به گزارش صنعت ماشین،

 مدل های Q8 و SQ8 که در پاییز گذشته پهلو به پهلو پیش می‌رفتند، حالا آئودی تصمیم گرفته خط تولید را آنها رو جمع کرده و به آخرین مدل خود یعنی RS Q8 اختصاص بدهد. کراس‌اور جدید یک نسخه پرفورمنس فوق‌العاده دارد که به مجموعه مدل های دارنده برند RS اضافه میشود. خودرو های اعجاب‌انگیزی مثل RS4، RS5، RS6 و RS7 پرفورمنس. مدل جدید از همه آنها قوی‌تر خواهد بود.

در رده بندی خودرو های بنزینی مدل جدید آئودی حتما یکی از جایگاه های اصلی را دارد. با قدرت فوق‌العاده 631 اسب‌بخار، حتی به مدل های سوپراسپرتی مثل آئودی R8 با موتور 10 سیلندر V شکل برتری دارد، خودرویی که متاسفانه دیگر تولید نخواهد شد. کراس‌اور جدید از یک موتور بهبود یافته V8 4 سیلندر توئین توربو استفاده می‌کند که گشتاور 850 نیوتون‌متر تولید میکند. این موتور به اندازه کافی قدرتمند است که شتاب ماشین را در 3.6 ثانیه از صفر به صد کیلومتر بر ساعت و سرعت نهایی 304 کیلومتر بر ساعت برسد.

اضافه کردن همچین موتور جذابی باعث شد آئودی بتواند 6 ثانیه از زمان یک دور نوربرگرینگ مدل RS Q8 Performance کم کند. در همین حال، این ماشین به سریع‌ترین کراس‌اور پیست سبز تبدیل شود. راننده مسابقه و توسعه آئودی آقای فرانک استیپلر یک دور کامل نوربرگرینگ را در 7 دقیقه و 36.39 ثانیه طی کرد تا پورشه کاین توربو جی‌تی دارای رکورد 7:38:92 بود را با اختلاف بیشتر از 2 ثانیه از روی تخت پادشاهی پایین بکشد. همان راننده‌ای که به آئودی کمک کرد سریع‌ترین سدان کامپکت یعنی RS3 Sedan خود را توسعه دهد.

آئودی همچنان مدل معمولی RS Q8 با موتور V8 را به فروش می‌رساند که 40 اسب بخار نیرو و 50 نیوتون‌متر گشتاور کمتری نسبت به مدل پرفورمنس دارد. نسخه معمولی 591 اسب قدرت و 799 نیوتون‌متر گشتاور دارد و با شتاب صفر تا صد 3.8 ثانیه فقط 0.2 ثانیه از نسخه پرفورمنس کُند تر است. سرعت نهایی به شکل الکترونیکی به 248 کیلومتر بر ساعت محدود شده ولی می‌توان با برداشتن محدود کننده از 279 تا 304 کیلومتر بر ساعت سرعت گرفت.

آئودی RS Q8 هنوز به بازار آمریکا وارد نشده ولی قیمت آن در کشور آلمان حدود 141.900 یورو و مدل پرفورمنس 155.700 یورو است. نمایندگی های آئودی از 27 ژوئن سفارشات مشتریان را ثبت میکنند.

source

viraje

توسط viraje