبت به دریافت آن اقدام نموده و در موعد مقرر نسبت به تحویل خودرو اقدام نمایند.

ب- خودروهای دارای قیمت علی‌الحساب در مبادی ورودی:

جدول شماره ۲- برآورد قیمت فروش محاسباتی علی الحساب خودروهای برقی وارداتی در مبادی ورودی واحد: ریال / دستگاه

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت فروش علی الحساب درمبادی ورودی به ریال
۱ معین خودرو ایرانیان Honda ENS1 (خودرو برقی) ۱۸.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۲ ایران خودرو Luna GRE (خودرو برقی) ۹.۴۵۰.۰۰۰.۰۰۰

تبصره ۱ – قیمت علی‌الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد. واردکنندگان می توانند پس از فراخوان اولیه و با دریافت ۵۰% قیمت علی الحساب نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی اقدام نمایند

تبصره ۲ – قیمت قطعی خودروهای مذکور پس از ارایه کلیه مستندات و مدارک مثبته و براساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و متعاقباً در سامانه بارگذاری خواهد شد.

تبصره ۳ – عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه خودروهای وارداتی حذف می‌گردد.

تبصره ۴ –کلیه شرکت‌های واردکننده می‌بایست مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام نمایند در صورت تاخیر در تحویل و … قراردادهای مذکور مشمول جرایم مندرج در آیین نامه فوق خواهند شد.

تبصره ۵ – تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت‌نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌گیرد.

تبصره ۶ – آن دسته از ثبت نام کنندگان خودرو وارداتی که در مراحل قبل انتخاب خودرو انجام داده و در پرتال خود گزینه عدم تخصیص را مشاهده می‌نمایند، در صورت تمایل نسبت به خودروهای ارائه شده در جداول فوق در این مرحله خودرو جدید انتخاب کنند.

تبصره ۷ – اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

 

 

ثبت نام خودرو وارداتی از ۱۶ اسفند ۱۴۰۲

به اطلاع آن دسته از متقاضیان محترم سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی که در اسفند ۱۴۰۱ ثبت نام نموده و اولویت آن‌ها مشخص شده می‌رساند، سامانه صرفا جهت انتخاب خودروها به شرح جدول زیر از روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز جمعه ۱۴۰۲/۱۲/۱۸ در دسترس است.

در این مرحله متقاضیان محترم می‌توانند یک اولویت از سبد محصولات اعلامی زیر انتخاب نمایند. لازم به ذکر است هیچگونه ثبت نام جدیدی در این مرحله انجام نشده و انتخاب خودرو در سامانه صرفا برای ثبت نام کنندگان مرحله اول که در اسفند ماه سال ۱۴۰۱ حساب خود را بلوکه نموده اند می‌باشد.

الف- خودروهای دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی:

جدول شماره ۱: قیمت فروش محاسباتی قطعی خودروهای وارداتی در مبادی ورودی واحد: ریال

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت فروش قطعی درمبادی ورودی
۱ پارسیان موتور مانلی Fiat ۵۰۰ ۱۸.۳۳۵.۰۰۰.۰۰۰
۲ راسا موتور خاور میانه Suzuki Ciaz ۱۱.۵۵۲.۰۰۰.۰۰۰
۳ راسا موتور خاور میانه Suzuki Baleno ۱۲.۴۷۸.۰۰۰.۰۰۰
۴ جهان نوین NISSAN SUNNY ۱۱.۰۷۱.۴۰۰.۰۰۰
۵ آرین پارس موتور Lamari HEV 2023 ۱۵.۴۳۴.۰۰۰.۰۰۰
۶ معین خودرو ایرانیان TOYOTA Corolla 1500 cc 2022 ۱۷.۳۲۸.۰۰۰.۰۰۰

تبصره: قیمت مندرج در جدول شماره ۱، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل: بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … به قیمت‌های فوق اضافه می‌گردد که واردکنندگان با رعایت آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو می توانند نسبت به دریافت آن اقدام نموده و در موعد مقرر نسبت به تحویل خودرو اقدام نمایند.

ب- خودروهای دارای قیمت علی‌الحساب در مبادی ورودی:

جدول شماره ۲- برآورد قیمت فروش محاسباتی علی الحساب در مبادی ورودی واحد: ریال

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت فروش علی الحساب درمبادی ورودی
۱ معین خودرو ایرانیان TOYOTA Levin 1800 cc Hybrid 2023 ۱۴.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۲ برساوش TOYOTA Toyota Levin Turbo 2023 ۱۹.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۳ برساوش TOYOTA Toyota Levin Hybrid 2023 ۱۶.۶۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۴ نامی خودرو NISSAN Qashqai ۱۷.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۵ نامی خودرو NISSAN Sylphy ۱۴.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰

تبصره ۱ – قیمت علی‌الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد. واردکنندگان می توانند پس از فراخوان اولیه و با دریافت ۵۰% قیمت علی الحساب نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی اقدام نمایند

تبصره ۲ – قیمت قطعی خودروهای مذکور پس از ارایه کلیه مستندات و مدارک مثبته و براساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و متعاقباً در سامانه بارگذاری خواهد شد.

تبصره ۳ – عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه خودروهای وارداتی حذف می‌گردد.

تبصره ۴ –کلیه شرکت‌های واردکننده می‌بایست مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام نمایند در صورت تاخیر در تحویل و … قراردادهای مذکور مشمول جرایم مندرج در آیین نامه فوق خواهند شد.

تبصره ۵ – تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت‌نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌گیرد.

تبصره ۶ – آن دسته از ثبت نام کنندگان خودرو وارداتی که در مراحل قبل انتخاب خودرو انجام داده و در پرتال خود گزینه عدم تخصیص را مشاهده می‌نمایند، در صورت تمایل نسبت به خودروهای ارائه شده در جداول فوق در این مرحله خودرو جدید انتخاب کنند.

