صنعت ماشین: ب‌ام‌و نسل جدیدی از شاسی‌بلند X۳ رونمایی کرد. نسل جدید X۳ در چهار مدل با موتورهای دیزل، بنزینی و هیبرید-الکتریکی تولید شده و از زمستان امسال به بازار عرضه خواهد شد.

به گزارش صنعت ماشین،

 ب ام و نسل جدیدی از شاسی‌بلند X۳ رونمایی کرد. نسل جدید X۳ در چهار مدل با موتورهای دیزل، بنزینی و هیبرید-الکتریکی تولید شده و از زمستان امسال به بازار عرضه خواهد شد.

X۳ پرفروش‌ترین مدل ب‌ام‌و است و سال گذشته حدود ۳۵۰هزار دستگاه از آن در جهان فروخته شد. از این خودرو یک مدل کاملا الکتریکی هم به نام iX۳ تولید می‌شود. نسل جدید مدل الکتریکی سال آینده به بازار خواهد آمد و از نظر فنی با مدل‌های بنزینی و دیزل متفاوت است. قیمت پایه گران‌ترین مدل X۳ در آلمان ۸۴هزار و ۴۱۰یورو است.مهم‌ترین تغییر در ظاهر X۳ چراغ‌های جدید، جلوپنجره بزرگ‌تر و طرحی جدید برای سپر ماشین است. خودرو کمی بزرگ‌تر شده و جای سرنشینان بیشتر است. اتاق خودرو ساده‌تر طراحی شده و به تازه‌ترین فناوری‌های دیجیتال ب‌ام‌و مجهز است. از جمله سیستم پارک نیمه‌خودکاری است که به راننده اجازه می‌دهد از بیرون و با استفاده از تلفن همراه خودرو را در سرعت‌های پایین کنترل کند.قوی‌ترین مدل X۳ موتور شش‌سیلندر ۳۹۸ اسب‌بخاری دارد. حداکثر سرعت این مدل به ۲۵۰کیلومتر در ساعت محدود شده و شتاب صفر تا ۱۰۰کیلومتر در ساعتش ۴.۶ثانیه است. این مدل با قیمت پایه ۸۴هزار و ۴۱۰یورو (۹۰هزار و ۲۵۵دلار) در آلمان گران‌ترین مدل این خودرو است. قیمت پایه ارزان‌ترین مدل X۳ در آلمان ۶۵هزار یورو است.

source

viraje

توسط viraje