به گزارش صنعت ماشین،

 فورد موتور اعلام کرد که ارسال تمام وانت‌های برقی F150 لایتنینگ مدل سال 2024 را متوقف کرده است، بنابراین می‌تواند برای مشکلی که مشخص نکرده است، بررسی‌های کیفیت را انجام دهد.

خودروساز شماره دو ایالات‌متحده اعلام کرد که توقف محموله در 9 فوریه آغاز شده است. این شرکت اعلام نکرده است که انتظار می‌رود چه زمانی محموله کامیون‌های الکتریکی که در ژانویه آغاز شده بود، از سر گرفته شود.

فورد همچنین اعلام کرد که این هفته ارسال اولین پیکاپ‌های گازسوز مدل 2024 جدید را به نمایندگی‌ها آغاز کرده است. فورد گفت که انتظار دارد در هفته‌های آتی محموله‌ها را افزایش دهد زیرا بررسی‌های کیفی را کامل می‌کنیم تا مطمئن شویم این F150های جدید استانداردهای بالای ما را برآورده می‌کنند. فورد ماه گذشته اعلام کرد که تولید F150  را کاهش خواهد داد زیرا تقاضا برای خودروهای الکتریکی کمتر از حد انتظار بوده است.

فورد اعلام کرد که تولید کامیون برقی ادامه دارد؛ این خودروساز در ژانویه اعلام کرد که تولید خود را در مرکز خودروهای برقی میشیگان روژ به یک شیفت از اول آوریل کاهش خواهد داد. در ماه اکتبر، فورد به طور موقت یکی از سه شیفت کارخانه خودروهای برقی را کاهش داد. فورد در دسامبر به تامین‌کنندگان گفت که قصد دارد از ژانویه حدود 1600 کامیون F150 لایتنینگ  در هفته تولید کند که تقریباً نیمی از 3200 دستگاهی است که قبلاً برنامه ریزی کرده بود.

فورد سال گذشته 24 هزار و 165 کامیون F150 لایتنینگ را در ایالات‌متحده فروخت که 55 درصد نسبت به سال 2022 از مجموع فروش 750 هزار دستگاه F150 لایتنینگ ایالات‌متحده افزایش داشته است.

طبق گزارش رویترز، فورد در ماه آگوست اعلام کرده بود که کارخانه ساخت F150 لایتنینگ می‌تواند تا ماه اکتبر به نرخ تولید سالانه 150 هزار خودرو برسد. در سال 2022 اعلام کرد که تولید کامیون‌های برقی را دو برابر خواهد کرد.

source
کلاس یوس

viraje

توسط viraje