تبصره ۷ – اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

ثبت نام خودرو وارداتی از ۹ اسفند ۱۴۰۲

به اطلاع آن دسته از متقاضیان محترم سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی که در اسفند ۱۴۰۱ ثبت نام نموده و اولویت آن‌ها مشخص شده می‌رساند، سامانه صرفا جهت انتخاب خودروها به شرح جدول زیر از روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ در دسترس است.

در این مرحله متقاضیان محترم می‌توانند یک اولویت از سبد محصولات اعلامی زیر انتخاب نمایند. لازم به ذکر است هیچگونه ثبت نام جدیدی در این مرحله انجام نشده و انتخاب خودرو در سامانه صرفا برای ثبت نام کنندگان مرحله اول که در اسفند ماه سال ۱۴۰۱ حساب خود را بلوکه نموده اند می‌باشد.

الف- خودروهای دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی:

جدول شماره ۱: قیمت فروش محاسباتی قطعی خودروهای وارداتی در مبادی ورودی واحد:دستگاه / ریال

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت فروش قطعی درمبادی ورودی
۱ پارسیان موتور مانلی Fiat ۵۰۰ ۱۸.۳۳۵.۰۰۰.۰۰۰
۲ راسا موتور خاور میانه Suzuki Ciaz ۱۱.۵۵۲.۰۰۰.۰۰۰
۳ راسا موتور خاور میانه Suzuki Baleno ۱۲.۴۷۸.۰۰۰.۰۰۰
۴ جهان نوین NISSAN SUNNY ۱۱.۰۷۱.۴۰۰.۰۰۰
۵ کوشا خودرو نگین KIA Cerato ۲۱.۲۲۶.۰۰۰.۰۰۰

تبصره: قیمت مندرج در جدول شماره ۱، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل: بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … به قیمت‌های فوق اضافه می‌گردد که واردکنندگان با رعایت آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو می توانند نسبت به دریافت آن اقدام نموده و در موعد مقرر نسبت به تحویل خودرو اقدام نمایند.

ب- خودروهای دارای قیمت علی‌الحساب در مبادی ورودی:

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت فروش علی الحساب درمبادی ورودی
۱ آمیتیس گستر نگاه پیشگام NISSAN Sylphy ۱۳.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۲ پارس ساتر هوشمند Skoda SuperB ۱۷.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۳ کوشا خودرو نگین KIA K5 ۱۷.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۴ کوشا خودرو نگین KIA Seltos ۱۶.۸۸۰.۰۰۰.۰۰۰
۵ معین خودرو ایرانیان TOYOTA Levin 1200 cc 2023 ۱۷.۳۶۰.۰۰۰.۰۰۰
۶ معین خودرو ایرانیان TOYOTA Levin 1800 cc Hybrid 2023 ۱۵.۱۳۰.۰۰۰.۰۰۰
۷ معین خودرو ایرانیان TOYOTA Corolla 1800 Hybrid 2023 ۱۴.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰

تبصره ۱ – قیمت علی‌الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد. واردکنندگان می توانند پس از فراخوان اولیه و با دریافت ۵۰% قیمت علی الحساب نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی اقدام نمایند

تبصره ۲ – قیمت قطعی خودروهای مذکور پس از ارایه کلیه مستندات و مدارک مثبته و براساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و متعاقباً در سامانه بارگذاری خواهد شد.

تبصره ۳ – عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه خودروهای وارداتی حذف می‌گردد.

تبصره ۴ –کلیه شرکت‌های واردکننده می‌بایست مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام نمایند در صورت تاخیر در تحویل و … قراردادهای مذکور مشمول جرایم مندرج در آیین نامه فوق خواهند شد.

تبصره ۵ – تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت‌نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌گیرد.

تبصره ۶ – آن دسته از ثبت نام کنندگان خودرو وارداتی که در مراحل قبل انتخاب خودرو انجام داده و در پرتال خود گزینه عدم تخصیص را مشاهده می‌نمایند، در صورت تمایل نسبت به خودروهای ارائه شده در جداول فوق در این مرحله خودرو جدید انتخاب کنند.

تبصره ۷ – اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

 

ثبت نام خودرو وارداتی از ۴ بهمن ۱۴۰۲

به اطلاع آن دسته از متقاضیان محترم سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی که در اسفند۱۴۰۱ ثبت نام نموده و اولویت آن‌ها مشخص شده می‌رساند، سامانه صرفا جهت انتخاب خودروها به شرح جدول زیر از روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز جمعه ۱۴۰۲/۱۱/۰۶ در دسترس است.

در این مرحله متقاضیان محترم می‌توانند سه اولویت از سبد محصولات اعلامی زیر انتخاب نمایند. لازم به ذکر است هیچگونه ثبت نام جدیدی در این مرحله انجام نشده و انتخاب خودرو در سامانه صرفا برای ثبت نام کنندگان قبلی می‌باشد.

الف- خودروهای دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی:

جدول شماره ۱: قیمت فروش محاسباتی قطعی خودروهای وارداتی در مبادی ورودی واحد:دستگاه / ریال

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت فروش قطعی درمبادی ورودی
۱ راسا موتور خاورمیانه Suzuki Ciaz ۱۱.۵۵۲.۰۰۰.۰۰۰
۲ مکث موتور Venucia D60 plus ۱۵.۰۶۲.۰۰۰.۰۰۰
۳ مکث موتور Venucia Star ۱۹.۴۰۵.۰۰۰.۰۰۰
۴ مکث موتور Venucia BIG V ۱۶.۷۶۷.۰۰۰.۰۰۰
۵ جهان نوین آریا Nissan Sunny ۱۱.۰۷۱.۴۰۰.۰۰۰

تبصره: قیمت مندرج در جدول شماره ۱، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل: بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … به قیمت‌های فوق اضافه می‌گردد که واردکنندگان با رعایت آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو می توانند نسبت به دریافت آن اقدام نموده و در موعد مقرر نسبت به تحویل خودرو اقدام نمایند.

