456638537962668623573

مینی کوپر جدید که سال گذشته معرفی شده بود، ابتدا به عنوان یک خودروی برقی روانه بازار شد. چند ماه بعد نسخه‌ای با موتور احتراقی، در فوریه 2024، رونمایی شد. تمام این مدل‌ها سه‌در بودند و اکنون زمان آن فرا رسیده که به مدل پنج‌در بپردازیم.

مشخصات فنی مینی کوپر پنج‌در

کوپر این بار کمی کاربردی‌تر با دو نسخه موتور عرضه می‌شود. مدل پایه کوپر C دارای یک پیشرانه توربوشارژ 1.5 لیتری سه سیلندر است، که 154 اسب‌بخار قدرت و 230 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. با ارتقاء به مدل کوپر S، یک سیلندر اضافی برای توربوی خود دریافت می‌کنید. یک پیشرانه 2.0 لیتری چهار سیلندر که 201 اسب‌بخار قدرت و 300 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. توان خروجی این پیشرانه با قلب مینی کوپر سه‌در یکسان است. به همین دلیل ممکن است این اعداد و ارقام برای شما آشنا باشد. اما درهای اضافی و اتاق بزرگ‌تر باعث می‌شوند که نسخه پنج‌در کمی کندتر شود. شتاب صفر تا 100 کیلومتر برساعت در مدل پایه 8 ثانیه و برای مدل S، 6.8 ثانیه طول می‌کشد.

معرفی مینی کوپر 5 در جدید

مشخصات ظاهری مینی کوپر پنج‌در

تفاوت‌های بین این دو خودرو در پشت ستون B خودرو نمایان می‌شوند. مینی برای اضافه کردن درهای عقب 7.1 سانتی‌متر به فاصله بین دو محور کوپر اضافه کرده و طول بدنه را تقریباً 17.7 سانتی‌متر افزایش داده است. فضای پای سرنشینان عقب ذکر نشده، اما مینی گفته که با صندلی‌های عقب تا شده، فضای بار عقب 920 لیتر است. این افزایش قابل توجهی نسبت به 800 لیتر موجود در مدل سه‌در محسوب می‌شود.

علاوه بر این، با همان طراحی تازه‌ای که با کوپر کوچک‌تر معرفی شد، روبرو هستیم. نقاط قابل توجه در طراحی‌، شامل نمای جلویی و عقبی صاف‌تر و چراغ‌های LED استاندارد در جلو و عقب است که هم‌سطح با بدنه نصب شده‌اند، تا ظاهری تمیزتر داشته باشند.

چهار تریم برای این خودرو ارائه می‌شود که مدل JCW بالاترین نسخه است. این تنها در مورد پرفورمنس قوی این نسخه از مینی نیست، بلکه همانند مدل سه‌در، تریم JCW ارتقاء‌های اسپرت‌تر مانند دیفیوزرها و تریم مشکی و چیزهای دیگر را همراه خود دارد.

امکانات کابین مینی کوپر پنج‌در

در فضای کابین، علاوه بر فضای داخلی بیشتر، همان طراحی مینیمال را با یک نمایشگر دایره‌ای 9.4 اینچی در مرکز، داریم. حالت‌های تجربه مینی (Mini Experience Modes) کابین را با انواع نورپردازی و گزینه‌های نمایش، از جمله  عکس‌های سفارشی شما روی صفحه مانیتور، پر می‌کنند. سیستم پارک کمکی پلاس (Parking Assistant Plus) شامل چهار دوربین خارجی و 12 سنسور اولتراسونیک است، که به رانندگان کمک می‌کند مینی بزرگ‌تر را در فضاهای تنگ هدایت کنند.

معرفی مینی کوپر 5 در جدید

جزئیات ذکر شده مربوط به مدل پنج‌در کوپر عرضه‌شده در اروپاست، هرچند دلیلی برای تغییرات زیاد در نسخه آمریکای شمالی وجود ندارد. انتظار می‌رود جزئیات بیشتری، از جمله قیمت‌گذاری، در تاریخ بعدی اعلام شود.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source

viraje

توسط viraje