ششمین دوره نمایشگاه خودرو و قطعات همدان از 18 تا 21 تیرماه برگزار خواهد شد و گروه سایپا قصد دارد خودروهای مختلفی را در این نمایشگاه به نمایش درآورد. مهم‌ترین خودرویی که سایپا به همدان خواهد آورد، یک تویوتای هیبریدی خواهد بود. به‌احتمال‌زیاد، این خودرو کرولای هیبریدی است که قبلاً در خبرها در مورد واردات آن توسط سایپا شنیده بودیم. این در حالی است که پیش‌ازاین، شرکت‌های معین خودرو و برساوش اقدام به واردات کرولا هیبریدی کرده‌اند و حالا سایپا هم به یکی دیگر از واردکنندگان این سدان ژاپنی تبدیل خواهد شد.

هنوز اطلاعاتی از مشخصات کرولا هیبریدی وارداتی سایپا منتشر نشده است اما به‌احتمال‌زیاد این خودرو مشابه نمونه‌های وارداتی معین خودرو و برساوش خواهد بود که با نام لوین به ایران آمده‌اند؛ بنابراین، احتمالاً در این خودرو شاهد یک پیشرانه بنزینی تنفس طبیعی به همراه یک موتور الکتریکی خواهیم بود که مجموعاً 136 اسب بخار قدرت تولید می‌کند و انتقال نیروی آن توسط یک گیربکس CVT صورت می‌گیرد. این خودرو 4,640 میلی‌متر طول، 1,780 میلی‌متر عرض و 1,435 میلی‌متر ارتفاع دارد و فاصله محوری آن 2,700 میلی‌متر است.

سایپا علاوه بر تویوتا کرولا هیبریدی، قصد دارد در نمایشگاه همدان خودروهای دیگری شامل شاهین پلاس، اطلس، سهند، چانگان CS55 پلاس و تاکسی ایدو برقی و خودروهای تجاری سبک و سنگین شامل کامیونت پادرا پلاس اسپرت، کامیونت 9.5 تن باراد با کاربری مسقف چادری، نیسان وانت اکستند، کامیونت فوتون برقی و کامیونت فوتون 8.5 تن را هم در معرض دید عموم قرار دهد.

source

viraje

توسط viraje