ب- خودروهای دارای قیمت علی‌الحساب در مبادی ورودی:

جدول شماره ۲- برآورد قیمت فروش محاسباتی علی الحساب در مبادی ورودی واحد: ریال / دستگاه

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت علی الحساب در مبادی ورودی
۱ راسا موتور خاورمیانه GAC GS3 ۱۳.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۲ راسا موتور خاورمیانه GAC EMPO ۱۵.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۳ راسا موتور خاورمیانه GAC EMKOO ۱۷.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۴ راسا موتور خاورمیانه Suzuki Baleno ۱۱.۳۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۵ برساوش Toyota Levin-Turbo ۱۷.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۶ برساوش Toyota Levin-Hybrid ۱۵.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰

تبصره ۱ – قیمت علی‌الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد. واردکنندگان می توانند پس از فراخوان اولیه و با دریافت ۵۰% قیمت علی الحساب نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی اقدام نمایند

تبصره ۲ – قیمت قطعی خودروهای مذکور پس از ارایه کلیه مستندات و مدارک مثبته و براساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و متعاقباً در سامانه بارگذاری خواهد شد.

تبصره ۳ – عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه خودروهای وارداتی حذف می‌گردد.

تبصره ۴ –کلیه شرکت‌های واردکننده می‌بایست مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام نمایند در صورت تاخیر در تحویل و … قراردادهای مذکور مشمول جرایم مندرج در آیین نامه فوق خواهند شد.

تبصره ۵ – تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت‌نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌گیرد.

تبصره ۶ – آن دسته از ثبت نام کنندگان خودرو وارداتی که در مراحل قبل انتخاب خودرو انجام داده و در پرتال خود گزینه عدم تخصیص را مشاهده می‌نمایند، در صورت تمایل نسبت به خودروهای ارائه شده در جداول فوق در این مرحله خودرو جدید انتخاب کنند.

تبصره ۷ – اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

ثبت نام خودرو وارداتی از ۲۳ دی ۱۴۰۲

به اطلاع آن دسته از متقاضیان محترم سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی که در اسفند۱۴۰۱ ثبت نام نموده و اولویت آن‌ها مشخص شده می‌رساند، سامانه صرفا جهت انتخاب خودروها به شرح جدول زیر از روز شنبه مورخ ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز دوشنبه ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ در دسترس است.

در این مرحله متقاضیان محترم می‌توانند سه اولویت از سبد محصولات اعلامی زیر انتخاب نمایند. لازم به ذکر است هیچگونه ثبت نام جدیدی در این مرحله انجام نشده و انتخاب خودرو در سامانه صرفا برای ثبت نام کنندگان قبلی می‌باشد.

الف- خودروهای دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی:

جدول شماره ۱: قیمت فروش محاسباتی قطعی خودروهای وارداتی در مبادی ورودی واحد:دستگاه / ریال

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت فروش قطعی درمبادی ورودی
۱ سایپا Changan CS35 plus type 2 ۸.۴۹۶.۲۰۰.۰۰۰
۲ سایپا Changan CS35 plus type 3 ۹.۰۴۴.۷۰۰.۰۰۰
۳ سایپا Changan CS55 plus ۱۱.۱۷۷.۰۰۰.۰۰۰
۴ صنایع اتومبیل‌سازی فردا Geely Azkarra ۱۵.۳۱۹.۰۰۰.۰۰۰
۵ بهمن موتور Bestune T77 ۱۶.۵۱۶.۰۰۰.۰۰۰
۶ مکث موتور Venucia D60 plus ۱۵.۰۶۲.۰۰۰.۰۰۰
۷ مکث موتور Venucia Star ۱۹.۴۰۵.۰۰۰.۰۰۰
۸ مکث موتور Venucia BIG V ۱۶.۷۶۷.۰۰۰.۰۰۰

تبصره: قیمت مندرج در جدول شماره ۱، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل: بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … به قیمت‌های فوق اضافه می‌گردد که واردکنندگان با رعایت آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو می توانند نسبت به دریافت آن اقدام نموده و در موعد مقرر نسبت به تحویل خودرو اقدام نمایند.

ب- خودروهای دارای قیمت علی‌الحساب در مبادی ورودی:

جدول شماره ۲- برآورد قیمت فروش محاسباتی علی الحساب در مبادی ورودی واحد: ریال / دستگاه

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت فروش علی الحساب درمبادی ورودی
۱ راسا موتور خاورمیانه GAC GS3 ۱۳.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۲ راسا موتور خاورمیانه GAC EMPOW ۱۵.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۳ راسا موتور خاورمیانه GAC EMKOO ۱۷.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰

تبصره ۱ – قیمت علی‌الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد. واردکنندگان می توانند پس از فراخوان اولیه و با دریافت ۵۰% قیمت علی الحساب نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی اقدام نمایند

تبصره ۲ – قیمت قطعی خودروهای مذکور پس از ارایه کلیه مستندات و مدارک مثبته و براساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و متعاقباً در سامانه بارگذاری خواهد شد.

تبصره ۳ – عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه خودروهای وارداتی حذف می‌گردد.

تبصره ۴ –کلیه شرکت‌های واردکننده می‌بایست مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام نمایند در صورت تاخیر در تحویل و … قراردادهای مذکور مشمول جرایم مندرج در آیین نامه فوق خواهند شد.

تبصره ۵ – تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت‌نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌گیرد.

