Wp Header Logo 155.png


منتشر شده در 13 تیر 1403 ساعت 18:30


هوندا سیتی یکی از جدیدترین سدان های ژاپنی است که وارد بازار ایران شده و به عنوان یک محصول وارداتی می تواند علاقه مندان بسیاری را به خود جذب کند. این سدان تازه وارد ژاپنی یکی از آن خودرو هایی است که سابقه بسیار طولانی داشته و تا کنون ۷ نسل از آن روی خط تولید رفته است.

جدیدترین خانواده این خودرو که فیس لیفتی از نسل هفتم محسوب می شود در سال ۲۰۲۳ عرضه شده و شرکت آذریورد سال در تلاش است تا این خودرو را وارد بازار ایران کند. اما این سدان تازه وارد چه مشخصات و امکاناتی دارد؛ موضوعی است که در این مطلب سعی داریم به طور مختصر به آن بپردازیم.

هوندا سیتی ؛ مشخصات فنی + معرفی

طراحی بدنه

سدان تازه وارد ژاپنی در بخش طراحی بدنه، سبک طراحی قابل قبولی را ارائه می دهد و سبک طراحی آن به گونه ای است که می تواند مخاطب را به خود جذب کندد. استفاده از چراغ های کشیده و همچنین سپر جلو برآمده این خودرو کمی جلوه تهاجمی به این خودرو داده است. اما در نما های جانبی شاهد طراحی یکنواخت و به نسبت ساده ای هستیم اما فرم طراحی و دیزاین رینگ های آلومینیومی کمی از سادگی این بخش ها کاسته است.

در بخش عقب هوندا سیتی شاهد طراحی به نسبت هماهنگی با دیگر بخش های این خودرو هستیم چرا که برآمدگی های موجود در این قسمت و فرم طراحی های سپر و گرافیک چراغ های عقب این خودرو کمی طراحی این بخش را اسپرت کرده است.

مشخصات فنی سدان تازه وارد ژاپنی

قلب تپنده هوندا سیتی یک پیشرانه ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی است که این پیشرانه می تواند روی هم رفته ۱۲۱ اسب بخار قدرت و ۱۴۵ نیوتن متر گشتاور را تولید و از طریق جعبه دنده اتوماتیک CVT به چرخ های جلو  منتقل کند.

سیستم تعلیق به کار رفته در بخش جلو این خودرو از نوع مک فرسون بوده و در بخش عقب این خودرو از سیستم تعلیق توییست بیم استفاده شده است. با اینکه این سیستم تعلیق چندان بروز نیست اما عملکرد قابل قبولی را از خود به نمایش می گذارد.

شرایط فروش هوندا سیتی اعلام شد - تیر 1403

مصرف سوخت میانگین این خودرو تازه وارد ژاپنی به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر تنها ۶.۲ لیتر است که عدد بسیار خوبی به شمار می رود.

طراحی و دیزاین داخل کابین و امکانات

کابین این خودرو طراحی آن چنان بروزی ندارد و در این خودرو شاهد طراحی ساده ای هستیم با این حال نمی توانیم به طراحی این خودرو ایراد های اساسی گرفت چرا که متریال و سبک طراحی این خودرو راضی کننده است و امکانات قابل قبولی را در این خودرو می توان مشاهده کرد.

نکاتی جذاب در مورد جدیدترین سدان وارداتی بازار

امکاناتی نظیر؛ شش کیسه هوای ۱۰ نقطه‌ای، کنترل پایداری، کروز کنترل، فرمان برقی، پدل شیفتر، استارت دکمه‌ای، سیستم ورود بدون کلید، دوربین دنده عقب، سیستم تهویه اتوماتیک، سیستم پایش فشار باد تایرها، نمایشگر ۸ اینچی مالتی مدیا، سیستم کنترل شروع حرکت در سربالایی، حسگر نور، اندروید اتو و اپل کارپلی، چراغ‌های LED، رینگ آلومینیومی، نمایشگر ۸ اینچی لمسی، حالت های مختلف رانندگی و… از جمله امکاناتی است که هوندا سیتی دیده می شود.

source

viraje

توسط viraje