Wp Header Logo 43.png

قاضی‌زاده هاشمی در اردیبهشت‌ماه سال جاری با بیان اینکه بیش از ۳۰ هزار جانباز در صف دریافت خودروهای وارداتی هستند، در رابطه با شایعاتی که پیرامون واردات خودروهای لوکس از سوی جانبازان مطرح شده بود، شفاف‌سازی کرد: «سبد واردات خودرو را وزارت صمت برای جانبازان تعیین می‌کند؛ بنابراین به‌جانبازان مانند بازیکنان فوتبال حواله‌ای داده نشده است تا هر خودرویی که می‌خواهند وارد کشور کنند. در حقیقت جانبازان می‌توانند از بین خودروهایی که وزارت صمت مشخص کرده است، سهم خود را انتخاب و آن را دریافت کنند.»

وی عنوان کرده بود که بانک‌مرکزی در تامین ارز واردات این خودروها باید همکاری‌های لازم را انجام دهد تا جانبازان در این باره دچار مشکل نشوند.

قاضی‌زاده در رابطه با خرید و فروش حواله‌ خودروهای جانبازان نیز به‌صراحت اعلام کرده بود: «واگذاری سهمیه غیرقانونی است و به‌جایی نمی‌رسد. در حقیقت حواله‌ای در کار نیست؛ بلکه هر وقت اعلام کنند، فرد باید پول را به‌حساب شرکت واریز و خودرو خود را دریافت کند.»

اما اظهار نظر جالب و پرحاشیه‌ قاضی‌زاده هاشمی در مورد صنعت‌خودرو به سال ۱۳۹۶ و زمانی برمی‌گردد که او وزیر بهداشت بود؛ وی با حمله به صنعت‌خودرو کشور به‌صراحت گفت: «ما به‌مردم این کشور ظلم می‌کنیم؛ اگر بلد نیستیم خودرو با حداقل استانداردها بسازیم، چه اصراری هست اصلا خودرو تولید کنیم؟»

source

viraje

توسط viraje