تبصره ۶ – آن دسته از ثبت نام کنندگان خودرو وارداتی که در مراحل قبل انتخاب خودرو انجام داده و در پرتال خود گزینه عدم تخصیص را مشاهده می‌نمایند، در صورت تمایل نسبت به خودروهای ارائه شده در جداول فوق در این مرحله خودرو جدید انتخاب کنند.

تبصره ۷ – اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

ثبت نام خودرو وارداتی از ۱۳ دی ۱۴۰۲

به اطلاع آن دسته از متقاضیان محترم سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی که در اسفند۱۴۰۱ ثبت نام نموده و اولویت آن‌ها مشخص شده می‌رساند، سامانه صرفا جهت انتخاب خودروها به شرح جدول زیر از روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز جمعه ۱۴۰۲/۱۰/۱۵ در دسترس است.

در این مرحله متقاضیان محترم می‌توانند سه اولویت از سبد محصولات اعلامی زیر انتخاب نمایند. لازم به ذکر است هیچگونه ثبت نام جدیدی در این مرحله انجام نشده و انتخاب خودرو در سامانه صرفا برای ثبت نام کنندگان قبلی می‌باشد.

الف- خودروهای دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی:

جدول شماره ۱: قیمت فروش محاسباتی قطعی خودروهای وارداتی در مبادی ورودی واحد:دستگاه / ریال

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت فروش قطعی درمبادی ورودی
۱ سایپا Changan CS35 plus type 2 ۸.۴۹۶.۲۰۰.۰۰۰
۲ سایپا Changan CS35 plus type 3 ۹.۰۴۴.۷۰۰.۰۰۰
۳ سایپا Changan CS55 plus ۱۱.۱۷۷.۰۰۰.۰۰۰
۴ راسا موتور خاورمیانه Suzuki Ciaz ۱۱.۵۵۲.۰۰۰.۰۰۰
۵ صنایع اتومبیل‌سازی فردا Geely Azkarra ۱۵.۳۱۹.۰۰۰.۰۰۰

تبصره ۱: قیمت مندرج در جدول شماره ۱، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل: بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … به قیمت‌های فوق اضافه می‌گردد که واردکنندگان با رعایت آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو می توانند نسبت به دریافت آن اقدام نموده و در موعد مقرر نسبت به تحویل خودرو اقدام نمایند.

ب- خودروهای دارای قیمت علی‌الحساب در مبادی ورودی:

جدول شماره ۲- برآورد قیمت فروش محاسباتی علی الحساب در مبادی ورودی واحد: ریال / دستگاه

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت فروش علی الحساب درمبادی ورودی
۱ راسا موتور خاورمیانه Suzuki Baleno ۱۱.۳۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۲ راسا موتور خاورمیانه GAC GS3 ۱۳.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۳ راسا موتور خاورمیانه GAC Empow ۱۵.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۴ جهان نوین آریا Nissan Sunny ۱۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۵ کوشا خودرو نگین KIA K5 ۱۷.۳۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۶ معین خودرو ایرانیان Toyota Corolla 1200 – 2023 ۱۵.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۷ معین خودرو ایرانیان Toyota Corolla 1500 – 2023 ۱۵.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰

تبصره ۲ – قیمت علی‌الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد. واردکنندگان می توانند پس از فراخوان اولیه و با دریافت ۵۰% قیمت علی الحساب نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی اقدام نمایند

تبصره ۳ – قیمت قطعی خودروهای مذکور پس از ارایه کلیه مستندات و مدارک مثبته و براساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و متعاقباً در سامانه بارگذاری خواهد شد.

تبصره ۴ – عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه خودروهای وارداتی حذف می‌گردد.

تبصره ۵ –کلیه شرکت‌های واردکننده می‌بایست مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام نمایند و در صورت تاخیر در تحویل و … قراردادهای مذکور مشمول جرایم مندرج در آیین نامه فوق خواهند شد.

تبصره ۶ – تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت‌نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌گیرد.

تبصره ۷ – آن دسته از ثبت نام کنندگان خودرو وارداتی که در مراحل قبل انتخاب خودرو انجام داده و در پرتال خود گزینه عدم تخصیص را مشاهده می‌نمایند، در صورت تمایل نسبت به خودروهای ارائه شده در جداول فوق در این مرحله خودرو جدید انتخاب کنند.

تبصره ۸ – اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

 

 

ثبت نام خودرو وارداتی از ۱۳ آذر ۱۴۰۲

به اطلاع آن دسته از متقاضیان محترم سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی که در مرحله اول ثبت نام نموده و اولویت آن‌ها مشخص شده می‌رساند، سامانه صرفا جهت انتخاب خودروها به شرح جدول زیر از روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ در دسترس است.

در این مرحله متقاضیان محترم می‌توانند سه اولویت از سبد محصولات اعلامی زیر انتخاب نمایند. لازم به ذکر است هیچگونه ثبت نام جدیدی در این مرحله انجام نشده و انتخاب خودرو در سامانه صرفا برای ثبت نام کنندگان قبلی می‌باشد.

الف- خودروهای دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی:

جدول شماره ۱: قیمت فروش محاسباتی قطعی خودروهای وارداتی در مبادی ورودی واحد:دستگاه / ریال

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت فروش قطعی در مبادی ورودی
۱ سایپا Changan CS35 plus type 2 ۸.۴۹۶.۲۰۰.۰۰۰
۲ سایپا Changan CS35 plus type 3 ۹.۰۴۴.۷۰۰.۰۰۰
۳ پارس خودرو Zotye DL5 ۸.۲۶۵.۰۰۰.۰۰۰
۴ بهمن موتور Bestune T77 ۱۶.۵۱۶.۰۰۰.۰۰۰
۵ ماموت خودرو Jeta VS5 ۱۶.۹۵۷.۰۰۰.۰۰۰
۶ ماموت خودرو Jeta VS7 ۲۰.۲۲۵.۰۰۰.۰۰۰

تبصره: قیمت مندرج در جدول شماره ۱، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل: بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … به قیمت‌های فوق اضافه می‌گردد.

