به گزارش صنعت ماشین،

 شرکت خودرو جیلی قصد دارد اولین خودروی برقی پریمیوم خود  را در اوایل سال 2026 به کره جنوبی ارائه کند و به موجی از خودروسازان چینی بپیوندد که امیدوارند به بازاری نفوذ کنند که هنوز در اختیار شرکت های هیوندای موتور و شرکت کیاست.

اولین خودروی برقی پریمیوم جیلی در راه کره جنوبی

جیلی اعلام کرده که فناوری هوشمند زیکر با نام تجاری خودروی الکتریکی جیلی که در ماه مه در ایالات‌متحده عمومی شد، نمایشگاه‌هایی را در سئول و گیونگ‌گی، تا پایان سال آینده افتتاح خواهد کرد و تحویل را در سه ماهه اول سال 2026 آغاز خواهد کرد.

اولین مدلی که در کره جنوبی عرضه می‌شود ممکن است زیکر 001 باشد، یک خودروی الکتریکی که می‌تواند تا 620 کیلومتر را با یک بار شارژ طی کند، اگرچه این برنامه‌ها نهایی نیستند.

طبق گزارش رویترز خودروسازان چینی در مواجهه با تعرفه‌های موقتی که اروپا بر خودروهای برقی وارداتی از چین وضع می‌کند و تعرفه‌های 100 درصدی از ایالات‌متحده، به دنبال بازارهای دیگر برای رشد هستند. به عنوان مثال، بی‌وای‌دی در حال آماده شدن برای عرضه خودروهای سواری خود در کره جنوبی است و طبق داده‌ها، اتوبوس‌های برقی از چین در حال حاضر حدود 40 درصد از کل اتوبوس‌های الکترونیکی در جاده‌های این کشور را تشکیل می‌دهند.

source

viraje

توسط viraje