صنعت ماشین: عباس علی‌آبادی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در حالی از ابلاغ و اجرای آئین‌نامه واردات خودروی جانبازان خبر داد که در دو هفته گذشته سایت ثبت نام جهت ویرایش مجدد برای مشمولان باز شد اما با مشکل جدی رو به رو بود.

به گزارش صنعت ماشین،

 عباس علی‌آبادی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در حالی از ابلاغ و اجرای  آئین نامه واردات خودروی جانبازان خبر داد که در دو هفته گذشته سایت ثبت نام جهت ویرایش مجدد برای مشمولان باز شد اما با مشکل جدی رو به رو بود.

علی آبادی با بیان اینکه ارز مورد نیاز خودروهای وارداتی، تامین شده و در حال حاضر برای جانبازان بالای 70 درصد کار در دست انجام است، افزود: اگر جانبازان خواستار دریافت خودروهایی باشند که ما وارد می‌کنیم می‌توانند راحت تر خودرو بخرند ولی بعضاً معتقد هستند خودشان اقدام به وارد کردن خودرو کنند و این موضوع فرایند را طولانی می کند.

درهمین خصوص برخی از جانبازان پس از ویرایش مجدد تصمیم داشتند مسئولیت واردات خودرو را خودشان بر عهده بگیرند که دیگر امکان ثبت مجدددرخواست شان ممکن نبود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد تحویل خودروهای داخلی به جانبازان نیز گفت: متناسب با ظرفیت تولید و با توجه به اینکه در گذشته تعداد زیادی ثبت‌نام انجام شده و تعهداتی برای شرکت‌های خودروساز که در این زمینه متعهد هستند، ایجاد شده است، باید یک مقدار زمان بدهیم و به امید خدا این موضوع به زودی حل خواهد شد.

گفته می شود برخی از جانبازان مسئولیت واردات خودرویشان را به یک شرکت خودرو سازی واگذار کردند اما هنوز مشخص نیست آیا اصلا واگذاری حواله ها طبق قانون میسر شده یا خیر؟

source

viraje

توسط viraje