ب- خودروهای دارای قیمت علی‌الحساب در مبادی ورودی:

جدول شماره ۲- برآورد قیمت فروش محاسباتی علی الحساب در مبادی ورودی واحد:دستگاه/ریال

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت فروش علی الحساب درمبادی ورودی
۱ فردا موتور Geely Azkarra ۱۴.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۲ مکث موتور Venucia D60 plus ۱۱.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۳ مکث موتور Venucia Star ۱۶.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۴ راسا موتور خاورمیانه Suzuki Ciaz ۱۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۵ سایپا Changan CS55 plus ۱۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰

تبصره ۱ – قیمت علی‌الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد.

تبصره ۲ – قیمت قطعی خودروهای مذکور پس از ارایه کلیه مستندات و مدارک مثبته و براساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و متعاقباً در سامانه بارگذاری خواهد شد.

تبصره ۳ – مبلغ پرداختی در صورتی که علی‌الحساب اعلام شده باشد، پس از فراخوان اولیه به صورت ۵۰% قیمت علی الحساب خواهد بود که پس از واریز مبلغ مذکور نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی توسط شرکت واردکننده اقدام می‌گردد و در خصوص موارد مندرج در جدول شماره یک و همچنین مواردی که قیمت قطعی خودرو تا زمان دریافت پیامک اعلام شود شرکت می‌تواند به صورت کامل قیمت قطعی را دریافت کند.

تبصره ۴ – عدم واریز وجه حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه حذف می‌گردد.

تبصره ۵ – حداکثر زمان تحویل خودرو برای قراردادهای منعقده ۳ ماه می‌باشد لذا واردکنندگان می‌بایست حداکثر تا سه ماه پس از انعقاد قرارداد نسبت به صدور دعوت‌نامه تکمیل وجه براساس قیمت قطعی اعلام شده اقدام و همزمان تحویل خودرو به متقاضی صورت پذیرد.

تبصره ۶ – در صورت تاخیر در تحویل، قراردادهای مذکور مشمول جرایم تاخیر در تحویل مقرر در آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو و دستورالعمل‌های صادره در این خصوص خواهند شد. قراردادهای مذکور مطابق ضوابط مشمول سود مشارکت و انصراف نمی‌باشند.

تبصره ۷ – تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت‌نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌گیرد.

تبصره ۸ – آن دسته از ثبت نام کنندگان خودرو وارداتی که در مراحل قبل انتخاب خودرو انجام داده و در پرتال خود گزینه عدم تخصیص را مشاهده می‌نمایند، در صورت تمایل نسبت به خودروهای ارائه شده در جداول فوق در این مرحله خودرو جدید انتخاب کنند.

تبصره ۹ – اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

 

ثبت نام خودرو وارداتی از ۱۳ آذر ۱۴۰۲

به اطلاع آن دسته از متقاضیان محترم سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی که در مرحله اول ثبت نام نموده و اولویت آن‌ها مشخص شده می‌رساند، سامانه صرفا جهت انتخاب خودروهای به شرح جدول زیر از روز شنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز دوشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ در دسترس است.

در این مرحله متقاضیان محترم می‌توانند سه اولویت از سبد محصولات اعلامی زیر را انتخاب نمایند. لازم به ذکر است هیچگونه ثبت نام جدیدی در این مرحله انجام نشده و انتخاب خودرو در سامانه صرفا برای ثبت نام کنندگان قبلی می‌باشد.

الف- خودروهای دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی:

جدول شماره ۱: قیمت فروش محاسباتی قطعی خودروهای وارداتی در مبادی ورودی واحد:دستگاه / ریال

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت فروش قطعی در مبادی ورودی
۱ کرمان خودرو Hyundai Tucson ۱۹.۶۸۶.۱۱۹.۰۰۰
۲ کرمان خودرو Hyundai Elentra ۱۷.۵۷۵.۳۲۱.۰۰۰
۳ کرمان خودرو Hyundai Accent ۱۴.۹۲۵.۸۰۷.۰۰۰
۴ معین خودرو ایرانیان Toyota Coralla 1200 CC ۱۷.۳۲۸.۰۰۰.۰۰۰
۵ کوشا خودرو نگین KIA Sonet ۱۷.۴۷۳.۰۰۰.۰۰۰
۶ ماموت خودرو Jeta VS5 ۱۶.۹۵۷.۰۰۰.۰۰۰
۷ ماموت خودرو Jeta VS7 ۲۰.۲۲۵.۰۰۰.۰۰۰

تبصره: قیمت مندرج در جدول شماره ۱،قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل :بیمه شخص ثالث ،مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … به قیمت‌های فوق اضافه می گردد.

ب- خودروهای دارای قیمت علی الحساب در مبادی ورودی:

جدول شماره ۲- برآورد قیمت فروش محاسباتی علی الحساب در مبادی ورودی واحد:دستگاه / ریال

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت علی الحساب
۱ کرمان خودرو Hyundai Creta ۱۳.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۲ معین خودرو ایرانیان Toyota Coralla 1500 CC ۱۵.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۳ ایران خودرو dangfeng Shainmax ۱۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۴ مکث موتور Venucia BIG V ۱۴.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰

تبصره ۱- قیمت علی‌الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد.

تبصره۲- قیمت قطعی خودروهای مذکور پس از ارایه کلیه مستندات و مدارک مثبته و براساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و اعلام می‌گردد.

تبصره ۳- ملاک قیمت قطعی خودرو، رقم اعلامی و مصوب توسط شورای رقابت خواهد بود.

