Wp Header Logo 23.png

به گزارش مجله ماشین، چینی‌ها، مانند روس‌ها، برای تصمیم‌گیری‌های مهم زمان زیادی می‌گذارند. شرکت برای تصمیم‌گیری رسمی جهت ورود به بازار روسیه پنج سال وقت گذاشت و فروش رسمی هونگچی در روسیه تنها در پاییز ۲۰۲۳ آغاز شد.

اما سرعت گسترش شبکه نمایندگی‌ها و خط تولید قابل توجه بوده است. تا همین اواخر، خط تولید هونگچی در روسیه شامل دو سدان H5 و H9 و دو کراس‌اوور، یعنی E-HS9 (کامل الکتریکی) و HS5 (متوسط) بود.

سپس مدل‌های HQ9 (مینی‌ون کلاس بیزینس)، HS7 (کراس‌اوور فول‌سایز) و در نهایت HS3 (کامپکت) که در ۲۷ ژوئن در مسکو رونمایی شد، به آن اضافه شدند.

هونگچی HS3
نمای عقب هونگچی HS3

طراحی و ابعاد

مدل HS3 که اولین بار سال گذشته در نمایشگاه خودروی شانگهای رونمایی شد، توسط طراح مشهور Giles Taylor طراحی شده است که سابقه همکاری با برندهای لوکسی چون رولز-رویس و جگوار را دارد.

HS3 دارای ابعاد ۴۶۵۵×۱۹۰۰×۱۶۶۸ میلی‌متر با فاصله بین دو محور ۲۷۷۰ میلی‌متر است، که به طور کلی حدود ۱۰ سانتی‌متر از فولکس‌واگن تیگوان بلندتر است.

طراحی خارجی آن شامل سه موضوع اصلی است: آبشار (در جلوپنجره بزرگ)، پرچم قرمز (در عناصر قرمز رنگ) و “بال‌های عقاب” (در دور پنجره‌ها و چراغ‌های عقب).

فضای داخلی

HS3 در سه رنگ بدنه پایه (سیاه، سفید و خاکستری) و چهار گزینه با سقف متضاد عرضه می‌شود، از جمله سبز روشن و آبی با سقف‌های سیاه. فضای داخلی نیز دارای ترکیب‌های رنگی متنوعی است، مانند ترکیب جزئیات سبز روشن یا آبی با سیاه. صندلی‌های نسخه Deluxe با چرم طبیعی سوراخ‌دار پوشیده شده‌اند.

هونگچی HS3
کابین هونگچی HS3

صندلی‌های اسپرت با پشتی‌های یکپارچه و پشتیبانی جانبی در تمام نسخه‌ها موجود است.

مشخصات فنی

HS3 در دو نسخه Comfort و Deluxe به روسیه وارد می‌شود. نسخه Comfort دارای موتور توربو ۱.۵ لیتری با ۱۵۶ اسب بخار و گشتاور ۲۵۲ نیوتن‌متر است که شتاب ۰ تا ۱۰۰ آن ۹.۹ ثانیه است و مصرف سوخت ۶.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر.

نسخه Deluxe دارای موتور توربو ۲ لیتری با ۲۴۵ اسب بخار و گشتاور ۳۸۰ نیوتن‌متر است که شتاب ۰ تا ۱۰۰ آن ۶.۷ ثانیه است و مصرف سوخت ۷.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر.

هونگچی HS3
هونگچی HS3

HS3 با تجهیزاتی مانند سقف پانوراما، سیستم ورود بدون کلید، کروز کنترل تطبیقی، سیستم دید ۳۶۰ درجه و سیستم‌های ایمنی فعال عرضه می‌شود.

نسخه Deluxe همچنین دارای چرم طبیعی در صندلی‌ها، تهویه صندلی‌های جلو و شارژر بی‌سیم با قدرت ۱۵ وات است.

قیمت

در حال حاضر، قیمت نسخه Comfort 3,990,000 روبل و نسخه Deluxe 4,590,000 روبل است.

قیمت نسخه Deluxe با Exeed TXL قابل مقایسه است که قیمت آن از ۴,۲۵۰,۰۰۰ روبل برای نسخه ۱.۶ لیتری تا ۴,۹۰۰,۰۰۰ روبل برای نسخه ۲ لیتری است.

نسخه‌های برتر و قدرتمند HS3 احتمالاً با Exeed TXL رقابت خواهند کرد، در حالی که نسخه‌های پایه HS3 با کراس‌اوورهای متوسط بزرگ‌تر و کاربردی‌تر مانند Chery Tiggo 7 Pro Max یا Haval F7 با موتورهای مشابه یا قوی‌تر اما بدون وضعیت لوکس، رقابت خواهند کرد.

جدول مشخصات هونگچی HS3

ویژگی نسخه Comfort نسخه Deluxe
موتور ۱.۵ لیتری توربو ۲.۰ لیتری توربو
قدرت ۱۵۶ اسب بخار ۲۴۵ اسب بخار
گشتاور ۲۵۲ نیوتن‌متر ۳۸۰ نیوتن‌متر
شتاب ۰ تا ۱۰۰ ۹.۹ ثانیه ۶.۷ ثانیه
مصرف سوخت (لیتر/۱۰۰ کیلومتر) ۶.۸ ۷.۵
نوع گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه ۸ سرعته خودکار Aisin
ابعاد (طول × عرض × ارتفاع) ۴۶۵۵ × ۱۹۰۰ × ۱۶۶۸ میلی‌متر ۴۶۵۵ × ۱۹۰۰ × ۱۶۶۸ میلی‌متر
فاصله بین دو محور ۲۷۷۰ میلی‌متر ۲۷۷۰ میلی‌متر
حجم صندوق عقب ۳۵۲ لیتر ۳۵۲ لیتر
نوع دیفرانسیل دیفرانسیل جلو تمام چرخ متحرک
رنگ‌های بدنه سیاه، سفید، خاکستری + ۴ گزینه با سقف متضاد سیاه، سفید، خاکستری + ۴ گزینه با سقف متضاد
تجهیزات داخلی صندلی‌های اسپرت با پشتی یکپارچه و پشتیبانی جانبی صندلی‌های اسپرت با چرم طبیعی، تهویه صندلی‌های جلو
تجهیزات ایمنی کروز کنترل تطبیقی، سیستم دید ۳۶۰ درجه، سیستم‌های ایمنی فعال کروز کنترل تطبیقی، سیستم دید ۳۶۰ درجه، سیستم‌های ایمنی فعال
قیمت (روبل) ۳,۹۹۰,۰۰۰ ۴,۵۹۰,۰۰۰

گالری تصاویر

هونگچی HS3
هونگچی HS3
هونگچی HS3
هونگچی HS3
هونگچی HS3
هونگچی HS3
هونگچی HS3
هونگچی HS3
هونگچی HS3
هونگچی HS3
هونگچی HS3
هونگچی HS3
هونگچی HS3
هونگچی HS3
هونگچی HS3
هونگچی HS3
هونگچی HS3
هونگچی HS3
هونگچی HS3
هونگچی HS3
هونگچی HS3
هونگچی HS3
هونگچی HS3
هونگچی HS3
هونگچی HS3
هونگچی HS3
هونگچی HS3
هونگچی HS3
source

viraje

توسط viraje