تبصره ۴- مبلغ پرداختی در این مرحله و پس از فراخوان اولیه صورت گرفته ۵۰% قیمت علی الحساب خواهد بود که پس از واریز مبلغ مذکور نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی توسط شرکت واردکننده اقدام می‌گردد.

تبصره ۵- عدم واریز وجه حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه حذف می‌گردد.

تبصره ۶- حداکثر زمان تحویل خودرو برای قراردادهای منعقده ۳ ماه می‌باشد لذا واردکنندگان می‌بایست حداکثر تا سه ماه پس از انعقاد قرارداد نسبت به صدور دعوت‌نامه تکمیل وجه براساس قیمت قطعی اعلام شده توسط شورای رقابت اقدام و همزمان تحویل خودرو به متقاضی صورت پذیرد.

تبصره ۷- در صورت تاخیر در تحویل، قراردادهای مذکور مشمول جرایم تاخیر در تحویل مقرر در آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو و دستورالعمل‌های صادره در این خصوص خواهند شد. قراردادهای مذکور مطابق ضوابط مشمول سود مشارکت و انصراف نمی‌باشند.

تبصره ۸-تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌گیرد.

تبصره ۹- آن دسته از ثبت نام کنندگان خودرو وارداتی که در مرحله قبل، اولویت اول خودروی انتخابی ایشان لحاظ شده است، امکان تغییر سفارش را ندارند. ولی آن دسته از ثبت نام کنندگان خودرو وارداتی که اولویتهای بعدی انتخابی ایشان لحاظ شده است و هنوز دعوت نامه ای از شرکت‌ها دریافت نکرده‌ و تمایل به انتخاب یکی از خودروهای فوق را دارند، می‌توانند در این مرحله با مدنظر قراردادن موارد ذیل نسبت به لغو سفارش خود و انتخاب خودروی جدید بر اساس فهرست فوق اقدام نمایند.

*در صورت عدم انصراف و لغو سفارش، اولویت قبلی برای دریافت خودروی به قوت خود باقی است.

* در صورت لغو سفارش قبلی، اولویت قبلی برای دریافت خودروی حذف و باید انتخاب جدید انجام شود.

* تا زمانی که متقاضیان عرضه‌های قبلی خودروی خود را تحویل نگرفته‌اند، عرضه جدیدی برای آن خودروها برای سایر اولویت‌ها صورت نخواهد گرفت.

تبصره ۱۰- اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

 

ثبت نام خودرو وارداتی از ۲۳ مهر ۱۴۰۲

به اطلاع آن دسته از متقاضیان محترم سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی که در مرحله اول ثبت نام نموده و اولویت آنها مشخص شده می‌رساند، سامانه جهت انتخاب خودروها به شرح جدول زیر از روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۷/۲۳ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز سه شنبه ۱۴۰۲/۷/۲۵ در دسترس است.

در این مرحله متقاضیان محترم می توانند سه اولویت از سبد محصولات اعلامی زیر را انتخاب نمایند. لازم به ذکر است هیچگونه ثبت نام جدیدی در این مرحله انجام نشده و انتخاب خودرو در سامانه صرفا برای ثبت نام کنندگان قبلی می باشد.

ردیف شرکت وارد کننده نشان تجاری مدل قیمت علی الحساب (تومان)
۱ کوشا خودرو نگین KIA Seltos ۱،۸۰۰،۰۰۰،۰۰۰
۲ ماموت خودرو Jetta VS7 ۱،۶۵۰،۰۰۰،۰۰۰
۳ پشتیبانی تجارت کرمان خودرو Hyundai Elantra ۱،۶۰۰،۰۰۰،۰۰۰
۴ پشتیبانی تجارت کرمان خودرو Hyundai Creta ۱،۳۰۰،۰۰۰،۰۰۰
۵ سایپا Changan CS55 ۱،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰
۶ پارس خودرو Zotye DL5 ۷۷۰،۰۰۰،۰۰۰

تبصره ۱- قیمت فروش محاسباتی علی الحساب اعلام شده ،قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده ،کرایه حمل و … و در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد.

تبصره۲- قیمت قطعی خودروهای مذکور پس از ارایه کلیه مستندات و مدارک مثبته و براساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و اعلام می گردد.

تبصره ۳- ملاک قیمت قطعی خودرو، رقم اعلامی و مصوب توسط شورای رقابت خواهد بود.

تبصره ۴- مبلغ پرداختی در این مرحله و پس از فراخوان اولیه صورت گرفته ۵۰% قیمت علی الحساب خواهد بود که پس از واریز مبلغ مذکور نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی توسط شرکت واردکننده اقدام می گردد .

تبصره ۵- عدم واریز وجه در مهلت مقرر اعلامی و پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه حذف می‌گردد.

تبصره ۶- حداکثر زمان تحویل خودرو برای قراردادهای منعقده ۳ ماه می باشد لذا واردکنندگان می بایست حداکثر تا سه ماه پس از انعقاد قرارداد نسبت به صدور دعوتنامه تکمیل وجه براساس قیمت قطعی اعلام شده توسط شورای رقابت اقدام و همزمان تحویل خودرو به متقاضی صورت پذیرد.

تبصره ۷- در صورت تاخیر در تحویل، قراردادهای مذکور مشمول جرایم تاخیر در تحویل مقرر در آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو و دستورالعملهای صادره در این خصوص خواهند شد. قراردادهای مذکور مطابق ضوابط مشمول سود مشارکت و انصراف نمی باشند.

تبصره ۸-تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌گیرد.

تبصره ۹- آن دسته از ثبت نام کنندگان خودروی چانگان با مدل CS35 plus که هنوز دعوت نامه ای از شرکت سایپا دریافت نکرده‌ و تمایل به انتخاب یکی از خودروهای فوق را دارند می توانند در این مرحله با مدنظر قراردادن موارد ذیل نسبت به لغو سفارش خود و انتخاب خودروی جدید بر اساس فهرست فوق اقدام نمایند.

*در صورت عدم انصراف و لغو سفارش، اولویت قبلی برای دریافت خودروی چانگان CS35 plus به قوت خود باقی است.

* در صورت لغو سفارش قبل و عدم امکان تخصیص خودرو به ایشان با توجه به تعداد قابل عرضه اولویت های قبلی حفظ می گردد.

*تا زمانی که متقاضیان فعلی خودروی چانگان CS35 plus ،خودروی خود را تحویل نگرفته‌اند، عرضه جدیدی برای این خودرو برای سایر اولویت ها صورت نخواهد گرفت.

تبصره ۱۰- اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

 

ثبت نام خودرو وارداتی ۱۴۰۲

* در این نوبت خودروهای چانگان CS35 Plus تیپ ۲ و تیپ ۳ توسط شرکت سایپا عرضه خواهند شد.

خودرو ظرفیت فروش زمان تحویل قیمت علی الحساب درب خروج گمرک
چانگان تیپ ۲ ۲۴۰ دستگاه حداکثر سه ماه ۸.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال
چانگان تیپ ۳ ۸۶۸ دستگاه حداکثر سه ماه ۹.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال
  • قیمت نهایی خودروها مطابق رویه های جاری پس از ارسال دعوتنامه و با احتساب کلیه هزینه های قطعی واردات، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه شماره گذاری، اسقاط خودرو، بیمه شخص ثالث ،کرایه حمل و سایر عوارض قانونی مشخص خواهد شد.
  • این سامانه به مدت ۱۰ روز جهت انتخاب خودروهای عرضه شده باز بوده و زمان ثبت درخواست تاثیری در اولویت تخصیص خودرو ندارد.
  • ثبت نام پس از عقد قرارداد متقاضی با شرکت واردکننده و تسویه حساب، قطعی خواهد شد.
  • انتخاب رنگ خودرو بر اساس اولویت فرد متقاضی در سامانه می باشد.
  • در فرآیند تخصیص خودرو متقاضیان می توانند دو اولویت انتخاب نمایند.
  • در صورتی که متقاضی با اولویت بالاتر خودرو عرضه شده را انتخاب نکند، اولویت وی حفظ خواهد شد.
  • متقاضیان می توانند در زمان تخصیص خودرو در سامانه نسبت به انصراف از انتخاب خودرو(بدون جریمه) اقدام نمایند.
  • انصراف از خرید خودرو پس از عقد قرارداد با شرکت واردکننده مشمول جریمه(مطابق قانون) و از بین رفتن اولویت تخصیص خودرو خواهد شد.

مرحله دوم عرضه خودروهای وارداتی

به اطلاع کلیه افراد واجد شرایط در ماده ۴ دستورالعمل تنظیم بازار خودروسواری (مصوبه جلسه ۵۴۳ شورای رقابت) می‌رساند، از روز دو‌شنبه مورخ ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز جمعه ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ می‌توانند ثبت‌نام انجام داده و یک اولویت از سبد محصولات اعلامی انتخاب نمایند.

متقاضیان محترم باید از تاریخ یکشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ تا ساعت ۱۳:۰۰ روز چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ یکی از حساب‌های خود را نزد شعب بانک‌های واجد شرایط اعلامی در سامانه به نام خودرو وارداتی وکالتی و مبلغ پنج میلیارد ریال مسدود نمایند.

جدول شماره ۱: قیمت فروش محاسباتی قطعی خودروهای وارداتی در مبادی ورودی واحد: ریال

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت فروش قطعی درمبادی ورودی
۱ سایپا Changan CS35 plus type 2 ۸.۴۹۶.۲۰۰.۰۰۰
۲ سایپا Changan CS35 plus type 3 ۹.۰۴۴.۷۰۰.۰۰۰
۳ سایپا Changan CS55 plus ۱۱.۱۷۷.۰۰۰.۰۰۰
۴ صنایع اتومبیل‌سازی فردا Geely Azkarra ۱۵.۳۱۹.۰۰۰.۰۰۰
۵ بهمن موتور Bestune T77 ۱۶.۵۱۶.۰۰۰.۰۰۰
۶ ماموت موتور Jetta VS5 ۱۶.۹۵۷.۰۰۰.۰۰۰
۷ ماموت موتور Jetta VS7 ۲۰.۲۲۵.۰۰۰.۰۰۰
۸ مکث موتور Venucia D60 Plus ۱۵.۰۶۲.۰۰۰.۰۰۰
۹ مکث موتور Venucia BIG-V ۱۶.۷۶۷.۰۰۰.۰۰۰
۱۰ مکث موتور Venucia Star ۱۹.۴۰۵.۰۰۰.۰۰۰

تبصره ۱- قیمت مندرج در جدول، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل: بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … به قیمت‌های فوق اضافه می‌گردد که واردکنندگان با رعایت آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو می توانند نسبت به دریافت آن اقدام نموده و در موعد مقرر نسبت به تحویل خودرو اقدام نمایند.

جدول شماره ۱: قیمت فروش محاسباتی علی‌الحساب خودروهای وارداتی در مبادی ورودی واحد: ریال

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت فروش علی الحساب درمبادی ورودی
۱ راسا موتور خاورمیانه GAC GS3 ۱۳.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۲ راسا موتور خاورمیانه GAC Emkoo ۱۷.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۳ راسا موتور خاورمیانه GAC Empow ۱۵.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰

تبصره ۲- قیمت علی‌الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد. واردکنندگان می توانند پس از فراخوان اولیه و با دریافت ۵۰% قیمت علی الحساب نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی اقدام نمایند.

تبصره ۳- قیمت قطعی خودروهای مذکور پس از ارایه کلیه مستندات و مدارک مثبته و براساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و متعاقباً در سامانه بارگذاری خواهد شد.

تبصره ۴- عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی خودرو وارداتی انتخابی حذف می‌گردد.

تبصره ۵- کلیه شرکت‌های واردکننده می‌بایست مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام نمایند در صورت تاخیر در تحویل و … قراردادهای مذکور مشمول جرایم مندرج در آیین نامه فوق خواهند شد.

تبصره ۶- با وکالتی نمودن حساب و ثبت نام اولیه در سامانه یکپارچه هیچ تعهدی مبنی بر تخصیص خودرو ایجاد نخواهد شد.

تبصره ۷- اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

لیست بانک های واجد شرایط که اعلام آمادگی کردند:

ردیف نام بانک
۱ بانک سپه
۲ بانک پارسیان
۳ بانک ملی ایران
۴ بانک پاسارگاد
۵ بانک رفاه کارگران
۶ بانک توسعه صادرات ایران
۷ بانک قرض‌الحسنه رسالت
۸ موسسه اعتباری ملل
۹ بانک مسکن
۱۰ بانک دی
۱۱ بانک شهر
۱۲ بانک تجارت
۱۳ بانک گردشگری
۱۴ بانک آینده
۱۵ بانک ایران زمین
۱۶ بانک اقتصاد نوین
۱۷ بانک سرمایه
۱۸ بانک ملت
۱۹ بانک قرض‌الحسنه مهر ایران
۲۰ بانک کارآفرین
۲۱ بانک صادرات ایران
۲۲ بانک کشاورزی
۲۳ بانک سینا
۲۴ بانک توسعه تعاون
۲۵ پست بانک ایران

راهنمای کامل از ثبت‌نام تا تحویل

با توجه به افزایش تقاضا برای خودروهای وارداتی، دولت اقدام به راه‌اندازی سامانه‌ای برای عرضه این خودروها به صورت متمرکز کرده است.

مراحل خرید خودرو وارداتی

ثبت‌نام در سامانه یکپارچه عرضه خودرو وارداتی:

متقاضیان باید با مراجعه به سامانه saleauto.ir و با ارائه اطلاعات هویتی و بانکی خود، نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

در زمان ثبت‌نام، مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان به عنوان پیش‌پرداخت اولیه از حساب وکالتی متقاضی کسر خواهد شد.

توجه داشته باشید که ثبت‌نام در این سامانه به منزله تخصیص خودرو نیست و نوبت متقاضیان پس از قرعه‌کشی مشخص خواهد شد.

انتخاب خودرو و واریز وجه:

پس از قرعه‌کشی و تعیین نوبت، متقاضیان می‌توانند از بین خودروهای عرضه‌شده توسط واردکنندگان، خودروی مورد نظر خود را انتخاب کنند.

پس از انتخاب خودرو، متقاضی باید مابقی مبلغ پیش‌پرداخت (معادل قیمت پایه خودرو) را به حساب وکالتی واریز نماید.

انعقاد قرارداد:

در صورت تمایل متقاضی به خرید خودروی انتخابی، با وی از سوی واردکننده قرارداد منعقد خواهد شد.

در قرارداد، مشخصات خودرو، قیمت نهایی، تاریخ تحویل و سایر تعهدات طرفین قید می‌شود.

پرداخت وجه نهایی و تحویل خودرو:

پس از انعقاد قرارداد، متقاضی باید مابقی وجه خودرو (شامل هزینه‌های مربوط به حمل‌ونقل، مالیات، عوارض و حقوق گمرکی، شماره‌گذاری و سایر موارد) را به حساب وکالتی واریز نماید.

پس از واریز وجه نهایی، خودرو به متقاضی تحویل داده خواهد شد.

شرایط ثبت‌نام در سامانه خرید خودرو وارداتی:

داشتن گواهینامه رانندگی

عدم خرید خودرو از شرکت‌های خودروسازی یا بورس کالا طی ۴۸ ماه گذشته

عدم داشتن پلاک انتظامی فعال

عدم ثبت‌نام و خرید خودروهای داخلی توسط متقاضیان حقوقی

عدم امکان صلح و انتقال سند خودرو وارداتی به مدت یک سال

عدم امکان ثبت‌نام برای اشخاص حقوقی

نحوه افتتاح حساب وکالتی:

متقاضیان باید به یکی از شعب بانک‌های مجاز مراجعه و نسبت به افتتاح حساب وکالتی اقدام نمایند.

لیست بانک‌های مجاز در سامانه saleauto.ir قابل مشاهده است.

در زمان افتتاح حساب، مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان به عنوان پیش‌پرداخت اولیه از حساب کسر خواهد شد.

نحوه انصراف از خرید خودرو وارداتی:

انصراف از خرید تا زمان انعقاد قرارداد نهایی بدون جریمه امکان‌پذیر است.

در صورت انصراف از خرید پس از انعقاد قرارداد، متقاضی مشمول پرداخت ۵ درصد جریمه خواهد شد.

جریمه تاخیر در تحویل خودرو وارداتی:

در صورت تاخیر در تحویل خودرو، واردکننده موظف به پرداخت ۵.۷ درصد جریمه عدم تحویل به ازای هر ماه تاخیر به خریدار خواهد بود.

در صورت تاخیر بیش از ۳ ماه، خریدار یا واردکننده می‌توانند نسبت به فسخ قرارداد اقدام نمایند.

نکات مهم:

ثبت‌نام در سامانه به منزله تخصیص خودرو نیست و نوبت متقاضیان پس از قرعه‌کشی مشخص خواهد شد.

متقاضیان باید از واریز هرگونه وجه به غیر از سامانه و حساب‌های اعلام‌شده خودداری نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید به سامانه saleauto.ir مراجعه نمایید.

source

viraje

توسط viraje